Jump to content
IGNORED

Beograd Prajd


Аврам Гојић

Da li će vlast dozvoliti održavanje Prajda?  

169 members have voted

  1. 1. Zaista, da li će?

    • Prajd će biti zabranjen/otkazan
      80
    • Prajd će biti održan
      89


Recommended Posts

Procitaj ovaj tekst, fenomenalan je i 500 puta bolji odgovor od onog koji bih ti ja dao. http://dijagonalizacija.blogspot.com/2008/10/adresa-marksistima-u-srbiji.htmledit: ma u stvari, ovaj tekst je potpun odgovor svim nedoumicama i oko samog Gay Pridea, a ne antifasizma u Srbiji i objasnjenje zasto Gay Pride nece nikad ni uspeti dok god vode ovakvu politiku kakvu vode. Porodicna setnja nije zabranjena, to nemojte zaboraviti. Vrlo jasan stav sta je drzavi prikladno, a sta nije.
Tekst je glupost. Teska. Ideja da je antifasizam distrakcija od antikapitalizma je jedna od najpoganijih podmetacina i toliko je idiotska da imam samo malo vremena i volje da je komentarisem. Autor je toliki ultralevicar da shvata da ima vise zajednickog sa nacistima nego sa liberalima... Ma, da...Pokusavam da se setim citata i autora koji sasvim lepo (paradoksalno ali argumentovano i tacno) objasnjava duznost i najgrdjih revolucionara levicara da brane burzoaski gradjanizam ako mu fasizam zapreti. Ako mora da se odluci, levicar ce prvenstveno biti cist antifasista i nastupace u savezu sa svim onima koji bi da se bore protiv fasisticke pretnje. Iako zna da mora da se krvavo bori sa necim sto je sam kapitalizam rodio i odgajio.Zaboga, anarhisti su uzeli puske da brane republikansku VLADU od fasistickih pobunjenika u Spaniji 1936. I naravno da je trebalo tako!Oni jesu imali cilj da u tom ratu sprovedu i socijalnu revoluciju (kao i KPJ u 2.sv) ali je jasno kako je pocelo i koji je bottom-line princip. Edited by Mp40
Link to comment
Kada jedan jedini protest radnika bude eksponiran u medijima kao Gay Pride, onda mozemo pricati o takvom poredjenju... Mada je ovo tvoje misljenje pravi primer idealizam vs materijalizam.
kada bi se skupljalo 10000nacista da poubijaju te radnike koji su dosli da protestvuju, veruj mi da bi i njihov strajk bio toliko medijski eksponiran.inace, zadivljuje me tvoja reverzna logika.
Link to comment
imam i ja takve prijatelje ali iako nisu nasilnici ili zeloti, u najmanju ruku imaju problema sa shvatanjem slobode izrazavanja. to ih ne kvalifikuje kao lose ljude, ali svakako ne govori nista lepo o tome kako shvataju drustvo - kao organsku celinu koja referendumski odlucuje o stvarima koje bi trebale da se podrazumevaju, kao npr. o postovanju zakona.
Ama ljudi su po prirodi okrenuti sebi, i treba im vremena da uđu u tuđu muku... Znam iz godina kada sam bio izbeglica, i najružnijeg perioda kada sam za nekih par nedelja izgubio i smeštaj, i kada mi je najvažnija briga bila gde ću prespavati- ne sećam se izuzev porodice i najbližih prijatelja da je nekog baš silno bilo briga, ni LGBT ni hetero... Što ne znači da su ljudi oko mene apriori loši, ali jednostavno niko se ne uživi u tuđu muku dok je i sam ne oseti, doživi.Zato, polako sa osudama, nije svet samo crno -beo.
Link to comment

ma ne osudjujem ljude vec sistem u kome je takvo ponasanje ocekivano. sa ljudima se uvek moze razgovarati (sve dok ne izraze zelju da idu da biju pedere, tu ne vidim sta se dalje moze pricati).kod nas generalno postoji problem sa time da se pravo shvata kao alat za sprovodjenje parcijalnih interesa, a ne kao nesto opste sto vazi za sve. malo ko je imun od toga, secam se perjanica Druge Srbije koje su tvrdile da je Legija dobio malu kaznu i da bi trebalo ipak nekako, samo zbog njega, uvesti smrtnu kaznu.

