Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

@Klara ja pravim papulu od belog sitnog pasulja. Jednostavna varijanta - preko noci potopim pasulj, ujutro u vecoj posudi sa vise vode kuvam 10 min. Onda prospem tu vodu i prelijem mlakom vodom da ogrezne (1 prst potopljeno) u nekoj serpi. Samo stavim lovorov list (iz Provanse :)).

krcka se na blagoj vatri, dolivam vodu po potrebi i ne mesam. Oko 30 min pre kraja, kad je voda skoro isparila dodam so i biber. Na kraju tek jako mesam 2-3 min. 

Mulje i pesto dodajam tek kod sluzenja.

Ptobacu ovih dana da dodam malo vrelog ulja u toku mesanja. Kazu knjige da ce tako biti penasta papula - dokumentovacu :)

 

  • +1 4
  • Hvala 2
Link to comment

zamenili smo ove sedmice subotnji ručak za nedeljni, a subotom je riblji dan

 

danas sasvim domaće i jednostavno - prvo gusta paradajz čorba sa dervišima (i paradajz i derviši domaći kevini), zatim fileti štuke prženi u masti (štuka dunavska, a mast domaća) i kremasto - penasti pire krompir sa puuuno putera + ajsber salata na francuskom dresingu sa zrnastim senfom i dobrim bučinim uljem

i jedan umereni, sočni i voćni negotinski šardone

a sad, nazad u rudnik, radi se i nedeljom :-/

  • +1 8
Link to comment
On 17. 12. 2023. at 19:27, werbatim said:

Sta su dervisi?:blush:

 

Ah :) lolalni naziv za testeninu sa reckavim krajevima, šire od rezanca, a uže od taljatele. Seče se na oko 2cm dužine. Onaki, svečani rezanac. Paradajz čorba se pravi s tim ili sa flekicama. Naći ću fotku pa ću okačiti. A derviš se zove i alat za sečenje testenine (ili majviš ili radla) to je nazubljeni točkić sa drškom

Edited by banatjanin
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Pita,a punjenje: briketi spanaća, 2 kašike tahinija, crveni luk, limun malo kora/malo sok, narendani tofu, so, biber. A jer bo sam nikakav vegan😔, premazala sam sa kombinacijom 2 jajeta i 3 kašike grčkog jogurta.

1000015007-01.jpeg

  • +1 6
  • Wub 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...