Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Јеси ли била у Тибингену? Како је тамо? Можда одем ја ове године на пар месеци...
Bila u svatovima i meni je neverovatno prijalo. Ne znam kako bih se provela na vise meseci, ali ako ides radno, da znas da imaju sasvim solidan univerzitet. Isli smo malo da ga obidjemo, jer je taj Uni imao zatvor za neposlusne studente svojevremeno. A koliko znam i Raciniger je tamo bio chair na Teoloskom. Ima mestasce smeka, nije da nema.404058_4063962870765_1348519689_n.jpgUostalom, uvek mozes da vikendom pobegnes malo u Baden Baden, Karlsrue, Manhajm, Hajdelberg, Nirnberg (o-ba-vez-no!!), Konstanc...
svašta čovek nauči ovde
Ma da. Cak treba da isisavas meso iz creva, ali posto je meni glupo da pred drugarima sisam kobasicu, ja sam sekla na tockice i ljustila parce po parce. Edited by MayDay
Link to comment
zato sto bi je izbacili iz nemacke kafane da nije oljustila belu. tamo je to obicaj kao u srbiji da moras da se prekrstis kad udjes u crkvu.
ja sam mislio da to vazi samo za Bavarsku. der zuzler najbolji.http://www.youtube.com/watch?v=7rueyNSQA4o
Link to comment
e, da, nemci stavljaju luk, ali u mnogo manjoj kolicini nego mi, a pri tome ga i kuvaju u supici prvo. onda kad ga umesaju u kuvan i iseckan krompir dodaju i tu supicu pomalo, sve dok je krompir upija.
e može biti da je to to što tražišprobala sam i tu bez majoneza, ali jebiga, nije to to, meni je prava krompir salata samo moja :lolol: (sa ili bez ribe)sorry :-)
Link to comment

Хвала пуно. Још је то на дугом штапу, можда падне неки грант за истраживање у једном институту тамо негде на јесен.Ако и добијем то, биће ora et labora два месеца да бих прешао сву литературу за докторат на мом убогом њемачком.

Link to comment

pravim gulas prvi put u zivotu. isao sam po receptu, propryio meso i luk, ubacio pecurke i sargarepe, sve sam lepo mesao, nista nije zagorelo, barem nisam video, onda sam dodao vodu da se krcka. posle nekih 30ak minuta sam primetio da je dno crno, zagorelo. prebacio sam u drugu serpu. nije se odrazilo na ukus ali me zanima kako je moglo da zagori kada je sve vreme meso bilo u vodi i krckalo se, stalno sam dodavao vodu na vreme?

Link to comment
propryio meso i luk, ubacio pecurke i sargarepe,
kakav je to gulaš s pečurkama i šargarepama, cccgulaš = meso + luk i ništa više
dodao vodu da se krcka. posle nekih 30ak minuta sam primetio da je dno crnostalno sam dodavao vodu na vreme?
nije baš najjasnije iz napisanog da li si pustio da krčka pa pogledao tek posle 30 minuta (onda je sve jasno) ili si proveravao i dodavao u međuvremenu (ako je ovo drugo zavisi koliko si često proveravao i koliko si vode dodavao)
Link to comment

ma vode je bilo dovoljno, proveravao sam stalno i dodavao. da nije mozda zbog lose serpe? imam onu sto ima duplo dno, ne verujem da je neki kvalitet.

Link to comment

da, bitno je i koliko je bila jaka vatraa može biti i da je glupava šerpaja sam se inače par puta zajebala pa ostavila nešto na jačoj vatri nego što je trebalo biti, ali sad mnogo više pazim :-)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...