Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

On 20. 1. 2024. at 20:53, Eleniko said:

 

 

šta bi s ovim, jel bio negde follow up tipa impresija ili barem slika završenog jela.... propustih.

 

zanima me jer štuku mnogo volim, uvek mi je broj jedan izbor kada je ima po dunavskim kavanama.

 

Nije moglo bolje da ispadne, omlatili odjednom, nisam fotkao. Sledeći put bez limuna, ognjecavi mnogo.

  • +1 1
Link to comment

Cremasta pasta sa curetinom i spanacem

 

XJsdNMK.jpg

 

Nisam neki ljubitelj paste, ali ova francuska iz Alzasa je fenomenalna :)

 

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, aram said:

u životu ne čuh za pasulj u bosanskom loncu... svakako ne sumnjam da je ukusno :)

Zato vredi ziveti dan vise :)

 

U dinstani cluk, pluk i bluk sam ubacio mrkvu, krompir, ribanac i pasulj. Sveze junece, suvo junece i suve kobasice. 

 

Ispalo je prlicno ukusno :)

 

Link to comment

Bosanski lonac nema neki recept, vjerujem, ali osnova je ista - svjeze meso, mahunarke, povrce... kao sto npr peglana kobasica ima isti sastav ali svako domacinstvo svoje zacine sa Stare planine koristi. Pasulj i suvo, dimljeno meso imaju svojih cari ali bar meni u glavi je to nespojivo sa ukusima bosanskog lonca.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Upravo skuvao i najeo se Jote sa kiselim kupusom i kolenicom.Kolege pisu oprostajne poruke familiji i voljenima jer kad ovo proradi u stomaku,RL Stink Bomb

  • Haha 1
Link to comment

ne sumnjam da je ovo ukusno ali nema ni b od blonca

 

zapravo blonac ima neka pravila kako za sastav tako i za slaganje istih u lonac, ima o tome na netu

Link to comment

U mom kraju, junetina i ovčetina idu u bosanski lonac. Ne sušeno nego sveža. Ne mahunarke već luk, mrkva, kupus i krompir. Biber u zrnu.

Ozgo zavezan papir od one starinske škarnicle, izbockan , pa na tiho, letnji dan do podne.

Severozapadna Bosna.

 

Hvala, i drugi put :inn:.

  • +1 2
  • Wub 1
  • Hvala 3
Link to comment
On 25. 1. 2024. at 19:30, dùda said:

U mom kraju, junetina i ovčetina idu u bosanski lonac. Ne sušeno nego sveža. Ne mahunarke već luk, mrkva, kupus i krompir. Biber u zrnu.

Ozgo zavezan papir od one starinske škarnicle, izbockan , pa na tiho, letnji dan do podne.

Severozapadna Bosna.

 

Hvala, i drugi put :inn:.


i šaka bamija!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...