Jump to content
IGNORED

Bitcoin virtuelni kripto novac


pyc

Recommended Posts

nije mogao svako da ih kopa, to je potpuno netačno

 

nemam ništa protiv tehničkog dela priče, samo nemojte ovo zaluđivanje o jednakim šansama i slična sranja

naravno, jedan od preduslova je bio i da znaš da upališ računar. tj. da si  iole kompujterski pismen. 

 

 

uopšte nisam konfuzan. majnovanje u toj fazi je bilo špekulacija, a u osnovi špekulacije nije jednaka šansa za sve već jednaka šansa za vrlo mali broj srećnika. i onda dođe tvoj drug da se podsmeva ljudima koji rade za crkavicu jer nisu učestvovali pre četiri godine u opskurnoj špekulaciji u kojoj bi ionako pukli da su došli en masse.

 

nema to veze sa srećom, već sa pameću. 

 

u početku je to bila igrarija, ali je svakako bilo i onih koji su u tome videli potencijal. i internet je pre 20 godina bio "geekovska stvar". i naravno da internet nije počeo kao spekulacija.

Edited by Mr.Pink
Link to comment

Imao si u devetnaestom vijeku ruske knezove koji bi se pokajali zbog necega, rasprodali imanje, pare podijelili sirotinji i citav zivot proveli kao jurodivi.

 

i nista se nije promijenilo.

 

ima u dobrom vilu hantingu scena kada met dejmon objasnjava nekom vjerniku u adama smita da je to u stvari sranje i da je njegova vjera u liberalni kapitalizam u stvari cist konformizam neznalice koji ce u slijedecem semestru sa istim zarom vjerovati u kejnza ili koga li vec.

 

vjernik mu odgovara: ali ja cu imati diplomu.

 

otprilike to je argumenat monte karla. sva prica o ideologiji, jednakoj sansi, novcu kao zlu, porezima kao prinudi itd... je u boljem slucaju vjera neznalice a u gorem pokvarenost varalice. a iza svega stoji cist materijalizam.

pa koji je to monte karlo argument? 

 

da ja mogu da biram kome ću da plaćam porez? 

Edited by Mr.Pink
Link to comment

špekulacija se definiše kao radnja usmerena ka ostvarivanju dobiti od očekivanih cenovnih razlika. naravno da internet nije špekulacija, on je distributivna mreža koja je vrednija što je više ima, za razliku od novca. mnogo ti je loše poređenje.

 

ne bolduj mi slova molim te, nemoj ići k'o Andrej na žandarme.

Link to comment

za stvarno efikasno kopanje su ljudi uzimali po 2 hi end ati grafe (> 300 € po komadu) i vezivali ih u crossfire 

- dakle nije mogao svako da priušti sebi rudarenje, barem ne efikasno, ko je tu zaradio pa ati i elektroenergetske kompanije širom sveta ^_^

Link to comment

špekulacija se definiše kao radnja usmerena ka ostvarivanju dobiti od očekivanih cenovnih razlika. naravno da internet nije špekulacija, on je distributivna mreža koja je vrednija što je više ima, za razliku od novca. mnogo ti je loše poređenje.

 

ne bolduj mi slova molim te, nemoj ići k'o Andrej na žandarme.

bitcoin u svojoj biti jeste distributivna mreža.

 

 

ps.

 

a ti si forumski žandar? je l' ste već počeli sa pretnjama?

Edited by Mr.Pink
Link to comment

bitcoin u svojoj biti jeste distributivna mreža.

 

infrastruktura. da.

ali ne i jedinice novca čija vrednost počiva na tome što su scarce.

Link to comment

infrastruktura. da.

ali ne i jedinice novca čija vrednost počiva na tome što su scarce.

wtf. šta su "jedinice novca"? 

 

 

Edited by Mr.Pink
Link to comment

bitcoin u svojoj biti jeste distributivna mreža.

ps.

a ti si forumski žandar? je l' ste već počeli sa pretnjama?

ne, poreznik. kojim bre pretnjama, samo obeshrabrujem igru ispravljanja reči i pojmova koju bi ti sasvim sigurno izgubio.

Link to comment

wtf. šta su "jedinice novca"?

 

 

jedinica novca ili monetarna jedinica. stručni pojam. jedan dinar, jedna marka, jedan bitkoin.

Link to comment

ide rasprava svojim tokom  :lolol:

 

da se isključim na vreme - slobodno tvrdite da ste carevi i pametniji od onih koji se nisu uFatili u kolo na vreme

 

samo nemojte da tvrdite da je bolje od lošeg sistema koji sada imamo, imati sistem koji ne daje ni 5 novčanih jedinica na bolesne, uboge, retardirane, gubave, šugave itd

Link to comment

ne, poreznik. kojim bre pretnjama, samo obeshrabrujem igru ispravljanja reči i pojmova koju bi ti sasvim sigurno izgubio.

 

poreznik, žandar - sorry, meni su svi predstavnici vlasti isti. lokalne tabadžije. 

 

 

 

jedinica novca ili monetarna jedinica. stručni pojam. jedan dinar, jedna marka, jedan bitkoin.

svi ti "stručni pojmovi" su u principu arbitrarni. držimo se konkretnoga.

 

dakle, ti hoćeš da mi kažeš kako jednoj "monetarnoj jedinici", u ovom slučaju bitcoinu (ili nekom nizu nula i jedinica) vrednost određuje spekulacija, odnosno činjenica da ih nema beskonačno mnogo? a šta onda određuje vrednost dolara koji skače iz dana u dan?

 

vrednost nema veze sa time, skroz si na pogrešnome tragu.

 

btw, koja je vrednost interneta?

     

 

inače, već si počeo da me smaraš. 

Edited by Mr.Pink
Link to comment

ne gubim vreme sa likovima kojima je cilj da obesmisle svaku diskusiju i napucavaju postove na forumu. 

 

a pri tome prosipaju pamet koju su pronašli na nekom jevtinom blogu. 

Edited by Mr.Pink
Link to comment

ne gubim vreme sa likovima kojima je cilj da obesmisle svaku diskusiju i napucavaju postove na forumu.

 

a pri tome prosipaju pamet koju su pronašli na nekom jevtinom blogu.

 

i dalje mi ne reče kako bi funkcionisao svet bez neke forme obavezne (dakle, podržane nekim instumentom represije) participacije u održavanju zajedničkih dobara.

 

kako da ti kaźem, došao si na javni forum, ako si očekivao da ćemo ti se svi pokloniti nakon jednog posta koji sadrži i očigledne budalaštine, malo si se prešao.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...