Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

I pljeskavica je brza hrana, ali ako hoćeš da valja, pustićeš juneće meso da odleži tri dana i premesićeš ga sedam puta.

 

Drugo, nisam rekao sa ložim smederevac, paprike za bećarac se časkom srede u rerni

Link to comment

nije to to ;)

 

meni je ceo smisao kuhinje ako oce neko drugi to sve da uradi :D

 

i meni. a ja ako moram, ukljucim tajmer na 10 minuta. sta sam spremila za 10, to mu je. 

Link to comment

kroketi od tikvica.

prva tura, pecena u masti, se raspala.

drugu smo stavili u rernu.

dok se druga tura pekla, pojeli smo prvu, u komadima i mrvicama, bila preukusna.

drugu turu smo isto pojeli ali sa daleko manje entuzijazma, mastajuci o mrvicama prve.

 

dakle, uvek kad sebe smatram vajnom kuvaricom, kiksnem na glupostima tipa kroketi od tikvica.

a ako neko ima fool-proof recopis kako da ih przim a da ostanu celi, jako bih bila zahvalna, obzirom da ne jedem przeno, a sad sam se zainatila.

Link to comment

zavisi kakav ti je recept..

 

ja pravim u obliku cuftice/pljeskavice,samo povrce(ocedjene tikvice,rendana sargarepa,na rebarca tanko secen manji crni luk,cen belog),1 jaje,zacini i 1-2kasike ovsenih mekinja..

 

a pecem tako sto prvo prilicno zagrem tiganj i onda stavim jako malo masti,samo da se zacakli dno..kasnije po potrebi malo smanjim vatru..

Link to comment

Svinjske filee uvaljao u bilje, uhvatila se korica, izvadio, metnuo bluk, kajsije, malo meda i dzindza, malo vina, vratio filee. Krompirici pride i tzatziki za one koji nece sos. Paradajz chorba

Edited by maheem
Link to comment

Правим и ја ћуфтице али кад нарендам тиквице ја их уопште не солим.Нема потребе, кад додам шаргарепу или неко друго поврће

мало сира и брашна тек онда посолим, значи непосредно пре пржења, тако да не стигну тиквице да пусте воду.То је моје искуство са њима.

Link to comment

da,moze i tako ali mene nervira sto ipak do kraja pecenja puste vodu a ja ne stavljam brasno pa je nezgodno..a puste ju i kad ih cedim prethodno..svejedno

Edited by ivy
Link to comment

 .... ja dodam malo kratko izdrndanog jucersnjeg hleba u choperu /sve zavisi od kolicine i koliko je vlazno/, taman toliko da pokupi vlagu i sjedini se sa jajima i povrcem, prezla ne radi posao jer treba da bude krupnije i da upija bolje.

Link to comment

ne idu..stavim kasiku-dve ovsenih mekinja

 

a jedno vreme sam cedila tikvice u gazi..stavim ih u gazu pa zavrcem  :lol:  to se zove posvecenost..to mi je omiljeno jelo

 

 

 

ali za pecenje,decak Kejt samo dobro zagrejes tiganj i malo masnoce da se cim smesa dodirne tiganj napravi spoljna korica a da se ne raskvasi i omlitavi od masnoce

Edited by ivy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...