Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Na batak so, biber, beli luk, ulje, ruzmarin i sok od jedne pomorandže, pa u frižider.

Kada kazete "na", zar to sve ne iscuri dole sa parceta mesa?

I jel moze tu umesto ulja otopljena mast? Nesto mi govori da ne bas jer ce se ona nakon odredjenog vremena opet vratiti u originalno stanje.

Link to comment

@госпа буба ако ћеш мене послушати прије него батак ставиш у маринаду, направи оштрим ножем удубљена отприлике 2 цм. дубине и ширине. У сваки прорез стави један чешањ бијелог лука и онда остатак маринаде. Тако и пеци са чешњевима сутра.

Link to comment

Kada kazete "na", zar to sve ne iscuri dole sa parceta mesa?

I jel moze tu umesto ulja otopljena mast? Nesto mi govori da ne bas jer ce se ona nakon odredjenog vremena opet vratiti u originalno stanje.

 

Izgleda da je upotreba predloga u mojoj rečenici problem za razumevanje, pa će odgovori možda biti banalni?

Na koji način obično posloliš i pobiberiš komad mesa, tako uradi i u ovom slučaju. Utrljavanje obično daje bolje rezultate od običnog posipanja.

Jednako i u slučaju ulja.

Beli luk rezan na listiće (recimo), grančice ruzmarina, ili peršuna namesti rukom baš preko mesa neposredno pre stavljanja u rernu.

Drugo, za mariniranje uvek možeš da koristiš posudu takvih dimenzija u kojoj će komad mesa ostati potopljen, pa kasnije prebaciti u drugu posudu u kojoj ćeš peći, je li tako?

Treće, ne treba biti toliko precizan u pripremi :) Meso će i dok se odmara i dok se peče pokupiti sokove i arome.

Cilj ovog načina pripreme je da ukus mesa obogaćen aromama postane uzbudljiviji, a da sam komad ostane sočan i mek. Hrskava korica uvek je plus.

 

Edit: Evo i Simon pomaže.

 

 

Nemam iskustva sa upotrebom masti na ovakav način.

Edited by Ras
Link to comment

Izgleda da je upotreba predloga u mojoj rečenici problem za razumevanje, pa će odgovori možda biti banalni?

Na koji način obično posloliš i pobiberiš komad mesa, tako uradi i u ovom slučaju. Utrljavanje obično daje bolje rezultate od običnog posipanja.

Jednako i u slučaju ulja.

Beli luk rezan na listiće (recimo), grančice ruzmarina, ili peršuna namesti rukom baš preko mesa neposredno pre stavljanja u rernu.

Drugo, za mariniranje uvek možeš da koristiš posudu takvih dimenzija u kojoj će komad mesa ostati potopljen, pa kasnije prebaciti u drugu posudu u kojoj ćeš peći, je li tako?

Treće, ne treba biti toliko precizan u pripremi :) Meso će i dok se odmara i dok se peče pokupiti sokove i arome.

Cilj ovog načina pripreme je da ukus mesa obogaćen aromama postane uzbudljiviji, a da sam komad ostane sočan i mek. Hrskava korica uvek je plus.

Nemam iskustva sa upotrebom masti na ovakav način.

 

Nisi napisao nerazumljivo, nego ja to pitam kao neiskusna osoba, citanje recepata mi je uvek pomalo bukvalno jer maltene sve sta naucih mi je bilo pokazano za sporetom a po prirodi nisam neko ko eksperimentise :blush:

Probacu jednom ovo sta si predlozio.

Link to comment

ja za mariniranje uvek koristim kesu ako se radi o manjoj kolicini mesa. manja kolicina svega odradi poso, tu i tamo uzmem u ruke i promuljam a da se ne mastim i to...

Link to comment

dobra je kesa, odlicna je :)

 

narocito brown paper bag. operes pile, osusis, rknes unutra prepolovljenu glavicu ljubicastog luka i 5-6 grancica ruzmarina, spolja natrljas soli, bibera i paprike pa u kesu. najlepse peceno pile evah.

Link to comment

Nekad sam i ja kao aram koristio kese, ali sad uglavnom koristim vatrostalne posude, mnogo je lakše vaditi i dodatno obradjivati jelo tokom samog pravljenja.

 

 

 

 

15613.jpg

Edited by Jeremija
Link to comment

dobra je kesa, odlicna je :)

 

narocito brown paper bag. operes pile, osusis, rknes unutra prepolovljenu glavicu ljubicastog luka i 5-6 grancica ruzmarina, spolja natrljas soli, bibera i paprike pa u kesu. najlepse peceno pile evah.

+100000

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...