Jump to content
IGNORED

Bitcoin virtuelni kripto novac


pyc

Recommended Posts

ne kapiram kako vec jednom niste uveli lajkove i poene za duhovitost, mozda bi mogao i neki tablet da padne na kraju svakog meseca, steta da  ovako "smesne" postove proguta hrpa poruka. a i forum bi konacno imao smisla.

 

 

ne razumem kakve ovo veze ima sa bitkojnom? imaš topik o moderaciji, imaš opciju da ne čitaš forum, da ne čitaš mene, volja ti. 

Link to comment

ne razumem kakve ovo veze ima sa bitkojnom? imaš topik o moderaciji, imaš opciju da ne čitaš forum, da ne čitaš mene, volja ti. 

a tvoje javljanje u ovoj temi ima veze sa tačno čim? 

 

kapiram da svako voli da kaže neku i kapiram da je forum samo travestija javnog diskursa u kojem i inače ima jako puno šuma i buke, ali moraš skontati da buka i šum nisu dijalog. 

 

shodno tome, moram te upitati tičer šta ti radiš ovde osim što troluješ, što je ako se ne varam kažnjivo po pravilniku ovoga foruma? 

 

imaš li neke ljude u svom okruženju koji su za razliku od tebe uvideli potencijale ove tehnologije i to na ovaj ili onaj način iskoristili, a možda i unovčili? 

 

ah, ah. 

 

kiselo grožđe.

Edited by Mr.Pink
Link to comment

a tvoje javljanje u ovoj temi ima veze sa tačno čim? 

 

kapiram da svako voli da kaže neku i kapiram da je forum samo travestija javnog diskursa u kojem i inače ima jako puno šuma i buke, ali moraš skontati da buka i šum nisu dijalog. 

 

shodno tome, moram te upitati tičer šta ti radiš ovde osim što troluješ, što je ako se ne varam kažnjivo po pravilniku ovoga foruma? 

 

imaš li neke ljude u svom okruženju koji su za razliku od tebe uvideli potencijale ove tehnologije i to na ovaj ili onaj način iskoristili, a možda i unovčili? 

 

ah, ah. 

 

kiselo grožđe.

 

volim da čitam priče uspešnih ljudi, koji su pre nego što su se basnoslovno obogatili bili na pragu siromaštva i nesreće, ali onda su uz pomoć bitkojna našli sreću i što ne reći, uzeli i pare. sada hoće da i druge, po njihovom viđenju, nesrećne ljude, uvedu u svet sreće i bitkojna. 

Link to comment

pa onda čitaj, a menje troluj.

a tvoja briga za domaćice u srbiji je zaista srcecepajuća. 

možda da se oprobaš u pisanju članaka za Ženu blic? 

Edited by Mr.Pink
Link to comment

pa onda čitaj, a menje troluj.

 

a tvoja briga za domaćice u srbiji je zaista srcecepajuća. 

 

ne razumem. kako si znao da brinem za domaćice? uostalom, ako je to suprotno od biti onaj koji ne gleda dalje od svog nosa i koristi rad i resurse drugog da se obogati (čitaj: naloženi klinac koji zaradi za godinu dana za novi telefon i onda do 50-e živi kod svojih™), a ne vraća društvu ništa zauzvrat, tj time se i javno hvali kao da je to nešto pozitivno, onda si u pravu.

Link to comment

ne razumem. kako si znao da brinem za domaćice? 

 

 

zato što osim brige za domaćice ja ne vidim da si ti ovde izneo ikakve naznake razumevanja, a kamoli nešto što izdaleka liči na argumentaciju.

 

zev. 

 

edit: i ko si ti da ocenjuješ i procenjuješ ko koliko "vraća društvu"? kako se to meri u zemlji srbiji? 

Edited by Mr.Pink
Link to comment

zato što osim brige za domaćice ja ne vidim da si ti ovde izneo ikakve naznake razumevanja, a kamoli nešto što izdaleka liči na argumentaciju.

