Jump to content
IGNORED

Bitcoin virtuelni kripto novac


pyc

Recommended Posts

ja sam poslao izveštaj šefu za ovu dvojicu

lol.

 

nisam u toku više, ko je sada "šef"? alek? 

 

 

 

Znas sta, nije bitno koliko radis vec kako radis. Siguran sam da vasilije zaradjuje svoj leb posteno, deluje mi kao fin i normalan covek. Dok sa druge strane vi bitpreduzetnici samo ladite jajca i cekate da deflacija ucini svoje. Pa vi ste primer one najgore aristrokratije protiv koje su se borili zajedno i kapitalisti i komunisti a bogme i obican narod. 

 

I ne pisem ov

o da bih se sa poreznicima slizao iz straha. Ja sam placao i tv pretplatu a za vas bitpreduzetnike garantujem da placate samo kad vam murija zakuca na vrata.

mi vs vi, again

 

pa dobro, koji ste to vi? je l' ste vi oni "pošteni" što izmiruju svoje obaveze prema državi i režimskim medijima? što su se devedesetih redovno odazivali na pozive za vežbe i vojsku? ja se time ne bih hvalio.

 

sasvim je legitimno ne izmirivati obaveze prema državi koja ne ispunjava minimum nekih normi i standarda. praviti takve akontekstualne usporedbe je ne samo pogrešno nego i štetno.

 

to se zove, brate - malograđanština.

 

...

 

naravno da troluju sa pričom oko neplaćanja poreza. da su uistinu neki poreznici onda bi znali koji je minimum za naplatu ekstra profita u zemlji srbiji. a svako ko je ostvario profit koji je iznad te granice jednostavno nema razloga da uopšte taj novac unosi u zemlju. svakako će za taj novac dobiti bolju "uslugu" negde drugde.

 

:misko:

Edited by Mr.Pink
Link to comment

A to li je, pa vi se sada borite da drzava ne pocini uzasne zlocine devedesetih godina. Tako reci.

 

 

čuj, skoro je neki norveški institut za demokratiju ili tako nešto objavio uputstvo kako se vodi zdrava diskusija. jedna od stavki je bila da se kod sagovornika ne traže ili da mu se ne imputiraju neki skriveni motivi u diskusiji.

 

dakle, norvežani kažu da te tvoje trolerske metode nisu demokratične. mene posve zamaraju, jer su neinteligentne.

 

ako hoćeš, mogu pronaći tu studiju i proslediti je ovde. da se edukuješ malo.

Edited by Mr.Pink
Link to comment

sorry, poštenje su u diskusiju pozvali oni koji plaćaju pretplatu i poreze. 

probaj tamo.

ja nisam kadar da sudim o tome. 

Edited by Mr.Pink
Link to comment

Ako mislis na ukupnu kolicinu Bitcoina, ona se zna unapred i to nije prognoza, da li si uopste pogledao grafik gore koji sam ti poslao? Ustvari, tek sada vidim da si postavio isto pitanje opet :))

 

Na osnovu čega daješ prognoze za 15 godina unapred?

Edited by pyc
Link to comment

Ko ne plaća porez, socijalno, doprinose, nema penziju niti zdravstveno osiguranje.

 

E sada, za ostalo nisam siguran. Porez na dobit, takođe, to mora da se plaća. Ne znam kako je na trulom Zapadu, ali valjda se svi prihodi oporezuju?

 

Jebiga šta da kažem, uskoro ćemo živeti u toj libertarijanskoj stvarnosti i ideologiji. Privatno zdravstvo, školstvo, privatni penzioni sistem, sudstvo korumpirano i de fakto privatno, država slabašna, institucije sistema nikakve, siromaštvo i socijalno raslojavanje srednjevekovni. Srednja klasa ne postoji. Postoji samo plebs i bogati. Penzija i socijalno ne postoje de fakto. "Sitan kriminal" je potpuno dopušten, bogati lete helikopterima i žive u ograđenim i utvrđenim selima. Broj ubistava fantastičan. Policije nema jer je privatizovana, sudstva nema jer postoji samo pro forme. Politika nema smisla jer su političari u džepu velikih korporacija, narod je potpuno apatičan. Kada su izbori dele se džakovi brašna i ulja, i ko podeli više dobija izbore sa izlaznošću od 30-40% uvr` glave.

 

Distopija? Ne, Honduras. Realno libertarijanskih snova.

 

Međutim, to nije baš fantastično poslovno okruženje u kome se može privređivati i pošteno živeti i raditi. Pa narod beži u Meksiko i Ameriku gde je država, velika, sveprisutna, gušeća, ali barem postoji i koliko-toliko je uslužbi naroda koji tamo živi.

 

Kako bi BTC promenio Honduras? Kako bi promenio Srbiju, kako Ameriku? Gde vidimo tu dobit za društvo? Koje su to efikasnosti, "smoothing out the friction", koju uslugu BTC pruža korisniku?

