Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

vidim i sam, ne moras da saljes.

 

dobro ti to izgleda, Aramche. ako nije tesko za napraviti, baci uputstvo.

 

 

nije tesko, prvo stavis brusnice da se natope u vino, ja dodam i malo aceto balsamico creme i malo secera. umesas 250 grama brasna sa 100 grama secera i praskom za pecivo, pa u to utrljas 125 grama maslaca. onda dodas narendanu koru limuna i narandze (ziveo dr oetker koji to prodaje u kesicama :Hail:), malo cimeta i malo muskatnog oraha, one brusnice (zajedno sa vinom, steta da se baci :D) i polako dosipas 150ml mleka. na kraju umesas par kasika sevilla orange marmelade (ili neke druge bitter orange), sipas sve u plek™, zaravnis koliko se moze i pospes kasikom braon secera. peces na 180°C, malo nize od centra, tako da cake bude u centru. 50 minuta, pa ovlas pokrijes folijom da ne izgori secer, pa jos 25 minuta. kad izvadis ostavis u plehu 10 minuta, pa prebacis na resetku za hladjenje. ja ostavim u papiru u kojem se peklo, pa u jednu metalnu ciniju koja skoro hermeticki zatvara, tako potraje i 5-6 dana.

u originalni recept umesto brusnica ide suvo grozdje natopljeno rumom, ali mi nesto ne volimo...

Link to comment

Sutra idem na ručak kod prijatelja iz Vodica, doneli hobu, ribice i svašta nešto. Ja ću sa svoje strane da napravim Perašku tortu, iako je jedan dan pre pomalo kasno.

 

A možda složim i višku pogaču.

Link to comment

Sutra idem na ručak kod prijatelja iz Vodica, doneli hobu, ribice i svašta nešto. Ja ću sa svoje strane da napravim Perašku tortu, iako je jedan dan pre pomalo kasno.

 

A možda složim i višku pogaču.

Pics or...
Link to comment

Pics or...

Evo sad ću za neki sat.

 

Imam pitanje. Moram sutra na posao ipak na nekoliko sati. Je l ok da višku pogaču ispečem dan pre i da se služi hladna?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...