Jump to content
IGNORED

Bitcoin virtuelni kripto novac


pyc

Recommended Posts

ima jedno mesto u spaniji, marinaleda, koje moze da posluzi kao primer da je bolje i drugacije drustvo koje nije zasnovano na fizickoj sili moguce, iako i nema bas mnogo veze sa ovom temom. recimo u tom gradicu nema policije ni kriminala. usteda od toga sto ne placaju policiju je velika. 

 

nego, pitao bih vasilija kako to da na ovoj temi ima neki gotovo zilotski stav po pitanju oporezivanja i prava drzave na silu, kada je priznao na forumu da ne placa porez kao stanodavac i objasnjavao to zdravim razumom, pa cak pozivao i na neplacanje gradskog prevoza, tj. na sverc u istom.

 

daleko od toga da sam siguran da su pristalice bitcoina u pravu, ali bice da u toj prici oko bojkota poreza ipak ima nesto sto privlaci cak i drustveno svesne, moralne i inteligentne ljude (recimo anarhiste), i da s njima ima o cemu da se diskutuje na civilizovan nacin i da bi moglo mnogo toga zanimljivog da se procita, a vi ih ovde tretirate kao da su seseljevi radikali. zapravo je ovo jedan forum uglavnom teskih konzervi koje se izdaju za slobodoumne osobe, forum gde su nepristojnost, cinicnost, ironija i agresivnost norma. (ne mislim, vasilije, sasvim na tebe - tebe cak dosta gotivim, ali da i ti ponekad umes da se ponasas na taj nacin, umes)

 

p.s. ako bi neko mogao da mi pomogne da vise ne citam ovo zarazno smece od foruma, bio bih mu veoma zahvalan. kud sam ga i otvorio prvi put...

Link to comment

Problem sa bitcoinom nije toliko u funkciji sredstva za placanje (i izbegavanje poreza) koliko kao sredstva preraspodele kapitala. 

 

 

BTW, ako ti je muka od svega idi na moderaciju, tamo se skupila rulja i kampuje vec par dana, deluje kao da ce se roditi nova Kinsasa.

Link to comment

Po trenutnom kursu majnovanje se ne isplati. Dakle ostaje piramidalna sema ala one tetke sto idu od kuce do kuce i prodaju iz kataloga pa half dozen tetaka koje proda najvise u svetu osvoje krstanje a ostale dobiju da pokriju troskove. U tom pogledu, sto se vise bitcoin koristi (posto je ogranicen broj) to ce mu vise rasti cena, te onaj ko ga ima (poput Pyca) se moze lepo obogatiti prostim propovedanjem koriscenja bitcoina medju budala koje su zeljne lakog novca i kvazianarhistima zeljnim da zajebu sistem, makar i na svoju stetu. Way to go, da mu hella pozavidi!

Link to comment

Po trenutnom kursu majnovanje se ne isplati. Dakle ostaje piramidalna sema ala one tetke sto idu od kuce do kuce i prodaju iz kataloga pa half dozen tetaka koje proda najvise u svetu osvoje krstanje a ostale dobiju da pokriju troskove. U tom pogledu, sto se vise bitcoin koristi (posto je ogranicen broj) to ce mu vise rasti cena, te onaj ko ga ima (poput Pyca) se moze lepo obogatiti prostim propovedanjem koriscenja bitcoina medju budala koje su zeljne lakog novca i kvazianarhistima zeljnim da zajebu sistem, makar i na svoju stetu. Way to go, da mu hella pozavidi!

 

upravo. generalno anarhisti nemaju love da prave revoluciju koja ce dovesti do ukidanja novca kroz bitkoin. 

Link to comment

 zapravo je ovo jedan forum uglavnom teskih konzervi koje se izdaju za slobodoumne osobe, forum gde su nepristojnost, cinicnost, ironija i agresivnost norma. (ne mislim, vasilije, sasvim na tebe - tebe cak dosta gotivim, ali da i ti ponekad umes da se ponasas na taj nacin, umes)

 

 

čuj, to nije problem samo sa ovim forumom, već društvom generalno. 

 

Link to comment

ovaj forum pretenduje na nesto bolje. ima itekako dobrih foruma za citanje na netu, nije to utopija.

ma to što pretenduje možeš mačku o rep da okačiš. 

 

vidiš da su svi skočili i zapenili kao zabrinute domaćice kojima su se na vratima pojavili kirbi/teleshop prodavci. a istina je da bitcoin-u nisu potrebne nikakve domaćice. 

 

zapravo, upravo je obrnuto: oni koji zaista imaju novca trče sami ka njemu, tako da ako je bitcoin podvala, onda je to podvala usmerena ka sistemu. 

 

 

Edited by Mr.Pink
Link to comment

 

zapravo, upravo je obrnuto: oni koji zaista imaju novca trče sami ka njemu

 

 

 

pa što niste oma tako kazli, da se ne svađamo đaba

Link to comment

pa čuj, tebe ako devedesete nisu naučile da živiš u jednoj mnogo široj prevari koja se zove dinar - tebi ništa ne može pomoći. 
 

hoću reći, ljudima je sasvim ok da ih po malo potrkadaju svaki dan (vidi pod kredit, inflacija, porez, kursna razlika, itd), ali nije ok kada im neko kaže da to može i drugačije. 

i ne mislim da je baš bitcoin to nešto drugačije, ali je svakako zanimljiva ideja i koncept.  

Edited by Mr.Pink
Link to comment

ali od kako sam otkrio bitcoin, ja sam se promenio...

 

ne kapiram kako vec jednom niste uveli lajkove i poene za duhovitost, mozda bi mogao i neki tablet da padne na kraju svakog meseca, steta da  ovako "smesne" postove proguta hrpa poruka. a i forum bi konacno imao smisla.

Link to comment

nema tu kvazi anarhizma kad ovo stvarno zajebe sistem u najosnovnijoj funkciji a to je emitovanje novca... ako svi verujete da bitcoin vredi, vredece i radicete totalno razmenu samo u njemu.... cista psihologija, potrebna je samo kriticna masa koja ce mislim biti dostignuta. ekonomija v2, pa ko kapira kapira... sve to nije tako prazna prica. A tek sto to sa piramidalnom shemom nema veze uopste, to necu da objasnjavam, to su osnovne stvari. ako bi mogao samo da obrazlozis zasto mislis da je bitcoin piramida, i sta to uopste znaci..

 

Po trenutnom kursu majnovanje se ne isplati. Dakle ostaje piramidalna sema ala one tetke sto idu od kuce do kuce i prodaju iz kataloga pa half dozen tetaka koje proda najvise u svetu osvoje krstanje a ostale dobiju da pokriju troskove. U tom pogledu, sto se vise bitcoin koristi (posto je ogranicen broj) to ce mu vise rasti cena, te onaj ko ga ima (poput Pyca) se moze lepo obogatiti prostim propovedanjem koriscenja bitcoina medju budala koje su zeljne lakog novca i kvazianarhistima zeljnim da zajebu sistem, makar i na svoju stetu. Way to go, da mu hella pozavidi!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...