Jump to content
IGNORED

Beograd Prajd


Аврам Гојић

Da li će vlast dozvoliti održavanje Prajda?  

169 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Potpuno je nebitno, ne postoji normalna ili nenormalna orijentacija. Neko moze fizicki da bude muskarac/zena, da se oseca kao muskarac/zena i da preferira muskarce/zene, sto znaci da imas 2*2*2 = 8 mogucih kombinacija, valjda?
Ma vidi, što se tiče seksualne orjentacije, neko može da voli i drveće ili balone (nije fraza, ima ljudi koji bukvalno to vole), pa se iz vizure ostatka populacije to smatra abnormalnim.Ako postoji mišljenje da muškarci vole žene i obratno i da je to normalno, šta je onda normalno za hermafrodite s obzirom da imaju karakteristike oba pola? I spoljašnje i unutrašnje i hormonske i genetske. I to onda postavlja pitanje definicija pola i orjentacije kao takvih.Neki čak ne žele da se operišu i izjašnjavaju se kao "x gender". A srpsko pravosuđe, naravno, to ne poznaje, a nije da nema takvih osoba i kod nas. Edited by Kelt
Link to comment
Ako postoji mišljenje da muškarci vole žene i obratno i da je to normalno, šta je onda normalno za hermafrodite s obzirom da imaju karakteristike oba pola? I spoljašnje i unutrašnje i hormonske i genetske. I to onda postavlja pitanje definicija pola i orjentacije kao takvih.
Iz vizure onih koji smatraju da je jedino veza/ljubav muskarca i zene je sasvim svejedno. Hermafroditi su osobe sa fizickim/hormonskim poremecajem, a homoseksualci sa mentalnim/hormonskim. Oni smatraju da takve ljude treba leciti (dok oni ekstremno religiozni smatraju da su takvi ljudi rodjeni zbog grehova predaka). Tako da je potpuno nebitno sta neko smatra, vec koje merilo uzimas za orijentir.
Link to comment
...Neki čak ne žele da se operišu i izjašnjavaju se kao "x gender". A srpsko pravosuđe, naravno, to ne poznaje, a nije da nema takvih osoba i kod nas.
postoje države gde je x gender moguće?
Link to comment

A šta ako imamo genotipskog i fenotipskog muškarca koji voli žene a oseća se kao žena (odnosno, transgender osobu). Šta ćemo sad, jel ona/on gej ili nije?Znam kako ovo zvuči (i strahujem da Empejac ne vidi) ali postoji problem u poimanju tih pojmova.@Eoten - postoje. Čini mi se Švedska i neke od država u USA.

Edited by Kelt
Link to comment
A šta ako imamo genotipskog i fenotipskog muškarca koji voli žene a oseća se kao žena (odnosno, transgender osobu). Šta ćemo sad, jel ona/on gej ili nije?Znam kako ovo zvuči (i strahujem da Empejac ne vidi) ali postoji problem u poimanju tih pojmova.@Eoten - postoje. Čini mi se Švedska i neke od država u USA.
Naravno da nije.
Link to comment
A šta ako imamo genotipskog i fenotipskog muškarca koji voli žene a oseća se kao žena (odnosno, transgender osobu). Šta ćemo sad, jel ona/on gej ili nije?
Ovakve se ozbiljne dileme mogu imati samo u strucitm Edited by Syme
Link to comment
Neki čak ne žele da se operišu i izjašnjavaju se kao "x gender". A srpsko pravosuđe, naravno, to ne poznaje, a nije da nema takvih osoba i kod nas.
Sad nešto razmišljam.... Kako se hermafroditima dodeljuje JMBG? Obzirom da se nekoliko cifara dodeljuje po osnovu pola.
Link to comment
imao sam neku opasku o javnom iznošenju stavova, pa mi je Trbović rekao da ne znam koji procenat tinejdžera u američkim školama se izjašnjava kao "ne znam" kada ih pitaju koje su orjentacije, a zbiva se negde oko SF i sličnih gay friendly gradova. I ima još nekih studija na tu temu, pa navodno može da utiče, posebno u adolescenciji.Problem je samo što gro medicinske populacije u Srbiji nije sposoban da o tome diskutuje na drugačijem nivou.
Pa to ti pričam. Gej-lobi rovari.
Gej osobe uglavnom imaju neki osećaj o tome od kada su bili deca i to treba razlikovati od nekoga ko se u adolescenciji premišlja ili reaktivnih homoseksualnih tendencija (znam da zvučim kao pokvarena ploča ali - kod psihoza ili depresija). Nisu baš ni svi lekari pogrešili kada kažu da je to deo oboljenja, ali ne treba ni gej orjentaciju kao takvu klasifikovati isto.
Pošto nisam stručantm baš bih voleo da mi ovo objasniš. Kakva je razlika između onoga ko od detinjstva zna da je gej, i onog ko se premišlja? Edited by Syme
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...