Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

chekaj bre, perashka torta i rapska torta su takoreci veri similar? oba su ochigledno borbeni kolach ^_^

ne samo peraska i rabska, vec uz male ili nikakve varijacije i sto drugih sa primorskim imenima, to je torta koja moze dugo da stoji a da se ne pokvari i cesto su je pomorci nosili na brod, zato je, izmedju ostalog, popularna, plus taj neki uticaj italije u receptu, a imenovao je kako je ko stigao.

 

mlate kotorani i za perasku tortu i za kotorsku krempitu (ovo drugo je napoleonova torta, sigurno nije nastala u boki). ali sad mi se bas one jedu <_<

Link to comment

Ma super ja Mau....

BTW, ja se nesto raspitivao za onu cikoladnu "kockastu" tortu kod G.Mirkov, a oni odmah a vi ste poznanik sa Mau! ....

Link to comment

lepa ti je torta. sto se mene tice, mozes na njoj i da zaradjujes.

 

 

Hvala lepo. :-)

 

Ma super ja Mau....

BTW, ja se nesto raspitivao za onu cikoladnu "kockastu" tortu kod G.Mirkov, a oni odmah a vi ste poznanik sa Mau! ....

To je bila torta rodjendanski specijal. :-)

 

Samo da prijavim da nisam pekla pogaču. Na poslu sam i dalje, a nije imalo sile da ustajem u 6 ujutro da mesim testo.

Link to comment

 

Hvala lepo. :-)

 

To je bila torta rodjendanski specijal. :-)

 

Samo da prijavim da nisam pekla pogaču. Na poslu sam i dalje, a nije imalo sile da ustajem u 6 ujutro da mesim testo.

Mislis da je to jedan neponovljiv specijalitet  :cry:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...