Jump to content
IGNORED

Beograd Prajd


Аврам Гојић

Da li će vlast dozvoliti održavanje Prajda?  

169 members have voted

  1. 1. Zaista, da li će?

    • Prajd će biti zabranjen/otkazan
      80
    • Prajd će biti održan
      89


Recommended Posts

Ja mislim da se dobrano preteruje sa tim fašizmom ; Vi danas nemate nijednu fašističku stranku u Srbiji koja bi dobila i 5 % glasova. U odnosu na ono šta nam se dešavalo, to je prosto neverovatno, naravno dobro što je tako.
dveri na ivici cenzusa na republici a u 15 =ak gradova usli u skupstinu. u nekima ce biti i deo vlasti. meni zabrinjavajuce
Link to comment
Ja mislim da se dobrano preteruje sa tim fašizmom ; da ima ga, ali ima ga i u Nemačkoj, Italiji, Rusiji, u svakoj zemlji ima ubistava, tuča, huligana. Ali u istorijskom kontekstu, u Srbiji je moglo biti daleko gore- podsetimo se konteksta koji je poprilično sličan Nemačkoj nakon prvog svetskog- izgubljeni ratovi, gubitak teritorije ( Kosovo ), ogromna nezaposlenost, beda, siromaštvo... a mi desetak godina nakon ratova u Srbiji nemamo nijednu značajniju ekstremniju političku opciju ; SNS to nije sigurno. Čak ni radikali posle 2000-e to nisu bili, priča o Velikoj Srbiji je bila u desetom planu a oni su više bili stranka koja je vatala ljude na socijalno ekonomsku priču, nego na nacionalizam, sarađivali su sa manjinama, itd. Vi danas nemate nijednu fašističku stranku u Srbiji koja bi dobila i 5 % glasova. U odnosu na ono šta nam se dešavalo, to je prosto neverovatno, naravno dobro što je tako.
Slažem se, ali ne zaboravi da je to, kao i mnoge druge pozitivne promene (Tomina transformacija) posledica činjenice da je Srbija zemlja potpuno zavisna od stranih fondova, a ne čudotvorne srpske ""proceduralne demokratije". Ipak, poenta stoji, u ovakvoj situaciji - Dveri na pet posto su zlato. Samo što će se situacija pogoršati, a oni neće ostati na 5%.
Link to comment

NSPM s skrivenim divljenjem prenosi betin članak o uzor-državi.

