Jump to content
IGNORED

Bitcoin virtuelni kripto novac


pyc

Recommended Posts

decentralizacija i samoorganizacija. 

zar vas Kardelj nije ničemu naučio?

 

:lol: pa reci lepo "ne znam, samo znam da mi se ne daju pare za druge", nije to više nikakva sramota

Link to comment

:lol: pa reci lepo "ne znam, samo znam da mi se ne daju pare za druge", nije to više nikakva sramota

 

tebi je iz vremena pokojne SFRJ izgleda ostalo samo ono najgore - dotiranje radno sposobnih, a nesposobnih.  

 

nisam iznenađen ni najmanje.

Edited by Mr.Pink
Link to comment

tebi je iz vremena pokojne SFRJ izgleda ostalo samo ono najgore - dotiranje radno sposobnih, a nesposobnih.

iz kog dela mog izlaganja si ovo zaključio?

Link to comment

iz kog dela mog izlaganja si ovo zaključio?

 

 

predstavnik vlasti, briga za druge korisnike poreskog sistema, mrski berzanski spekulanti i "nemoj da prođeš kao Andrija". 

 

tako tipično.

Edited by Mr.Pink
Link to comment

:lol:

 

ok, živ bio...

 

inače svaka dobit podleže oporezivanju kod nas. pošto si verovatno ostvario neki profit u priči sa bitkoinima, najiskrenije ti savetujem da dođeš u svoju poresku jedinicu, da se dogovoriš kako da se to reši što bezbolnije.

 

samo reci "poslao me je grešni Vasa", znaće oni.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

:lol:

 

ok, živ bio...

 

inače svaka dobit podleže oporezivanju kod nas. pošto si verovatno ostvario neki profit u priči sa bitkoinima, najiskrenije ti savetujem da dođeš u svoju poresku jedinicu, da se dogovoriš kako da se to reši što bezbolnije.

 

samo reci "poslao me je grešni Vasa", znaće oni.

 

 

tvoj mozak izgleda i dalje ne dopire do dela u kojem ja imam mogućnost da izaberem socium kome ću da plaćam porez. 

Link to comment

OK, to da je Gresni Vasilije zaposlen u poreskoj upravi, verovatno nas troluje, pa cu sledece da napisem sa velikom rezervom... Pa tako reci brate, "ne bih da serem u zdjelu iz koje jedem". Da stvar bude jos gora, kao zaposlen u toj upravi, verujem da je bolje upucen od svih nas kako i na koje nacine se novac prikuplja, kako i ko je od poreza "oslobodjen", i kako i ko trosi pare.

 

~46K postova na ovom forumu govori u prilog tome da se u njegovoj radnoj jedinici stvarno gine od posla, a pritom plata od 72K uopste nije za potcenjivanje, obzirom na kolicinu blejanja koje se proizvodi u jednoj drzavnoj instituciji tog kalibra. Eto nama zaista gresnog Vasilija, jednog srafa u glomaznom birokratsko-lopovskom sistemu, koji ce stati u odbranu sistema, jer ljudi moji, pa od necega treba i da se zivi!?

 

Da ti kazem ja nesto druze. Zivimo u poslednjoj rupcagi na Balkanu, a i u svetskim razmerama, gde je korupcija do te mere sjebala drustvo i ekonomiju, da stvarno treba da te je sramota da izlazis ovde sa pitanjima tipa "a sta bi bilo kada poreza ne bi bilo". Ukoliko je tacno to da radis tamo gde radis, uljuljkao si se i izblejao na radnom mestu koje 99% ljudi u ovoj zemlji moze da sanja i odbijas da vidis golu istinu.

 

Turbo-licemerje.

Link to comment

prolazi sve to meni kroz glavu, veruj mi...šta da ti kažem, sve znaš, juče je počela istraga protiv kolega zbog one pizdarije sa Veranom. nama koji tamo pokušavamo da radimo pošteno nije lako kada nas porede sa takvima.

Link to comment

Znas sta, nije bitno koliko radis vec kako radis. Siguran sam da vasilije zaradjuje svoj leb posteno, deluje mi kao fin i normalan covek. Dok sa druge strane vi bitpreduzetnici samo ladite jajca i cekate da deflacija ucini svoje. Pa vi ste primer one najgore aristrokratije protiv koje su se borili zajedno i kapitalisti i komunisti a bogme i obican narod. 

 

I ne pisem ovo da bih se sa poreznicima slizao iz straha. Ja sam placao i tv pretplatu a za vas bitpreduzetnike garantujem da placate samo kad vam murija zakuca na vrata.

Edited by Shan Jan
Link to comment

Nisam te uopste poredio ni sa kim, niti sam rekao da si se ti bavio bilo cim, samo sam pokusao da docaram sta ja mislim u kojoj i kakvoj atmosferi ti radis. Mozda gresim, ko zna, mozda je poreski sistem Srbije do jaja pa nam ustvari tako dobro ide.

