Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Ima li u Srbalja da se kupi ta papirna?

 

Mislim da sam nedavno video kod kesadžije grosiste u Lominoj, zgrada tik do raskršća sa Kameničkom. Na većini pekarskih papirnih kesa je jasno uočljiva reklama proizvođača kesa. 

Link to comment

Slušaj mahima, preskoči senf. Samo posoli, biber, bluk, ulje obilato, pa uvi u plastičnu foliju i neka prenoći. Peci dobro pokriveno folijom, sa malo vode i masnoće oko sat i po na 200. Otkrij i nagari rernu do kraja dok ne ispari voda i batak ne porumeni i zahrskavi se

 

Verujem da je ovo odlično. Ja najčešće idem na najjednostavniju varijantu bez prekonoćnog potapanja, samo ppp dižonski senf, tj. Delez u teglici od 300 gr i vegeta. Polijem hcmuljem i naspem vode u tepsiju i krk u rernu, sa povremenim obrtanjem. 

Link to comment

ček sad, hoćete da kažete da je ta brown paper bag, ustvari samo obična paprina kesa, a ne neka specijalna za pečenje?

Kazem ja tu nisu cista posla...

Link to comment

Ja sam tako naucio da me ne truje kokicarska mafija iz maksija, pa u mikrotalasastu stavljam kukuruz na meru u papirnu kesu...Ali to su talasi i nije relna!

Link to comment

Počinje da mi se čini da aram žestoko troluje... Šta bi se desilo sa silnom močom u toj braon kesi, dobra šansa da bi ili pocepala kesu iznutra, ili iscurela.  :)

 

 

 

 

Vatrostalna je zakon. Mrtav umoran se probudio pre pola sata, stavio (prethodno marinirano) pile, isekao krompire, sve lepo  dodatnozačinio, preklopio i sad trčim na traci dok se to polako pravi.   :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...