Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

uprzis u ulju tri povrca u jednakim kolicinama, to je sataras? :)

teorijski dobro zvuci, ali ga ne volim jer ima dominantan ukus koji pregazi sve ostalo, i nista mi se uz sataras ne slaze, ni hleb. posle njega se obicno lose osecam. ukusna hrana, al za mene bez smisla. 

Link to comment

Ovako kako si napisala naravno da nije dobro :)

 

Prvo, luka više nego svega ostalog. Drugo, ne upržiš nego dinstaš. Treće, jaje na kraju. Četvrto, bitan je redosled kad se šta dodaje. I mogu još dugo :lol:

Edited by aram
Link to comment

ne sporim ja ni da je dobro ni da je ukusno, samo sam primetila da meni ne prija, a za ovih godina zivota jela sam satarasa i satarasa... 

skuvaj i posalji teglu da preispitam uverenja, nisam dogmata :D

Link to comment

Mmmm, bećarac! Ja papriku obavezno prvo ispečem posebno, ogulim i onda dodajem na luk. Luk uvek na rebarca, ulje uvek maslinovo. Paradajz zreo, oguljen, ide zadnji. Finiširam peršunom.

 

Samo, umesto fete preferiram pravi sirac, najbolje ovčiji. I jaje nešto ne volim u svemu tome, ali smažem svaki bećarac, čak i onaj sa neguljenom paprikom

Link to comment

Ovako kako si napisala naravno da nije dobro :)

 

Prvo, luka više nego svega ostalog. Drugo, ne upržiš nego dinstaš. Treće, jaje na kraju. Četvrto, bitan je redosled kad se šta dodaje. I mogu još dugo :lol:

Samo nastavi, spremio sam ranisan...

Ali sataraš mi uvek bio super da jedem "na livadi" ima nešto da taj vazduh napolju dodaje...

Link to comment

ih... tesko zabu :D

 

luk naravno na listice, pa na mesavinu ulja i maslaca, na dvojku-trojku, tu i tamo prevrnes. za to vreme papriku na sitne kockice, a super je i ovako ko sto rece banatjanin, prvo je ispeci, pa oljustiti. kad je luk poceo da hvata braon nijanse tu i tamo, sunes tu papriku. sad dok se paprika dinsta blansiras i oljustis paradajz. dodajes ga jedan po jedan, kad se jedan ukrcka, onda drugi i tako, da onaj prvi na kraju bude skroz raspad, a poslednji ostane u komadicima. probas, ako vuce na kiselo od paradajza stavis mrvicu secera, onda pojacas vatru i mesas. kad se ozbiljno zagrejalo, da vec pocinje da se lepi za dno cim predjes varjacom, razbijes jedno jaje u sredinu i opet promesas, da se konci od belanceta onako lepo razvuku svuda, a da zumance zgusne sve taman koliko treba. nista persun, nista zeleno tu ne treba, samo malo bibera eventualno. sir beli uz to, dosta belog mekanog leba za umakanje, a bobami i pokoji cevap ili zica raznjica savrseno legne :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...