Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Ustao rano da dam detetu sirup i na putu nazad u krevet me napadne zelja za gulasem pa istrcah vanka po sastojke. Potrudio se vise no ikada, sad se krcka, super izgleda i prelepo mirisi. Kontam da ga skinem sa šporeta oko trojke

Link to comment

Ja neki dan pravio svinjski, šporet na kecu (od 9), maltene 6 sati, uz povremeno dolijevanje vode i miješanje. Poezija.

Osnovni sastojak za gulaš - strpljenje.

Link to comment

baš se i meni mota po glavi moj vinski perklet ovih dana, ali sevap je kuvati ga u kotliću, ne na špretu. juneći močing (može i vrat, kolenica) bez kapi vode, samo u crvenom vinu, na dosta luka....

Link to comment

Ja sam metnuo dve vece glavice luka na 800g buta. Iovako ce mi dojilja sve po spisku zbog luka i paprike kad krene nadimanje.

Dobar but bio jutros u mesari, saren, prosaran minijaturnim zilama masnoce. Dve deblje snicle prvo przio u serpi, izvadio, malo pancete, izvadio, tri sargarepe na kolutove prodinstao, izvadio, mix zacina (lovor, slatka paprika, majcina dusica i seme korijandera), ubacio luk, celer i svezu crvenu papriku tanko, posle vrnuo mesiste i sargarepu, ubacio pastrnak i sargarepu u komadu (uskoro to ide vanka), zalio sa dva i po dl crvenog vina, kasnije se dvoumio: pelat ili lep mekani mesnati paradajz? Pa iskombinovao dva pelata i dva mala sveza paradajza.

Salata od kupusa, crvenog kupusa, ajsberga i opet mrkve :D dresing od grckog jogurta, malo majoneze, malo meda, prc balzamika i obicnog sirceta

Link to comment

Napunio karabatake spanaćem, sirom i blukom, uvezao slaninom pa u rernu.

U međuvremenu napravio sataraš

 

 

А јел си претходно извадио кост из баткова?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...