Link to comment

U kojoj to bajci penzije i zdravstveno osiguranje zavise od poreza i doprinosa? To je odavno izgubilo konekciju. Penzije i zdravstveno osiguranje zavise mnogo vise od dnevne politike i odluke koliko novca treba da se nastampa da bi se podmirile te potrebe, nego od nekih stekova koje su prethodne generacije pravile da bi u budnosti bile osigurane.

 

Problem br. 1 u svetu je logika ili ne-logika po kojoj se emituje novac. Da li Bitcoin to resava na dovoljno dobar nacin, videcemo, ali da je bolji nacin, to definitivno jeste jer onemogucava manipulaciju.

 

 

Ko ne plaća porez, socijalno, doprinose, nema penziju niti zdravstveno osiguranje.

 

E sada, za ostalo nisam siguran. Porez na dobit, takođe, to mora da se plaća. Ne znam kako je na trulom Zapadu, ali valjda se svi prihodi oporezuju?

 

Jebiga šta da kažem, uskoro ćemo živeti u toj libertarijanskoj stvarnosti i ideologiji. Privatno zdravstvo, školstvo, privatni penzioni sistem, sudstvo korumpirano i de fakto privatno, država slabašna, institucije sistema nikakve, siromaštvo i socijalno raslojavanje srednjevekovni. Srednja klasa ne postoji. Postoji samo plebs i bogati. Penzija i socijalno ne postoje de fakto. "Sitan kriminal" je potpuno dopušten, bogati lete helikopterima i žive u ograđenim i utvrđenim selima. Broj ubistava fantastičan. Policije nema jer je privatizovana, sudstva nema jer postoji samo pro forme. Politika nema smisla jer su političari u džepu velikih korporacija, narod je potpuno apatičan. Kada su izbori dele se džakovi brašna i ulja, i ko podeli više dobija izbore sa izlaznošću od 30-40% uvr` glave.

 

Distopija? Ne, Honduras. Realno libertarijanskih snova.

 

Međutim, to nije baš fantastično poslovno okruženje u kome se može privređivati i pošteno živeti i raditi. Pa narod beži u Meksiko i Ameriku gde je država, velika, sveprisutna, gušeća, ali barem postoji i koliko-toliko je uslužbi naroda koji tamo živi.

 

Kako bi BTC promenio Honduras? Kako bi promenio Srbiju, kako Ameriku? Gde vidimo tu dobit za društvo? Koje su to efikasnosti, "smoothing out the friction", koju uslugu BTC pruža korisniku?

Edited by pyc
Link to comment

Ko ne plaća porez, socijalno, doprinose, nema penziju niti zdravstveno osiguranje.

 

E sada, za ostalo nisam siguran. Porez na dobit, takođe, to mora da se plaća. Ne znam kako je na trulom Zapadu, ali valjda se svi prihodi oporezuju?

 

Jebiga šta da kažem, uskoro ćemo živeti u toj libertarijanskoj stvarnosti i ideologiji. Privatno zdravstvo, školstvo, privatni penzioni sistem, sudstvo korumpirano i de fakto privatno, država slabašna, institucije sistema nikakve, siromaštvo i socijalno raslojavanje srednjevekovni. Srednja klasa ne postoji. Postoji samo plebs i bogati. Penzija i socijalno ne postoje de fakto. "Sitan kriminal" je potpuno dopušten, bogati lete helikopterima i žive u ograđenim i utvrđenim selima. Broj ubistava fantastičan. Policije nema jer je privatizovana, sudstva nema jer postoji samo pro forme. Politika nema smisla jer su političari u džepu velikih korporacija, narod je potpuno apatičan. Kada su izbori dele se džakovi brašna i ulja, i ko podeli više dobija izbore sa izlaznošću od 30-40% uvr` glave.

 

Distopija? Ne, Honduras. Realno libertarijanskih snova.

 

Međutim, to nije baš fantastično poslovno okruženje u kome se može privređivati i pošteno živeti i raditi. Pa narod beži u Meksiko i Ameriku gde je država, velika, sveprisutna, gušeća, ali barem postoji i koliko-toliko je uslužbi naroda koji tamo živi.

 

Kako bi BTC promenio Honduras? Kako bi promenio Srbiju, kako Ameriku? Gde vidimo tu dobit za društvo? Koje su to efikasnosti, "smoothing out the friction", koju uslugu BTC pruža korisniku?

 

 

čuj to, u Americi država velika, sveprisutra i gušeća, a vamo Sloba zbog manevara po Slavoniji bez blama pokrade ceo penzijski fond preko noći dok penzići prave ispraćaj pored autoputa. 

 

BTC pruža pre svega transparentnost - to je jedan pojam koji je većini i dalje neshvatljiv na Balkanu, nažalost. da ne govorim o principu odgovornosti. dakle, nećeš zbog loše ekonomske politike jednostavno da naštampaš neku količinu para i onda ispeglaš budžet preko kičme svih, nego ćeš za pogrešnu politiku da snosiš posledice.  

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...