Jump to content
IGNORED

Bitcoin virtuelni kripto novac


pyc

Recommended Posts

ja nudim alternativu prinudi, a ne porezima. 

 

A ja te pitam kako bi bez prinudne naplate poreza, i mogucnosti da drustvo posegne za delom imovine pojedinca koji je odredjen za opste namene, postojala infrastruktura zajednice.

 

To je veoma jednostavno pitanje. Ako nemas odgovor na njega, onda se cela tvoja ideologija svodi na "ne dam pare". Jednostavno nije dovoljno da kazes da je prinuda losa stvar, to je infantilno.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

A ja te pitam kako bi bez prinudne naplate poreza, i mogucnosti da drustvo posegne za delom imovine pojedinca koji je odredjen za opste namene, postojala infrastruktura zajednice.

 

To je veoma jednostavno pitanje. Ako nemas odgovor na njega, onda se cela tvoja ideologija svodi na "ne dam pare".

 

 

ti pretpostavljaš da ljudi nisu sposobni da se bez države samoorganizuju i asfaltiraju put. 

Link to comment

 

ti pretpostavljaš da ljudi nisu sposobni da se bez države samoorganizuju i asfaltiraju put. 

 

naravno da nisu

 

ljudi su samoživa stoka, vrlo jednostavno

Link to comment

ma jok, prvi bi dao parice i druge resurse baš ovaj koji propoveda globalni sistem za utaju poreza :)

Edited by Грешни Василије
Link to comment

naravno da nisu

 

ljudi su samoživa stoka, vrlo jednostavno

 

to je sasvim ok stav. 

 

ali dozvolićeš da ima i onih kojima je takav stav neprihvatljiv i da jednostavno ne žele da se prema njima tako i ophodi. 

Link to comment

to je sasvim ok stav.

 

ali dozvolićeš da ima i onih kojima je takav stav neprihvatljiv i da jednostavno ne žele da se prema njima tako i ophodi.

Ti bi dakle dao pare za put, kupovinu ambulantnih kola i spreman si da platiš svoje ili školovanje svoje dece u punoj ceni?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment

to je sasvim ok stav. 

 

ali dozvolićeš da ima i onih kojima je takav stav neprihvatljiv i da jednostavno ne žele da se prema njima tako i ophodi. 

 

neću da dozvolim zato što je u pitanju laž

Link to comment

Ti bi dakle dao pare za put, kupovinu ambulantnih kola i spreman si da platiš svoje ili školovanje svoje dece u punoj ceni?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

 

ja to svejedno plaćam na ovaj ili onaj način. 

 

postoje mnogi nevidljivi mehanizmi da se od "stoke" uzmu pare, a da ih se prethodno ni ne pita. kroz inflaciju recimo ili veljine projekte, nebitno. 

Edited by Mr.Pink
Link to comment

Kakva li ce sve opravdanja ljudi izmisliti kako ne bi priznali najosnovniju stvar. Da su pohlepni. Nema nikakve ideologije u Bitcoinu. U pitanju je prosta pohlepa. Sve ostalo je prikrivanje toga.

 

I nije novac uzrok zla u svijetu. Uzrok je pohlepa u raznim oblicima. 

 

Bitcoin daje jednaku sansu :D Daje malo sutra. Svi se guraju samo kako bi se dokopali kinte a vraga misle o stvarnoj sirotinji koja sljaka za sitninu.

Link to comment

ti sto rade za crkavicu su imali sasvim istu sansu kao i oni koji su se oparili da, da bace koju desetinu evra 2010 u btc i sada da imaju milionce... bitcoin je pravedan opensource sistem moze ko god da prica sta hoce, sansa je bila ista za sve. i danas je...

Link to comment

Kakva li ce sve opravdanja ljudi izmisliti kako ne bi priznali najosnovniju stvar. Da su pohlepni. Nema nikakve ideologije u Bitcoinu. U pitanju je prosta pohlepa. Sve ostalo je prikrivanje toga.

 

I nije novac uzrok zla u svijetu. Uzrok je pohlepa u raznim oblicima. 

 

Bitcoin daje jednaku sansu :D Daje malo sutra. Svi se guraju samo kako bi se dokopali kinte a vraga misle o stvarnoj sirotinji koja sljaka za sitninu.

 

 

 

ja mislim da većina ovde gleda na bitcoin kao na način da se naprave-oduzmu pare, a ne kao na tehnologiju ili koncept. valjalo bi ta dva razdvojiti.

 

a za to je potrebno malo više razgibavanja mentalnog. 

 

Edited by Mr.Pink
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...