 

Samo da dodam, i da se vratim na Bitcoin i zavrsim sa ovom rundom prepucavanja...

 

Tvrditi da Bitcoin sistem nije jednak za sve je jedna potpuna besmislica. Originalni Satoshijev PDF dokument, open source kod, LAGANA penetracija bez pompe, bez bilo kakvih jakih institucija koje nesto hoce da prodaju, sistem gde jos uvek niko nije pronasao backdoor... To su stvari koje mozda neko ovde ne kapira, ali upravo su to razlozi zasto kod Bitcoina nema ni elitizma, ni lazi, ni prevare. Otvoren za sve zainteresovane od samog pocetka, otvoren za one koji hoce da otkinu deo prebolesne svetske ekonomije i izlece je.

 

Druga je prica da li je Bitcoin uopste resenje za ovaj finansijski cirkus na svetskom nivou, ja bi cak rekao da nije, ali da je korak u pravom smeru - svakako.

Link to comment

Nemojte da placate porez ako necete, ali budite posteni i nemojte ni koristi blagodeti koje su vam na raspolaganju zahvaljujuci tome sto ljudi placaju porez. Zaboravite na skole, bolnice, vatrogasce. Po vodu idite na izvor, nemojte koristiti onu iz slavine, itd

Link to comment

Deflacija Bitcoina ce da pocne negde 2030. godine. Mi smo samo oni koji veruju u znacaj projekta kao sto je Bitcoin, a on ti je ni manje ni vise najveci civilizacijski napredak posle Interneta. Neki od nas su i rizikovali tako sto su investirali, pa su se obistinila predvidjanja da je Bitcoin sistem u koji je trebalo verovati. Na koju foru sam ja kapitalista i aristokratija u celoj toj matematici, meni i dalje nije jasno, jel vidis ti sta ti pisem ja: svaka investicija je pracena rizikom!

 

Stvarna aristokratija su oni koji regulisu koliko ce novca da bude u opticaju i oni koji iza paravana drzave muzu i muzu ovaj bedni narod koji je pogubio svaki koncept toga sta je normalno, a sta ne... U prilog tome, odnos snaga u ovoj temi je tragican. Progresivna misao ovde je sasecena u korenu, pa smo jos proglaseni za kapitaliste i aristokrate, ismevaju nas, a mi upravo totalno obrnuto - sa najjasnijom slikom sta je "moderno" drustvo i dokle smo uopste dogurali ..... Ma totalna slika srpskog proseka.

 

To me je veoma podsetilo na jednu isto tako tragicnu situaciju iz 2006 godine kada sam na forumu B92 napisao topic na temu, kakva je ovo glupost i ko se u drzavi bavi ovakvim lazima?! Na mene je osuto drvlje i kamenje, ja prosto nisam mogao da verujem u kolicinu zaslepljenosti. Banovali me sa foruma, topic poslali na "Deponiju", gdegod sam po Internetu trazio dokaz da se to zaista i desilo, nije mogao da se nadje. Bila je u pitanju klasicna manipulacija medijima, nastala upravo u Srbiji, a potom se prelila na ostalo srpsko-hrvatsko govorno podrucje. U stranim medijima ni trunka, ni u najavi da je bilo bilo kakve muzike u Haskom tribunalu.

 

TV pretplatu nisam nikad placao iz principa, to je tek pokazatelj koliko narod ume da bude ovca. Taman me strpali u zatvor, nikad je ne bi platio.

 

Ucite decice, imate i odakle, samo polako, ako vam nesto nije jasno, pitajte.

 

Znas sta, nije bitno koliko radis vec kako radis. Siguran sam da vasilije zaradjuje svoj leb posteno, deluje mi kao fin i normalan covek. Dok sa druge strane vi bitpreduzetnici samo ladite jajca i cekate da deflacija ucini svoje. Pa vi ste primer one najgore aristrokratije protiv koje su se borili zajedno i kapitalisti i komunisti a bogme i obican narod. 

 

I ne pisem ovo da bih se sa poreznicima slizao iz straha. Ja sam placao i tv pretplatu a za vas bitpreduzetnike garantujem da placate samo kad vam murija zakuca na vrata.

Edited by pyc
Link to comment

Rece covek koji u potpisu pored avatara ima "uprava napolje". Da se prekrstis i levom i desnom, pa tebi je decko zaista velika konfuzija u glavi?

 

Nemojte da placate porez ako necete, ali budite posteni i nemojte ni koristi blagodeti koje su vam na raspolaganju zahvaljujuci tome sto ljudi placaju porez. Zaboravite na skole, bolnice, vatrogasce. Po vodu idite na izvor, nemojte koristiti onu iz slavine, itd

Link to comment

Deflacija Bitcoina ce da pocne negde 2030. godine.

 

Ucite decice, imate i odakle, samo polako, ako vam nesto nije jasno, pitajte.

Na osnovu čega daješ prognoze za 15 godina unapred?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...