Link to comment
Ama ljudi su po prirodi okrenuti sebi, i treba im vremena da uđu u tuđu muku... Znam iz godina kada sam bio izbeglica, i najružnijeg perioda kada sam za nekih par nedelja izgubio i smeštaj, i kada mi je najvažnija briga bila gde ću prespavati- ne sećam se izuzev porodice i najbližih prijatelja da je nekog baš silno bilo briga, ni LGBT ni hetero... Što ne znači da su ljudi oko mene apriori loši, ali jednostavno niko se ne uživi u tuđu muku dok je i sam ne oseti, doživi.Zato, polako sa osudama, nije svet samo crno -beo.
Cekaj, jel mi sad pricamo o ljudima koje Prajd jednostavno ne zanima, ili o 'pedere u blendere' ljudima? Ako pricamo o nezainteresovanima, verujem da ce se svi sloziti da oni ne predstavljaju problem. Ako pricamo o ljudima koji hoce da biju pedere, onda tvoja paralela, uz duzno postovanje, jednostavno nije adekvatna.
neke stvari zapravo jesu.
+zilion Edited by sailorman
Link to comment
Tekst je glupost. Teska. Ideja da je antifasizam distrakcija od antikapitalizma je jedna od najpoganijih podmetacina i toliko je idiotska da imam samo malo vremena i volje da je komentarisem. Autor je toliki ultralevicar da shvata da ima vise zajednickog sa nacistima nego sa liberalima... Ma, da...Pokusavam da se setim citata i autora koji sasvim lepo (paradoksalno ali argumentovano i tacno) objasnjava duznost i najgrdjih revolucionara levicara da brane burzoaski gradjanizam ako mu fasizam zapreti. Ako mora da se odluci, levicar ce prvenstveno biti cist antifasista i nastupace u savezu sa svim onima koji bi da se bore protiv fasisticke pretnje. Iako zna da mora da se krvavo bori sa necim sto je sam kapitalizam rodio i odgajio.Zaboga, anarhisti su uzeli puske da brane republikansku VLADU od fasistickih pobunjenika u Spaniji 1936. I naravno da je trebalo tako!Oni jesu imali cilj da u tom ratu sprovedu i socijalnu revoluciju (kao i KPJ u 2.sv) ali je jasno kako je pocelo i koji je bottom-line princip.
+ 1000Tekst je nešto najgluplje što sam skoro pročitao. A ja redovno čitam kolumne Vlade Kecmanovića.Ne znam na koji citat misliš, ali uvek kad naiđem na ovu retku i retko tupavu sortu anarh-sindikalista koji misle da su im fašisti klasni saveznici ili štagod, u borbi protiv omrznute liberalne država, ja im citiram Vladimira Ilića:
Levica je kod nas potpuno izolovana, ona nema mnogo prijatelja. U njene prijatelje u sukobu sa fašizmom mogu da uđu samo određeni liberalno-demokratski krugovi. Ovi krugovi kao i strukture koje stoje iza tih krugova povezane su sa transnacionalnim kapitalom, stranim ambasadama i sličnim činiocima. One su izložene pritiscima fašizoidne i fašističke srbijanske desnice, podjednako kao i pripadnici nove levice. Ako nova levica u najmanju ruku ne zadrži stav prijateljske neutralnosti prema liberalnim krugovima napadnutim s desna, ta nova levica će biti izmanipulisana i iskorišćena od desnih ekstremista.Mondijalistima, koji su potencijalni prijatelji nove levice, u datom društveno-istorijskom kontekstu nije potrebna podrška nove levice. Ali ako levica podrži krajnju desnicu, preko navijačkih grupa ili desnih grupa i desnih organizacija, bilo protiv mondijalista ili protiv države kao nosioca legitimnog monopola na prinudu, nova levica će završiti kao pešadija i to kao laka pešadija neofašizma.Nova levica mora da bira. Hoće li da pokuša da koketira sa raznoraznim grupama koje su izložene državnom pritisku, a pre svega, sa fašizoidnim, fašističkim, navijačkim i sličnim nasilničkim grupama, ili će pristati da preispita svoj odnos prema socijal-demokratskim i liberalnim grupama iz mejnstrima, prema NVO sektoru, medijima i državi.Ako nova levica misli da joj je glavni protivnik državna represija, ta nova levica će završiti samo kao meso za topove, ne čak ni domaćih tajkuna, nego njihovih navijačkih i ultradesnih obrazovskih i sličnih eksponenata. Optimalna politika je nešto što je teško formulisati s obzirom na sužen prostor za manevar, ali ona podrazumeva politiku narodnog fronta, osavremenjenu naravno.Potreban je savez nove levice sa socijal-demokratima i liberalima, sa nefašističkim konzervativcima i pre svega, jedan nedvosmislen i trajan savez sa državom, zakonom i Ustavom. U onoj meri u kojoj nova levica osporava aparat legitimne državne prisile, u toj meri otvara prostor za uspeh ne sebi, nego onim mnogobrojnijim fašistima i onima koji stoje iza njih.
That usually shuts them up. Edited by Syme
Link to comment

