September 11, 2025Sep 11 40 minutes ago, Svemir Zeka said:Moj babl je tolerantan, i on je - dakle - babl. Čim malo izađem iz ultraemancipovanog okruženja, hm...Uostalom, trebalo bi slušati dečake gejeve šta imaju da kažu, koliko se slobodno osećaju. Devojčice su drugo.Pa ako ispravno prosudjuješ stvari nisi u bablu, ali nvm. Poenta je da si u pravu.Ovo što Sima primećuje nije normalizacija, nego je u srednjeklasnom društvu the big other postao antihimofobičan. Danas čovek ne može da bude otvoreni homofob, kao što može da bude klasista npr, i da karijerno uspe. Deo srednje klase je homofobijiu delimično psihički potisnuo, uz povremeni povratak represiranog. A deo ćuti, smeška se, a u poverljivim krugovima daje odušak homofobiji.Čovek ne može da bude savršeno adaptirani član ovog društvenoekonomskog sistema, dakle tzv. "normalan čovek", a da nije homofob - samorepresirani ili prikriveni.
September 11, 2025Sep 11 ma, neću da saučestvujem u upornom trolovanju ove teme. Edited September 11, 2025Sep 11 by pt 2.0
September 11, 2025Sep 11 25 minutes ago, Svemir Zeka said:Ako hoćeš da budem skeptik, to je moguće jer je širi paket studenata poklopio nekolicinu onih koji se vide da su lgbt, ali nisu oni u tom trenutku tema, nego su deo grupe studenata.Tačno je, ja radim sa srednjoškolcima, ima uzrasne razlike. Ali, možda su mi najbolji reper izjave gej dečaka. Starijih, punoletnih, i nekih koji su bili srednjoškolci, a sad su studenti i njihovog javnog života. Nije toliko optimistično.Mene bi licno iznenadilo da je drugacije, i ne samo po tom pitanju. Zivimo u primitivnoj i ultrakonzervativnoj sredini, vekovno sklonoj autokratiji, u kojoj nas mediji vec 40-ak godina bombarduju najprimitivnijim sadrzajem, mrznjom i propagandom.U takvoj situaciji, retko ko je sposoban da se transcenduje iznad svoje sredine. Edited September 11, 2025Sep 11 by Jeremija
September 11, 2025Sep 11 15 minutes ago, pt 2.0 said:ma, neću da saučestvujem u upornom trolovanju ove teme.Evo nek @radisa prebaci negde, mislim da je važna tema. Bar je meni
September 11, 2025Sep 11 Sve je izvesnije da je ovaj neobjašnjivo nagli porast transseksualnosti (na zapadu pre svega, ali stiže to i do nas) zapravo samo refleksija stare, najobičinije homofobije. Za klince koji nisu gender-conforming je zapravo mnogo lakše da sebe proglase "trans osobom" nego da budu faggot ili dyke.
September 11, 2025Sep 11 1 hour ago, Svemir Zeka said:Verujte čemu hoćete ili želite da verujete. Oko mene je mnogo lgt dece i ne osećam se nimalo prijatno kad čujem ovako nešto, pKoji procenat dece je lgbt ,prema tvojoj odokativnoj proceni?
September 11, 2025Sep 11 Pa ovi moji su selekcioniran uzorak, jer je mesto lgbt frendli. Iskreno, za neke mislim da su tu iz trenda, kasnije postanu strejtZnači u opštoj populaciji numem reći....ali plo mene autovano oko 10%
September 11, 2025Sep 11 2 hours ago, Svemir Zeka said:Pa ovi moji su selekcioniran uzorak, jer je mesto lgbt frendli.Znači srednja frizerska.
September 11, 2025Sep 11 U to ime...https://srpskainfo.com/5-godina-su-trajale-pripreme-mika-i-giba-promijenili-pol-sada-su-ivana-i-ana-a-ovako-je-njihova-majka-pricala-o-svemu/
September 11, 2025Sep 11 9 hours ago, Jeremija said:Mene bi licno iznenadilo da je drugacije, i ne samo po tom pitanju. Zivimo u primitivnoj i ultrakonzervativnoj sredini, vekovno sklonoj autokratiji, u kojoj nas mediji vec 40-ak godina bombarduju najprimitivnijim sadrzajem, mrznjom i propagandom.U takvoj situaciji, retko ko je sposoban da se transcenduje iznad svoje sredine.inace ovi sto hoce da transendujemo iznad ne truju kroz medije i sve ostale platforme koje postoje. sledece je da transedujemo u petodnevni poziv na molitvu, posto je to vec svakodnevnica kod ovih osvescenih i oplemenjenih.
Create an account or sign in to comment