 

zev. 

 

edit: i ko si ti da ocenjuješ i procenjuješ ko koliko "vraća društvu"? kako se to meri u zemlji srbiji? 

 

meri se različito od: mama i tata mi plaćaju račune za struju, a ja skupim 500€ godišnje i hvališem se da menjam društvo svojim anarhističkim akcijama.

Link to comment

OK, i to je taj neki (moguci) slucaj u moru drugih slucajeva. Kakva besmislica koja zapravo nema nijednu dodirnu tacku sa bitcoin sistemom kao takvim. Citajte malo sta je pravi anarhista.

 

meri se različito od: mama i tata mi plaćaju račune za struju, a ja skupim 500€ godišnje i hvališem se da menjam društvo svojim anarhističkim akcijama.

Link to comment

Odlomak, i pogodak u metu u vezi poreza:

 

Isn’t income from taxes used by the state to help the small guy as well? Through public services for instance, or subsidies, or welfare…

Yeah but these are very small things compared to the restrictions on how we live. Welfare in particular is just the by-product of a broken system. The cost of living in our society is artificially high, so if you can’t afford to pay for that your only other option is to go into welfare until you can sort yourself out to be placed on that narrow path that everyone should follow, and become a small part of a large institution or superstructure: work for the man.

Link to comment

kako će biti lepo u tom bitkoin svetu, svi će raditi i imati dovoljno bitkoina za svoje potrebe i neće biti potrebe da država bilo šta dotira.

eto vasi odgovora, porezi uopšte neće biti potrebni jer će svi imati dovoljno svojih para :lol:

Link to comment

nema tu kvazi anarhizma kad ovo stvarno zajebe sistem u najosnovnijoj funkciji a to je emitovanje novca... ako svi verujete da bitcoin vredi, vredece i radicete totalno razmenu samo u njemu.... cista psihologija, potrebna je samo kriticna masa koja ce mislim biti dostignuta. ekonomija v2, pa ko kapira kapira... sve to nije tako prazna prica. A tek sto to sa piramidalnom shemom nema veze uopste, to necu da objasnjavam, to su osnovne stvari. ako bi mogao samo da obrazlozis zasto mislis da je bitcoin piramida, i sta to uopste znaci..

Pojeo mi browser post... u osnovi za dinar garantuje drzava, ako investiras u zlato za to ti garantuje ogranicenost resursa i njihova sve skuplja produkcija, za bitcoin ne garantuje niko. Vrednost bitcoina zavisi od toga koliko je siroka njegova upotreba i koliko je ljudi investiralo realni kapital u njega (u tom pogledu i ono da svkao ko ima bitcoin je u sukobu interesa kada ga propagira jerbo od sirenja njegove upotrebe uvecava sopstveno bogatstvo). Sa druge strane, ukoliko bi sutra umesto bitcoina ljudi poceli da koriste neku drugu kriptovalutu automatski bi se tvje bogatstvo svelo na 0 realnih para. Ukoliko neko provali taj opensouce kod (btw, ne znam sta je tu za hvaljenje, to je sustinski jedan veliki no-no u IT industriji), opet ces moci da obrises svoje dupe u second lifeu sa parama iz svog elektronskog novcanika. Bitcoin je sistem kome se vrednost definise iskljucivo kroz to koliki je trenutni ulaz pravog novca u njega a to je by definition piramidalna sema. 

Link to comment

Pa i Bitcoin je ograniceni resursi sve mu je skuplja produkcija. Jedino ako neko ne promeni logiku sistema iz korena, ali to nece ici tako lako... Takodje i sa zlatom moze da bude problem jer u jednom momentu, mozda ce neko provalitikako da ga sintetizuje iz recimo... krompira?

