Jump to content
IGNORED

Beograd Prajd


Аврам Гојић

Da li će vlast dozvoliti održavanje Prajda?  

169 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ja kažem kako mislim da jeste, ne ocenjujem normalnost. dejan nebrigić je ubijen i primao je pretnje od oca svog dečka, ne znam da li je išta dokazano na sudu ali i same pretnje su dovoljne da se vidi da takvo razmišljanje postoji.
pa negovorim ni ja da li postoji, nego kako do tog razmišljanja dolazi i koji su motivi.
Link to comment
"Tata, konačno sam izgubio nevinost.""Sedi sine da popijemo po jednu!""Neću da sedam, nešto me boli guza..."
PeaGravel.jpg Edited by Indy
Link to comment
ja kažem kako mislim da jeste, ne ocenjujem normalnost. dejan nebrigić je ubijen i primao je pretnje od oca svog dečka, ne znam da li je išta dokazano na sudu ali i same pretnje su dovoljne da se vidi da takvo razmišljanje postoji.
pa to ponasanje nije eksluzivno vezano za odnos prema homoseksualnosti. znam xy primjera gdje je roditeljima, porodici ili prijateljima lakse da izmjeste odgovornost sto dalje od svog voljenog, tako da on ispadne zrtva Edited by morgana
Link to comment
zato ti i napisah već: malo razmisli..stavi se u kožu heterosexualaca homofoba, dakle uslovno rečeno normalnih ljudi. oni homoseksualce doživljavaju kao nešto nepoznato, strano (alien je samo karikiranje da bi se bolje shvatilo). prirodno je da čovek oseća strah (manji ili veći) od nečega stranog. kad se tome doda agresivnost, a prajd heteroseksualci homofobi doživljavaju kao agresivnost (shvatao ti to ili ne) onda je normalno da se taj strah i želja za samoodbranom povećava...
ovako jedino ima smisla...
Link to comment
...oni homoseksualce doživljavaju kao nešto nepoznato, strano (alien je samo karikiranje da bi se bolje shvatilo). prirodno je da čovek oseća strah (manji ili veći) od nečega stranog. kad se tome doda agresivnost, a prajd heteroseksualci doživljavaju kao agresivnost (shvatao ti to ili ne) onda je normalno da se taj strah i želja za samoodbranom povećava...
neki heteroseksualci
Link to comment
pa to ponasanje nije eksluzivno vezano za odnos prema homoseksualnosti. znam xy primjera gdje je roditeljima, porodici ili prijateljima lakse da izmjeste odgovornost sto dalje od svog voljenog, tako da on ispadne zrtva
tačno, dekss je samo to povezao sa mogućim motivima dela protivnika prajda što mislim da stoji. vrlo verovatno je to razlog zašto aktivisti insistiraju na biološkoj osnovi homoseksualnosti.
Link to comment
zato ti i napisah već: malo razmisli..stavi se u kožu heterosexualaca, dakle uslovno rečeno normalnih ljudi. oni homoseksualce doživljavaju kao nešto nepoznato, strano (alien je samo karikiranje da bi se bolje shvatilo). prirodno je da čovek oseća strah (manji ili veći) od nečega stranog. kad se tome doda agresivnost, a prajd heteroseksualci doživljavaju kao agresivnost (shvatao ti to ili ne) onda je normalno da se taj strah i želja za samoodbranom povećava...
mnogo sta je prirodno, i drustveno je prirodno, i homoseksualnost je prirodna kako god da postavimo stvaria na drzavi je da sankcionise mnoga nepozeljna (mprirodna i drustvena) ponasanja a ona pozeljna da propagira. za to je placamo.inace, ogromnu vecinu boli uvo i za prajd i za homoseksulace. ako i reaguju stomakom na njih, vrlo brzo ce prestati to da javno ispoljavaju.a agresivna manjina je posao za policiju. Edited by morgana
Link to comment
mnogo sta je prirodno, i drustveno je prirodno, i homoseksualnost je prirodna kako god da postavimo stvaria na drzavi je da sankcionise mnoga nepozeljna (mprirodna i drustvena) ponasanja a ona pozeljna da propagira. za to je placamo.inace, ogromnu vecinu boli uvo i za prajd i za homoseksulace. ako i reaguju stomakom na njih, vrlo brzo ce prestati to da javno ispoljavaju.a agresivna manjina je posao za policiju.
šta su poželjne a šta nepoželjne društvene pojave? to zavisi od pojedinca. za jednog poželjno što je za drugog nepoželjno. i kako to uskladiti? demokratija je odgovor - stav većine se poštuje. šta ti misliš šta je stav većine po pitanju homoseksualnosti i prajda?i, u pravu si - ogromnu većinu boli uvo za homoseksualnost i za prajd, ali svejedno ima svoj stav prema tome. pogodi koji?i šta u takvom okruženju dobijaju homoseksualci prajdom? ništa. stav te većine se neće promeniti. šta više, postaće negativniji, jer su ovi drugi dobili jednu bitku, ali rat traje...agresivnost? kad se ispolji ili da nadje način i obezbedi uslove da se ne desi i ne ispolji?
Link to comment
i šta u takvom okruženju dobijaju homoseksualci prajdom?
Jednim - malo.Dva, tri održana već značajno smekšavaju javnost. Deseti prajd će obezbeđivati desetak pandura, par pijanih budala možda dobaci nešto nepristojno.Petnaesti će da bude najveća žurka u državi, a do tada dvojica ili dve koje se drže za ruke u sred bela dana nikome neće biti ništa posebno neobično.Korak po korak, al mora od nečeg da se krene.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...