Jump to content
IGNORED

pussy riot vs rpc


Turnbull

Recommended Posts

Sta treba da cini pravi hriscanin me ne zanima, nisam hriscanin, te nisam vlastan da o tome pricam.
Ipak, ima u ovome i jedan element samoodbrane. Znaš ono, "pustio bih ja njega, ali neće on mene." Ne bi smelo da se zaboravi da talibanština svoju meru asketizma ne propisuje samo pripadnicima svog stada, nego vaskolikom narodu. Tj. to je ono što bi oni želeli, na nama je da im damo kurac od ovce. Sloboda za pussy power, ovaj, riot! Edited by Indy
Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    133

  • Аврам Гојић

    87

  • kobni zelaya

    60

  • Caligula

    38

Tačno tako. Pa nije RPC neka amiška zajednica koja je eto samo gledala svoja posla i molila se bobu svoj način, daleko do očiju javnosti, pa da su im Pussy Riot iz čista mira upale u bogomolju da im drže vakelu. RPC je praktično državna crkva koja se otvoreno svrstala uz jednog političkog kandidata - i to onog koji je trenutno na vlasti i koji vlada gvozdenom pesnicom, zastrašujući političke protivnike i zabranjujući njihova okupljanja. I onda kada se na takvo ponašanje odgovori jednim provokativnim performansom, ali ipak samo performansom, počinje naklapanje - ali to je privatna ustanova, ali šta ima ateisti da se bave "unutrašnjim" crkvenim pitanjima, itd. Oh, give me a break.

Link to comment
RPC je/bi trebalo da je registrovana verska organizacija koja moze a i ne mora da ima veze sa nekim hirscanstvom kako ga ti vidis.Sta treba da cini pravi hriscanin me ne zanima, nisam hriscanin, te nisam vlastan da o tome pricam.Sa stanovista pravne drzave prekrsajna prijava i tome primerena kazna je jedini pravi sudski odgovor.O moralu i hriscanstvu se moze razgovarati u kolumnama.
Ovo sto si ispricao ne znaci bas nista posto Rusija nije pravna drzava. Da se ovo zavrsilo na prekrsajnim kaznama, mi za dogadjaj ne bismo ni saznali, i potpuno je izlisno sada govoriti o primerenim kaznama. Ovde je rec o kangaroo court-u na kome obezbedjenje tera svedoke odbrane, a optuzba ne iznosi krivicne vec eshatoloske argumente.Tebi je sad stalo da dokazes da bi u nekoj apstraktnoj pravnoj drzavi ove klinke bile osudjene na prekrsajne kazne. Ne bi. U pravnoj drzavi ovog prestupa ne bi ni bilo, posto je njihov konkretan cin uperen protiv tiranije a ne protiv pravne drzave.
Link to comment

ajoj, kolko je carski ovaj tekst u politici. u najboljem maniru predratne srbije:

Јекатерини Самуцевичевој, Надежди Толокониковој и Марији Алехиновој прети робија од седам година! Ове три даме чланице су руске панк групе „Пуси рајот”, а гнев јавности и надлежних државних служби навукли су на себе 21. фебруара шокантним „уметничким перформансом” у здању храма Христа Спаситеља у центру Москве.У оквиру серије протеста против повратка Владимира Путина на чело Русије, оне су с маскама на лицима у храму, како се наводи, извеле неприличну представу, а цео догађај протумачен је као само још једна политичка провокација али и као увреда за вернике и саму Руску православну цркву. Девојке су похапшене и по кратком поступку стављене иза решетака.
fali samo uvodno upozorenje: osetljivijim damama preporucujemo da, kad posegnu za ovim tekstom, u pripravnosti drze mirisljavu so Edited by morgana
Link to comment

А, ту сте.Талибане који су минирали Будине кипове су бомбардовали, па окупирали. Могу и ове три да мало одседе у затвору, корисно је то за младе људе, нарочито када су тако жељни медијске пажње.

Link to comment
ajoj, kolko je carski ovaj tekst u politici. u najboljem maniru predratne srbije:fali samo uvodno upozorenje: osetljivijim damama preporucujemo da, kad posegnu za ovim tekstom, u pripravnosti drze mirisljavu so
Najgore u tekstu je kako glumi novinarsku objektivnost, ali ga odaju detalji - "umetnički performans" (čitati: tzv. umetnički performans, kao tzv. država Kosovo, ili tzv. OVK). neprilična predstava, itd. Edited by Syme
Link to comment
Najgoe u tekstu je kako glumi novinarsku objektivnost, ali ga odaju detalji - "umetnički performans" (čitati: tzv. umetnički performans, kao tzv. država Kosovo, ili tzv. OVK). neprilična predstava, itd.
neprilicna predstava, jeboteja sam pomislila da su polno opstile sa kipom hrista iz mladjih dana, pa da pisac onih redaka u politici pokusava da zastiti publikum od neprijatne slike
Link to comment
@praslinWtf?
Озбиљно. Упадну у цркву да у њој држе перформанс а после се чуде. Истина, мислим да би било довољно да преноће у затвору, а не да им суди као да су покушали атентат на Путина, овако само дувају у њихова једра.едит: неприлична, него шта. То значи да њихово место не приличи тренутку и месту на коме су се нашли, бољу формулацију за њихов чин је тешко пронаћи. Edited by Праслин
Link to comment
Озбиљно. Упадну у цркву да у њој држе перформанс а после се чуде. Истина, мислим да би било довољно да преноће у затвору, а не да им суди као да су покушали атентат на Путина, овако само дувају у њихова једра.
Savetujem ti da napišeš pismo Putinu: "Dragi Vladimire Vladimiroviču, ja nisam ni đokista ni mikista, ja obožavama samo vas, ali valjda je i vama jasno da ovim hapšenjem samo duvate u jedra provokatorima." Možda te i posluša. Edited by Syme
Link to comment
Озбиљно. Упадну у цркву да у њој држе перформанс а после се чуде. Истина, мислим да би било довољно да преноће у затвору, а не да им суди као да су покушали атентат на Путина, овако само дувају у њихова једра.едит: неприлична, него шта. То значи да њихово место не приличи тренутку и месту на коме су се нашли, бољу формулацију за њихов чин је тешко пронаћи.
mozda i jeste neprilicno, ali 7 godina robije sigurno nije duvanje u njihova jedra
Link to comment
Озбиљно. Упадну у цркву да у њој држе перформанс а после се чуде. Истина, мислим да би било довољно да преноће у затвору, а не да им суди као да су покушали атентат на Путина, овако само дувају у њихова једра.едит: неприлична, него шта. То значи да њихово место не приличи тренутку и месту на коме су се нашли, бољу формулацију за њихов чин је тешко пронаћи.
prasline, da li te vuce makar malo da se zadivis hrabrosti tih cura? Mislis da nisu znale sta moze da se desi? Naravno da su znale i ipak su to uradile. Da li ti je zaista jedini poriv da cinicno kazes "sam pao, sam se ubio"? Mene je ovaj dogadjaj naveo da porazmislim o osnovama svog ateizma i do koje je mere zasnovan na predstavi o veri kao o ritualizovanom i praznom ispoljavanju nicega (a tu predstavu ove cure svojim pozivom Bogorodici da spase Rusiju od despotije znatno narusavaju). Mislim i da bi vernici trebalo da porazmisle o svojoj veri i da utvrde da li veruju u Boga ili u bajkere, lude babe i cinicnog KGB-ovca na celu sveslovenstva. Druga pozicija je jako udobna ali to hriscanstva videlo nije.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...