Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Skuvao sam svoj prvi demiglas u životu i prezadovoljan sam! Vredelo je svakog cimanja

Imao sam oko 3 kg dobrih junećih kostiju i jedan juneći rep oko kilo i po. Pekao sve to u rerni na visokoj temperaturi oko sat i po, prebacio u lonac i nalio vodom. Dodao na ploči prepečen cluk, praziluk, celer stabljike i šargarepu, biber u zrnu, lovor i timijan, dve kašike koncentrata od paradajza i zaboravio na ringli oko 10h. Juče procedio, ohladio, skinuo masnoću i sada redukovao, trajalo je još dva i po sata.

Dobio oko pola litre demiglasa, boja, miris i ukus savršeni. Koncentrisani umami, bogato, slojevito. 

Večeras na njemu radim bordolez sos, ostatak ću zamrznuti

  • +1 7
Link to comment
18 minutes ago, banatjanin said:

Skuvao sam svoj prvi demiglas u životu i prezadovoljan sam! Vredelo je svakog cimanja

Imao sam oko 3 kg dobrih junećih kostiju i jedan juneći rep oko kilo i po. Pekao sve to u rerni na visokoj temperaturi oko sat i po, prebacio u lonac i nalio vodom. Dodao na ploči prepečen cluk, praziluk, celer stabljike i šargarepu, biber u zrnu, lovor i timijan, dve kašike koncentrata od paradajza i zaboravio na ringli oko 10h. Juče procedio, ohladio, skinuo masnoću i sada redukovao, trajalo je još dva i po sata.

Dobio oko pola litre demiglasa, boja, miris i ukus savršeni. Koncentrisani umami, bogato, slojevito. 

Večeras na njemu radim bordolez sos, ostatak ću zamrznuti

Gledao sinoć MarkaŽvaka i bili u Koordinati i ovi kažu da prodaju demiglas "ko neće da se smara sa kuvanjem"

  • +1 1
Link to comment

@aramova piletina sa fb...odlican je recept samo je to malo previse prckanja za moj ukus....i  sledeci put,ako ga bude,cu izbaciti masline i kapare,malo su kisili

i da se @aram oseca privilegovanim jer je ovo mozda treci recept u zivotu koji sam ispostovala od A do Z...osim bataka :D 

i sluzila sam uz proso

 

img_2195.jpg

 

 

pita od gljiva-bukovace,jablanovace,sumsko pile i kupovni sampinjoni,praziluk i suve lisicarke i vrganji

 

img_2194.jpg

 

salata od obarene sargarepe,puno bluka i persuna,mulje i malo vinskog sirceta

 

img_2196.jpg

  • +1 3
  • Wub 4
  • -1 1
Link to comment

cuti ovo je u mojoj knjizi najvise ispostovan recept ikada :D

 

kisile su masline,kapari i voda iz kapara...mada bih i sos od nara smanjila malo :D 

  • Haha 2
Link to comment
3 hours ago, ivy said:

cuti ovo je u mojoj knjizi najvise ispostovan recept ikada :D

 

kisile su masline,kapari i voda iz kapara...mada bih i sos od nara smanjila malo :D 

 

smanji i piletinu pa nek ide život :D 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...