Možemo li reći da se na bućku som upecao ili ...

ЛГБТ напад на православљеОдлука такозваног Организационог одбора „Београд прајда 2012″ да овогодишњу параду оболелих од педерастије назове по православним свецима „Љубав, Вера, Нада“, а да би осмодневни фестивал педерастије и перверзије требало да почне управо 30. септембра када СПЦ њих празнује представља јасну провокацију и увреду за све православне хришћане у Србији.Име које је тзв. Организациони одбор изабрао и датум почетка „Прајда 2012″ јасан су показатељ да није реч ни о каквој случајности већ да је јасна намера била да се руга Српској православној цркви, њеним верницима и хришћанским мученицима и свецима.Љубав, Вера, Нада и Мајка им Софија живеле су и страдале у Риму у време цара Адријана. Софија мудра, како јој и име каже (софија – мудрост), била је удовица и као хришћанка добро је утврдила и себе и кћери у вери Христовој. У то време мучитељска рука Адријанова пружила се и у дом Софијин, Вера имаше 12, Нада 10, а Љубав 9 година.Изведене су пред цара и све четири, држећи се за руке „као венац исплетени“ смерно али одлучно исповедише веру у Христа Господа и одбише да приносе жртве идолској богињи Артемиди.Пред страдање мајка Софија је саветима својим укрепљивала своје кћери , да би истрајале до краја. „Ваш небесни Љубитељ Исус Христос јесте здравље вечно, красота неисказана и живот бесмртни. И када тела ваша буду муком уморена, Он ће вас обући у нетрулежност, и ране на вашим телима ће засијати на небу као звезде.“Све четири, једну по једну мучитељ је мучио љутим мукама, најпре Веру, па Наду, па Љубав. Тукао их, секао, бацао у огањ и у врелу смолу, и најзад једну за другом посекли су мачем.Мртва тела својих кћери Софија је однела ван града и тамо сахранила. И остала је на гробу њиховом три дана и три ноћи молећи се Богу, и у томе предаде дух свој Богу хитајући у рајска насеља, где су је блажене душе њених славних кћери чекале.Није случајно узето име Божијих угодница за ову параду настраних, јер управо људи из ЛГБТ организација као представници сатанске идеологије и желе да оскврне све што је свето и честито, и да иза имена која представљају чедност, невиност, неисквареност, промовишу разврат и блуд на улицама српске престонице.Насиље које се врши од стране ЛГБТ организација над православним Србима траје готово деценију, увреде на рачун СПЦ, блаженопочившег патријарха Павла, светитеље, владике, манастире… је нешто што је свакидашњи вокабулар геј активиста.Избор имена и датума почетка „Прајда 2012″ вређа верска осећања већине грађана Србије. СНП Наши ће као и у претходним случајевима, организовати кампању за отказивање и забрану овог скупа и организовати протесте против одржавања параде оболелих од педерастије. .Информативна служба СНП НашиКратка веза: http://nasisrbija.org/?p=8175
edit: da li je iko ovde znao da postoji ta veza slogana i ovog crkvenog praznika ? Edited by Lezilebovich
Link to comment

