Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

mozda ce neko od vas nemaca da zna da mi kaze, jer ja bas pravim promasaje sa krompir salatom.mislim, onu nasu znam da pravim, sa kromprima na fliske, lukicem na polumesece, persunom, biberom, soli, uljem i sircetom.ali ja volim onu svapsku krompir salatu. evo ovako da bude osvezavajuca ko kod ovog prekoputa, a ne ono ulje da me ubije.mjtx8x.jpg

Link to comment
onu nasu znam da pravim, sa kromprima na fliske, lukicem na polumesece, persunom, biberom, soli, uljem i sircetom.ali ja volim onu svapsku krompir salatu.
haha a ja baš nikako ne volim, ubija me majonez (koji po meni u krompir salati nema uopšte šta da traži a kamoli da bude jedan od glavnih sastojakaelem, ovako ja pravim pa ti probaj pa ako ti se svidi uživaj :) (ne stavljam mnogo ulja btw)kuvani krompir isečeni, luk na perca, kuvano jaje, riba po izboru, soli po želji, ulja po želji, sirćeta ili limunovog soka po želji, i to je toe sad, riba ubačena unutra jeste malo fora moje porodice, drugi u široj familiji prave sve kao gore ali bez ribe, pa jedu uz neštoinače ništa peršun, ništa biber, ništa mnogo ulja
Link to comment

no, no, no...ne ono ko kad moje cale krene da gura i zelenu salatu i majonez u to. ali hvala!! :Dnego plain vanilla krompir salata. samo krompir i neki ti zacini. da li oni stavljaju i nekakav bujon ja ne znam, ali je osvezavajuuucaaa...mnogo lepo!ajojj i onaj aram je sa severa. moj najbolji drug je iz minstera, pa ni on nesto ne zna kako to ovi juznjaci smute.

Link to comment

pa jebem li ga, i nemci turaju ulje... ili majonez, sto bude jos gore :Dinace ih ima puno razlicitih, svako selo ima svoj recept. ja volim i osvezavajuce su mi, one u koje ide dosta persuna i vlasca, ove sa krastavcem izbegavam, uglavnom su mi slatkaste.e, da, nemci stavljaju luk, ali u mnogo manjoj kolicini nego mi, a pri tome ga i kuvaju u supici prvo. onda kad ga umesaju u kuvan i iseckan krompir dodaju i tu supicu pomalo, sve dok je krompir upija.

Link to comment
md, jel si oljustila tu belu kobaju?
pa vidis valjda iznad da jesam.je l tvoja zena s juga? kako pravi krompir salatu? kako ti pravis?
pa jebem li ga, i nemci turaju ulje... ili majonez, sto bude jos gore :Dinace ih ima puno razlicitih, svako selo ima svoj recept. ja volim i osvezavajuce su mi, one u koje ide dosta persuna i vlasca, ove sa krastavcem izbegavam, uglavnom su mi slatkaste.e, da, nemci stavljaju luk, ali u mnogo manjoj kolicini nego mi, a pri tome ga i kuvaju u supici prvo. onda kad ga umesaju u kuvan i iseckan krompir dodaju i tu supicu pomalo, sve dok je krompir upija.
e pa mislim da je to na kraju kljucno.
Link to comment

moja zena je iz hamburga i prezire bavarce, ne smatra ih nemcima.krompir salatu voli ali nema neki OC odnos prema njoj, jede je u svakom obliku, ukljucujuci i srpske. mislim da ne bi razumela tvoje picajzisanje oko nje, njoj je svaki krompir dobar.inace najbolja koju znam u bg i okolini je u objektu ćiku ćiku blizu ostruznice, na strani galovice-surcina. ali je sada zatvoren, otvorice se na prolece.

Link to comment

ne znam za bavarsku, ja sam se tamo hranila strogo frankonijskom kuhinjom, ovde pominjem svabe. baden i to.mislim, jesu oni seljackiji od ovih gotivaca sa severa, ali oni prave najvise para zajedno sa bavarcima.nista. pitacu ja zenu od druga kako da pravim ovu light salatu. mnogo bolja od nase.

Link to comment
mozda ce neko od vas nemaca da zna da mi kaze, jer ja bas pravim promasaje sa krompir salatom.mislim, onu nasu znam da pravim, sa kromprima na fliske, lukicem na polumesece, persunom, biberom, soli, uljem i sircetom.ali ja volim onu svapsku krompir salatu. evo ovako da bude osvezavajuca ko kod ovog prekoputa, a ne ono ulje da me ubije.mjtx8x.jpg
Јеси ли била у Тибингену? Како је тамо? Можда одем ја ове године на пар месеци...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...