 

Opensource filozofija je za mene jedan sustinsko veliki yes-yes u industriji jer nema nista vrednije od dobro napisanog opensource coda koji je dokazano ociscen od svih bagova i exploita, i samim tim privlaci interesovanje i veru vecine da se radi o dobrom kodu. Mnogi veliki biznisi su se izgradili na open source kodu, a da ne spominjem Linux koji drzi vecinu serverskog trzista. Posto nije proslo tako malo vremena,  Bitcoin je opensource, to znaci da u njemu verovatno nema rupa i da iste mogu da nastanu samo nepazljivim dodavanjem novog koda. Sav novi kod se intenzivno testira na "testnetu" (a to je paralelni blockhain koji sluzi samo za testiranje).

 

"Bitcoin je sistem kome se vrednost definise iskljucivo kroz to koliki je trenutni ulaz pravog novca u njega a to je by definition piramidalna sema."

 

Ne bih se ja slozio sa tom tvojom definicijom, po toj logici sve zivo je piramidalna sema. Poenta kod piramidalne sheme je da kad te neko uvlaci u nju, prica ti pricu o garantovanoj zaradi ako ispod sebe uspes da uvuces dovoljan broj ljudi. Problem nastaje onda kada ponestane dovoljno zainteresovanih i onda obecani profit pada u vodu. Kod Bitcoina ti niko ne garantuje nista, mozes da ga kupis, koristis ako zelis, ali niko se ne usudjuje da ti garantuje da ces biti u plusu posle odredjenog vremena.

 

"A Ponzi scheme is a fraudulent investment operation where the operator, an individual or organization, pays returns to its investors from new capital paid to the operators by new investors, rather than from profit earned by the operator."

 

U Bitcoinu nema nikakve organizacije, individue ili operatora, niko ne isplacuje nista i ne garantuje onome ko je kupio Bitcoin.

 

Odlomak iz Myths sekcije sa en.bitcoin.it:

It's a giant ponzi scheme

In a Ponzi Scheme, the founders persuade investors that they’ll profit. Bitcoin does not make such a guarantee. There is no central entity, just individuals building an economy.

A ponzi scheme is a zero sum game. In a ponzi scheme, early adopters can only profit at the expense of late adopters, and the late adopters always lose. Bitcoin has an expected win-win outcome. Early and present adopters profit from the rise in value as Bitcoins become better understood and in turn demanded by the public at large. All adopters benefit from the usefulness of a reliable and widely-accepted decentralized peer-to-peer currency.

 

Pojeo mi browser post... u osnovi za dinar garantuje drzava, ako investiras u zlato za to ti garantuje ogranicenost resursa i njihova sve skuplja produkcija, za bitcoin ne garantuje niko. Vrednost bitcoina zavisi od toga koliko je siroka njegova upotreba i koliko je ljudi investiralo realni kapital u njega (u tom pogledu i ono da svkao ko ima bitcoin je u sukobu interesa kada ga propagira jerbo od sirenja njegove upotrebe uvecava sopstveno bogatstvo). Sa druge strane, ukoliko bi sutra umesto bitcoina ljudi poceli da koriste neku drugu kriptovalutu automatski bi se tvje bogatstvo svelo na 0 realnih para. Ukoliko neko provali taj opensouce kod (btw, ne znam sta je tu za hvaljenje, to je sustinski jedan veliki no-no u IT industriji), opet ces moci da obrises svoje dupe u second lifeu sa parama iz svog elektronskog novcanika. Bitcoin je sistem kome se vrednost definise iskljucivo kroz to koliki je trenutni ulaz pravog novca u njega a to je by definition piramidalna sema. 

Link to comment

ma sve i da se deca zaigrala i da imaju za 1 mobilni telefon godišnje - ne vidim u tome ništa loše. to je i dalje bolje od ovakvih zadrtih i ciničnih komenatara. 

treba na bitcoin gledati kao na open source eksperiment u kojem svako može da učestvuje, sa otvorenim krajem koji nužno ne podrazumeva krađu i propast srbijanskih napaćenih domaćica. 

kamo sreće da se i društvo uz pomoć 100 linija koda može tako otvoriti. 

Edited by Mr.Pink
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...