Kao prvo, nadam se da će parada ove godine biti održana bez problema. Ovde se, kako primećujem, jako malo priča o cilju koji bi parada trebalo da postigne. Nekako mi se čini da šetnja 100, 200 ljudi, okruženih kordonima policije ne bi trebalo da bude cilj. Cilj, imho, treba da bude omasovljavanje parade, a krajnji cilj apsolutno poštovanje prava svakog pojedinca.Imamo jednu zainteresovanu stranu. LBGT populacija.Imamo kontra stranu: razni nazzi pokreti koji bi da ove prve ako baš ne mogu da ''prevaspitaju'' ono da ih strpaju u ''svoja četiri zida'', i na kraju imamo treću, nezainteresovanu stranu, od koje odnos države prema zahtevima LGBT-a najviše zavisi.Crkva, verujem, neće blagonaklono gledati na ovj slogan, tj, ne gleda ni na paradu blagonaklono, a ovo će predstaviti kao direktan atak na nju. Neko će reći, ''pa ko je jebe!'', i ja sam na toj liniji..ali..To što će crkva da zauzme apsolutno negativan stav, uz argument da parola ovogodušnje parade znači direktan napad na nju može od onih nezainteresovanih da napravi ljute protivnike održavanja iste.(Jbg, crkvi se ipak veruje.)A tad nastaje mnogo veći problem.Nekako mi se čini da ovaj potez nije politički pametan.Država treba i mora da omogući održavanje parade, a to kakva će prava i da li će ih stvarno imati ostalih 364 dana, (u stvarnom životu, na ulici, poslu..ne u zakonskim spisima) uglavnom zavisi od njih. Jbg, znam da zvuči nepopularno, ali mora da se uvede malo političke igre, oni moraju da se učine simpatičnima ovima što su nezaiteresovani, da im se dodvore. Prstom zabodenim crkvi u oko to neće postići, a meni se čini da postojeći sukob na relaciji LGBT-crkva mogu povećati.Kome to dobro može doneti? LGBT-ovcima? Nikako.

Link to comment

^ ^ovo je super kad imas drzavu gde se postuje ustav i izvrsnu vlast koja obavlja svoj posao-stiti gradjane a ne izlazi u javnost sa svojim misljenjem policijskog sindikata. onda upecas grupe homofobicnih agresivnih somova ovakvim buckalicama i gotova stvar.ovde nije tako i do oktobra opet ima da se zakuva kao pred prosli prajd i imacemo novi test za drzavu, a od ove teme, kao nekoga koga se direktno tice, mi je muka visenaravno da ne treba obracati paznju sta bulazne kojekakvi nasi obrazi treba ih izlemati i pohapsiti ako se pojave i pocnu da prete a da li mi imamo takvu drzavu i koliko ce nas doci da pod pretnjama kamenicama podrzi prajd i proseta?

Edited by InvisibleLight
Link to comment
+ 1000Tekst je nešto najgluplje što sam skoro pročitao. A ja redovno čitam kolumne Vlade Kecmanovića.Ne znam na koji citat misliš, ali uvek kad naiđem na ovu retku i retko tupavu sortu anarh-sindikalista koji misle da su im fašisti klasni saveznici ili štagod, u borbi protiv omrznute liberalne država, ja im citiram Vladimira Ilića:That usually shuts them up.
Ovakav retardizam nikad nisam cuo od anarhista. To je iz kujne nekakvih prefiks-prefiks-marksista-sufiks koji postoje samo na blogovima.
Link to comment
Kome to dobro može doneti? LGBT-ovcima? Nikako.
Kako kome? Pa u avgustu se očekuje da budžetski deficit dođe po svoje, u septembru će se već osećati posledice, a u oktobru ćemo da se bavimo prajdom. Pa ti vidi kome će doneti dobro.
Link to comment
Koliko god konzervativci imali predrasuda prema LGBT populaciji, ni količina predrasuda prema konzervativcima ne zaostaje.
to imam u familiji. Muž joj kara rođenu sestru dok ona ide po crkvama i brani porodične vrednosti, srbstvo i ćirilicu.....Doduše nisam je pitao jel za dveri al pretpostavljam....
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...