Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Naravno da morada bude i plehu, nije to poenta kese

 

 

Pa to je onda bez veze. Ako mora pleh, onda mora i rerna, šporet, struja, plin....

 

Ja sam mislio, staviš meso u papirnu kesu, zapališ kesu i kesa ispeče mesište. 

 

Ako nije tako onda s indignacijama odbijam čak i da probam  -_-

Link to comment

Naravno da morada bude i plehu, nije to poenta kese

 

 

 

Znam, samo se pitam koliko dobro može da ispadne u kesi, nekad sam kupavao one kese za pečenje, i sve je bilo OK, ali uvek je ostalo previše soka i pile nije generalno bilo skroz zapečeno.

 

 

Skeptičan sam, ali probaćemo sa ovom old school kesom, u zdravoj hrani kod mene imju takve kese (samo manje) za kandirano voće, iznenadilo bi me da nemaju i veće za jedno manje pile.

Link to comment

Počinje da mi se čini da aram žestoko troluje... Šta bi se desilo sa silnom močom u toj braon kesi, dobra šansa da bi ili pocepala kesu iznutra, ili iscurela.  :)

 

 

 

 

Vatrostalna je zakon. Mrtav umoran se probudio pre pola sata, stavio (prethodno marinirano) pile, isekao krompire, sve lepo  dodatnozačinio, preklopio i sad trčim na traci dok se to polako pravi.   :fantom:

Слажем се са твојим мишљењем за ватросталну. Неки дан сам пазарио једну нову.
Link to comment

Слажем се са твојим мишљењем за ватросталну. Неки дан сам пазарио једну нову.

 

 

Nije baš za sve (po meni pomfrit ili roštilj ne idu tako), ali je za mnoge stvari odlična.

 

 

Danas sam npr. u tiganju fino ispržio ćufte da dobiju koricu, a onda sam ih stavio u vatrostalnu da na tihoj vatri polako ispuste sok, moča je bila fenomenalna.  

Link to comment

Nije baš za sve (po meni pomfrit ili roštilj ne idu tako), ali je za mnoge stvari odlična.

 

 

Danas sam npr. u tiganju fino ispržio ćufte da dobiju koricu, a onda sam ih stavio u vatrostalnu da na tihoj vatri polako ispuste sok, moča je bila fenomenalna.

 

Ма наравно, подразумјева се да не може све се правити у ватросталној. Ја је највише користим када су већи комади меса у питању. Ова задња што сам пазарио ме дошла ко светог Петра кајгана, јер скоро нигдје више не можеш наћи овдје ватросталну са поклопцем.
Link to comment

pa vi ljudi ni ne jedete otkako pochela izborna ppparanoja :lolol:

 

palachinke sa jabukama. kao jabuke u shlafroku, samo za lenshtine. vasha deca ce ih prosto obozavati :d

Link to comment

Pile u papirnoj kesi. Tj. Nau eated, al nema veze :D

 

E, da, ovaj moj junior uvek u jednu palacinku nasecka jabuke, pospe cimetom i braun secerom, pa vrati malo u tiganj da se zatopi. Jos ako ima i kugla sladoleda od vanile ozgo, ihaaaj.

Link to comment

Nesto slicno sam prodao decurliji jer nisu bili fanovi voca. Mladja tu i tamo al starija ko kojot sa povrcem. Dohakao sam im tako sto im sve vocke mecem na tost sa eurokremom il medom, jogurt preko, cimet, mlevena plazma, sve sto padne na pamet za dobar kombo. I tako sad ne jedu vise ustaljene (nista drugo nisu htele) cokolino i plazmu u mleku vec samo vocke.

Link to comment

ja sam uspeo da proteram nutjelu i zamenim je sa džemom od šljiva na palačinkama i domaćem hlebu. sa decom sam lako, najviše se bunila skvo :lolol:

 

sad su počeli da kombinuju i mlad kajmak sa pekmezom, mislim da sam tu genijalnu foru pokupio baš na forumu, od renea

Link to comment

Pošto sam imao dosta obaveza popodne, konačno napravio  ručak večeru - gurmanska pljeskavica. djuveč i zelena salata. Mislim da je red da se to slisti uz viski i koka kolu... pa da se gleda tenis.  :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...