Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

dtd ribarstvo je odavno najbolja ponuda sveže morske ribe u gradu za normalne cene. pokrivaju glavne pijace i imaju uredno snabdevanje iz hrvatske svake srede i petka.

 

imaju i divlju ribu, ali su to malo opskurniji komadi. barbuni su sitni i poskupeli su na preko 2000 sa nekih 1600 koliko su do skora bili. i to platim kada se zalomi koji krupniji komad jer me smara da toliko plaćam ribu koja tako mala može samo u duboko ulje. mol treba da budeš maher da ga spremiš i nije riba I klase. ponekad se zalomi neki romb za koji ne znam je li gajen ili nije, različite su priče. plus ovde u srbiji ne oderu to kao u grčkoj gde je skidanje kože kod ribe iz familije listova standard. bude luc, ali je isto hit and miss, ta riba traži da je odmah otkrviš po ulovu što nije slučaj pa bude previše krvi u mesu. sad su za vikend imali velike repove grdobine, to volim ali mi fali glava od koje bude predivna juhica.

 

prilog tezi o suludim cenama divlje ribe - san pjer je bio 4900 rsd ovaj vikend kod onog strujnog oligarha što ima kiosk na kaleniću što gleda na zgradu sa sirevima, ili vojin lazarevic ili vuk hamovic. lik je da bi uvek imao svežu ribu tokom vikenda u kući otvorio ceo biznis sa uvozom iz italije i maloprodajom.

 

 

Link to comment

Kad smo kod toga, mart je špic sezone za grdobu, sad je najbolja. Prošlog vikenda je Tropic imao sa glavom, mislim oko 3000 kila. U Veru je rep 3500

Link to comment
On 7. 12. 2023. at 13:23, x500 said:

Pileca corba na Tai nacin :)

 

isEDEXL.jpg

 

Piletina, cluk, mrkva, pecurke, crvena parika i kokosovo mleko. Zacini: biber, jedna ljuta paprika, zelena kari pasta, limunova trava i kolijander.

 

 

gdje nalazis (svjezu) limunovu travu?

 

nasla sam da biospajz ima smrznutu.

Edited by morgana
Link to comment
1 hour ago, morgana said:

 

gdje nalazis (svjezu) limunovu travu?

 

Doneo sam je od negde, mislim da je ova bila iz Frankfurta :)

 

  • Hvala 1
Link to comment
Just now, x500 said:

Doneo sam je od negde, mislim da je ova bila iz Frankfurta :)

 

 

blize mi je biospajz za sada :D

  • Haha 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

sinoć sam sačekao koču po povratku u luku

 

kod njih se riba kupuje na brodu, ono što se ne proda uveče seli se u ribarnicu gde se dođe prepodne

 

koča je troler tako da uvek ima 90 posto istu ponudu, tako da dolazim po san pjera ili grdobu za koje sam siguran da će ih uglavnom biti, ako ne, nađe se dobra zamena tipa barbuna ili sličnog.

 

san pjer je 16e, očišćena grdoba 11e. najsvežija moguća riba na planeti, san pjer se još mrdao u kašeti. to mi nije lepo za videti ali šta ću.

 

tako da za danas imamo po jednu od svake fele, san pjer 700g, grdoba očišćena ali sa glavom 800. bilo je duplo većih san pjerova ali jebiga, ne meremo žena i ja odjednom izesti komad od preko 1.5kg. mislim možemo ali ćemo pući.

 

mislim da će s.p. da ide u rernu na krtolu odozga a grdoba u gustu juhicu, nekakav bujabez ali bez crvenih dodataka - volim bistre morske čorbe. mora se nabrati malo začina napolju šta je izraslo a ostale sastojke imam - šargarepu, koren celera, krumpir.

 

možda zapravo razmislim malo oko toga šta sa grdobom, odavno mi se već jede neka dobra pašta sa ribom a opet ne bi komplikovao u pravcu paradajz sosa koji će da ukrade show ribi. možda skuvam juhu, meso i povrće u pastu i bujon da se sve to lepo sjedini. budete informirani.