ХроникаРусија: Два неуспешна протеста геј активиста у Москви, 40 ухапшенихнедеља, 27. мај 2012.Геј активисти покушали су данас да организују два протеста у Москви, захтевајући право да одрже Параду поноса у руској престоници, али су их полиција и православни верници спречили у томе, а епилог читавог догађаја је 40 ухапшених.gej%20moskva3.jpgГеј активисти најпре су се окупили испред Скупштине града, где је дошло до неколико туча, јер су њихови противници, углавном православни верници, покушали да омету скуп, узвикујући да је хомосексуалност грех.Пошто је полиција растурила протест, друга група геј активиста покушала је да организује нови протест на истом месту, али су органи реда поново реаговали и ухапсили 40 људи, међу којима и уваженог заступника права хомосексуалаца, Николаја Алексејева.Већина ухапшених су геј активисти, али су се у полицијској марици нашли и неки православни верници из контра табора.Алексејев је овог месеца био први геј активиста који је осуђен према новом закону у другом по величини руском граду - Санкт Петербургу, због ширења „геј пропаганде” међу малолетницима.Он је оптужен пошто је на згради санктпетербуршке скупштине залепио плакате на којима је писало „хомосексуалност није перверзија”. Осуђен је на глобу од 5.000 рубаља (око 170 долара).
Link to comment
NSPM s skrivenim divljenjem prenosi betin članak o uzor-državi.
A tek čitaoci...
Русија: Два неуспешна протеста геј активиста у Москви, 40 ухапшенихнедеља, 27 мај 2012 18:58 DraganTako se to radi u slobodnoj zemlji koja ne zavisi od perverznih diktata zapada. Homoseksualcima sva prava koja imaju i drugi ljudi, ali zabrana na reklamiranje perverznosti kao društveno prihvatljive norme, ili kako tobož kakve normalnosti. Борац за права гејева Галина Каптур критиковала је градске власти јер хомосексуалност третирају као заразну болест.Pa... jedino je tačno da nije zarazna. „То би било као када би рекли да ако би параду организовали леворуки људи, тада би сви постали леворуки. То је погрешно”Levorukost je varijacija u okviru ljudske vrste, a homoseksualnost je devijacija u ovkri ljudske vrste. Devijacija (homoseksualna) kada bi se proširila uništila bi dotičnu vrstu, a varijacija ne bi niti bi joj naškodila!Препоручи коментар: 32 3 недеља, 27 мај 2012 18:59 Dragan„Желим да наша деца живе у земљи у којој се грех, који тако ужасно изобличује људску природу, неће проповедати у школама”, поручио је Царионов.Tako je Carinov, ne treba dopustiti da se pod izgovorom "prava" uvodi i širi perverznjačka ideologija i težak greh.Препоручи коментар: 26 2 недеља, 27 мај 2012 19:17 СокаХвала Богу, Руси још нису постали зомбирани.Препоручи коментар: 28 2 недеља, 27 мај 2012 19:25 KonobarI onaj gore i ovaj dole na slici uživaju u čvrstim muškim rukama, to se lepo vidi po blaženom izgledu. Trebali su i onih Dačićevih 5000 žandara da navataju one naše paradere i širio bi se mir i blaženstvo "po mom Beogradu".Препоручи коментар: 24 2 недеља, 27 мај 2012 19:26 ГОЈАТако раде нормалне земље. Браво браћо Руси! А нас чека осмодневно понижавање у октобру ако ништа до тада не променимо.Препоручи коментар: 25 2 недеља, 27 мај 2012 19:31 GavriloХомосексуалност је престала да буде кривично кажњива у Русији 1993, али је у јавности и даље присутно снажно анти-геј расположење.A preko devedeset odsto sebe smatra pro-Prirodnim, nema mnozhenja dje je izlazak ulazak.Препоручи коментар: 17 2 недеља, 27 мај 2012 19:33 Четири речиТако се то ради!Препоручи коментар: 22 2 недеља, 27 мај 2012 20:18 aleksandar dimitrijevice,tako se to radi.donese se zakon i aj na ulice ako moze.a ne ovako svake godine po nekoliko uhapsenih,nekoliko u zatvoru.bez ikakve potrebe.Препоручи коментар: 13 2 недеља, 27 мај 2012 20:18 Млади ЏедајДраго ми је да ипак негде у свету постоји кутак који није под контролом "великог брата".Препоручи коментар: 17 2 недеља, 27 мај 2012 20:23 The JackTako treba i u Beogradu!! Ne moze i tacka. Ko se buni pendrek u glavu i gotova prica.Препоручи коментар: 17 2 недеља, 27 мај 2012 20:28 Sveta D.Nije zarazno, ali cudo jedno koliko gejovi ne vode racuna o osecanjima ogromne vecine gradjana!Препоручи коментар: 20 2 недеља, 27 мај 2012 20:40 ТурасКакве проблеме има БЕТА уредништво.Шта је по секс опредељењу гл.уредник када га толико погађају закони о забрани пропагирања хомића у Русији.Верујем да га плаши да такав закон буде и у Србији изгласан.То би требало тако хитно,као и формирање владе.Где би се иначе стигло ако би и ми хетеро масе излазили да наше опредељење пропагирамо на улице БГа.Шта мисли гл.уредник БЕТе?Препоручи коментар: 3 0 недеља, 27 мај 2012 21:17 Ritam SrbijeProtivnik sam gej parade ali nikako se ne slazem da je homoseksualnost greh. To bi bilo kao kada bismo za bilo koju psihodevijantnu osobu rekli da je gresna, i zato za greh smatram iskljucivo gej paradu.Препоручи коментар: 3 0 недеља, 27 мај 2012 21:45 JoleDokle je zapad stigao - do samog centra Moskve u izvozu svog proizvoda. Ja sam gej, ali ne podrzavam paradu, a ne podrzavaju je ni moji prijatelji. Nama je odavno jasno da je to sve u politicke svrhe. Mi nemamo nemamo nikakve koristi od toga, samo stetu.Препоручи коментар: 0 0
Link to comment

je l ovo stavljamo kod stašau ili derape?http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/197177/Poslusajte-Josipovicevu-poruku-splitskoj-Paradi.htmlhttp://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/197096/Ne-moze-prvi-pendrek-Hrvatske-odredivati-rutu-gay-parade.htmlhttp://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/197033/Vinkovic-homofobnim-ispadom-dignuo-na-noge-Sabor.htmlhttp://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/197047/Gay-parada-u-Splitu-nije-dobrodosla.html

Link to comment

Kontam da im je namera bila da pokazu kako je LGBT populacija zrtva danasnjih Adrijana. Ne znam samo kako su zamisljali da neko u crkvi to ukapira bez da se eksplicitno kaze.

Edited by Fins fleet
Link to comment
Ja mislim da se dobrano preteruje sa tim fašizmom ; da ima ga, ali ima ga i u Nemačkoj.
just for the record: ekstremna desnica u nemackoj je totalna margina. cela extremna desnica dobije 3-4%, s tim da je to izdeljeno na nekoliko stranaka. +njihova najjaca stranka je na udaru svih zivih. prosle godine su im uhakovani mejl serveri pa se videlo da su u debelim dugovima te da ce uskoro u bankrot :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...