  • +1 5
  • Wub 1
Link to comment
4 hours ago, Eleniko said:

možda zapravo razmislim malo oko toga šta sa grdobom


imaju italijani jednostavan recept. kratko prokuvaš filete grdobine i usitniš viljuškom. u tiganju omekšaš jedan šalot, dodaš ribu, propržiš malo, podliješ vinom, kad vino ispari dodaš zelene masline iseckane sitno i po ukusu dodaš malo kukuruznog skroba da zgusne. u međuvremenu skuvaš neke pene ili tako nešto, prebaciš ih u tiganj na jaču vatru i par minuta to isprevrćeš, kad skloniš sa vatre dodaš peršun i to ti je to. 15 minuta posla.

a glavu ostavi za neku supicu :)

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

u loncu je manja hoba, poklon od komšije. odokativno do 800 grama.

 

ne mogu više da mu kenjam da 1/ prestane da lovi hobotnice generalno 2/ vraća nazad sve manje od 2+ kilograma.

 

ne vredi, to ko da sam u najzabitijem delu srbije, čak i tamo ljudi probaju da shvate šta im pričaš.

 

pohvalio mi se da je onomad izvadio 30 komada.

 

sad kad ih je već zamrzo šta ću nego da skuvam.

 

žena voli.

 

ideja mi je da napravim neke azijske nudle tipa hobotnica, plavi patlidžan izgrilovani, mladi luk, crvena paprika sveža, peršun /u nedostatku korijandera/, soja sos, sirup od nara, sok od limete, susamovo ulje, biber, beli luk, đumbir.

 

mislim da čak negde imam soba nudle, moja žena ne voli pa neka skuva sama šta hoće, za mene kupljeno.

  • +1 4
Link to comment

uh, ovo dobro zvuči, naročito što nema korijandera. poguzija sam, volim svašta da probam, ali ukus lista korijandera mi sve upropasti. korijander u zrnu podnosim. negde sam pročitala da je za to zaslužan neki gen. korijander mi miriše isto kao smrdibuba. sa njima nemam problem. izbacujem ih kroz prozor reda radi.

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment

Odbojnost prema svežem korijanderu relativno je česta u mom okruženju, a evo sada saznajem i o mogućim uzrocima.

Link to comment

dobra informacija. ima jedna forumska legenda, povremeno smo se družili na kuvanjima, koja me je prvih nekoliko puta uvek ispitivala da li u jelima ima svežeg korijandera /u listu/, priznavši da je jednom bljunuo takvom brzinom da nije uspeo sa stola da nabije glavu u šolju i da od tada ima istu reakciju ako se nađe u istoj prostoriji.

 

apdejt, našli smo soba nudle koje sam u decembru doneo iz beograda. one iz b70 koje su zatvorene samo onom lepljivom trakom. guess what - neki moljci su se uvukli unutra i krenuli da hasaju zdrave nudle od heljde, mamicu im, teška srca sam bacio. onda prebacim domen ugljenih hidrata ženi u resor, ona nađe bulgur. guess what - i njega napao moljac. da stvar bude gora, žena se priseti da je taj bulgur stavljala paščadima u hranu /mi smo staromodni i ne damo kučićima kupovnu hranu, sem kao nagradice ili kad smo u hajkingu da se okrepe a inače jedu posebno kuvano za njih/ a žozefina je već par puta bljunula poslednjih dana - noćas malo meni u krevet. sad je frau u fazonu da baci poslednju porciju pa da vidimo da li je bljuvanje bilo u vezi sa ovim bulgurom.

 

na kraju smo otvorili i skuvali kolosalno dobar indijski basmati pirinač iz amana, onaj u žutim vrećicama. nekada su u to pakovali neko pakistansko polusralje š klase ali ovaj je baš baš dobar, svakako vredi 300 din odnosno 200 na poniženju pre par nedelja.

 

uz dve čaše grčke loze sa po dve kocke leda i presečeno vodom, beše to dobar ručak. i dezert je bio kolosalan, panakota sa tahinom iz kafea drugara, moraću da mu uzmem recepis ili da potražim na netu. okreni obrni hrane je ostalo za još jedan obrok sutra, volimo da podgrejemo dan kasnije. plus je ostala čitava druga hoba koju nisam ni upotrebio u ovom jelu.

 

 

Edited by Eleniko
  • +1 3
Link to comment

@Eleniko

 

mozda da ulozite u poneku teglu/posudu sto dobro dihtuje za sladistenje tako tih zitarica/nudli/semeki ako ostavljate hranu u toj kuci u kojoj ne boravite non-stop...pomaze protiv moljaca i glodara..

 

 

now cooking

dekonstruisane sarmice od zelja

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...