Jump to content
IGNORED

Da li je religija stetna ili korisna za ljudsko drustvo?


jolanda.kirschner

Prevazidjenost religije  

48 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

a tebi dosadno ili šta?
mogli bi porediti koliko velikana ima medju vernicima i nevernicima.
evo ti nabrzaka ateisti iz dve oblasti, a ako treba još, javi….
treba 1. i kod tog jednog da se dokaže da je on stvarno ateista. a ne samo turnut na spisak. potom da vidimo jeli istinska veličina.
na primer, tu je čovek koji je izmislio… kompjuter koji upravo koristiš
ko je to bre izmislio računaljku??? zar se ne prave od davnina. biće da je to zasluga celog ljudskog roda. ali, ako bi me pitao koga bih istakao. onda bi to bio Džordž Bull (1815-1864). nemam podataka da je bio ateista.
Link to comment
  • Replies 443
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bakemono

    71

  • billadni

    53

  • bergasa19

    45

  • braca

    40

mogli bi porediti koliko velikana ima medju vernicima i nevernicima.
mogli bi
treba 1. i kod tog jednog da se dokaže da je on stvarno ateista. a ne samo turnut na spisak. potom da vidimo jeli istinska veličina.
jel imaš tamo više od 1? biraj brateinače, misliš da si prvi bogomoljko s kojim se natežem kad mi je dosadno? spisak je sa wikipedije, imaš kod svakog fusnotu sa objašnjenjem zašto je na listi (obično izjava, citat iz knjige itd.)
ko je to bre izmislio računaljku??? zar se ne prave od davnina. biće da je to zasluga celog ljudskog roda. ali, ako bi me pitao koga bih istakao. onda bi to bio Džordž Bull (1815-1864). nemam podataka da je bio ateista.
Alan Turing (1912–1954): English mathematician, logician, and cryptographer; often considered to be the father of modern computer science. The Turing Award, often recognized as the "Nobel Prize of computing", is named after him.
Link to comment
Alan Turing (1912–1954): English mathematician, logician, and cryptographer; often considered to be the father of modern computer science. The Turing Award, often recognized as the "Nobel Prize of computing", is named after him.
Bez ovog ne bi bilo komunikkacije kakvu sad poznajemo:Claude Shannon (1916–2001): American electrical engineer and mathematician, has been called "the father of information theory", and was the founder of practical digital circuit design theory.[195]Ali, ko su ti ljudi i otkud nam da su oni pametni? Edited by radisa
Link to comment
mogli bijel imaš tamo više od 1? biraj brate
ni za jednog nisi pokazao da je bio ateista.
Alan Turing (1912–1954): English mathematician, logician, and cryptographer; often considered to be the father of modern computer science. The Turing Award, often recognized as the "Nobel Prize of computing", is named after him.
bul je car a ne turning. to je kao kada smatrao markonija većim od maksvela. šta je taj turning sve uradio? koji mu je stvaralački opus?
Link to comment
ni za jednog nisi pokazao da je bio ateista.
većina njih je lično izjavila ili napisala da su ateisti, šta bi hteo više? neki su i dan dans živi i to tvrde i daljene razumem, šta se prenemažeš ko mlada, reci već jednom šta hoćeš
bul je car a ne turning. to je kao kada smatrao markonija većim od maksvela. šta je taj turning sve uradio? koji mu je stvaralački opus?
pa nisam ti ja učiteljica, izvoli pa se raspitaj samwikipedija je zakon
Link to comment
Ali, ko su ti ljudi i otkud nam da su oni pametni?
pa otuda što pamet nije slučajna kategorija.ne može se biti istinski pametan ako nisi istinoljubiv. pamet se stiče uzdizanjem istine u sebi. pa se pamet pozna po onome što čovek čini. ljudsko stvaralaštvo je njena mera.
Link to comment

ih, pa šta zna jedan Bertrand Russell...sad će biladni da ti kaže da ili nije mnogo pametan, ili ti njemi lično nisi podneo dokaz da je on bio stvarno ateista

Link to comment
pa nisam ti ja učiteljica, izvoli pa se raspitaj samwikipedija je zakon
nekad puškice sada wiki. da si imo pojma napiso bi odmah 1. da odbraniš svoj iskaz.
većina njih je lično izjavila ili napisala da su ateisti, šta bi hteo više? neki su i dan dans živi i to tvrde i daljene razumem, šta se prenemažeš ko mlada, reci već jednom šta hoćeš
pa rekao sam. da se uporedi ko je dao veći doprinos dosadašnjoj civilizaciji. teisti ili ateisti. ne vidim smisla raspravi ako se turaju spiskovi sa wiki. treba se poznavati odnos prema Bogu i delo pojedinca. te sama materija u kojoj se on ističe. pa na osnovu toga diskutovati jeli teista/ateista istinska veličina ili ne. Edited by billadni
Link to comment
ih, pa šta zna jedan Bertrand Russell...sad će biladni da ti kaže da ili nije mnogo pametan, ili ti njemi lično nisi podneo dokaz da je on bio stvarno ateista
billadni ne diskutuje po imenima. ni po wiki. ali može o stavovima. Edited by billadni
Link to comment
a šta bi sad ovo trebalo da znači?
ništa specijalno, samo da ne shvatam neverništvo zdravo za gotovomislio sam da ne verujem, dok nisam shvatio da verujem u koješta iz, na primer, fizike i hemijeneka moja verovanja je razvoj nauke demantovao, tako da više ne verujem u njih, međutim, u obliku u kom su postojala, završavala su posaotako da mislim da mnogi sa spiska bez vere u mnoge pretpostavke ne bi došli do tačke na kojoj su zaslužili da budu na listitakođe mislim da mnogi nisu na spisku zato što su verovali malo u eferekoh već, uz rizik pogrešnog razumevanja, bez vere čovek je pomalo izgubljen, ma koji da je segment života/posla u pitanjuda li veruje u ono što piše u knjizi napisanoj pre dva milenijuma ili neke modernije spekulacije i nije tolika razlika
Link to comment
nekad puškice sada wiki. da si imo pojma napiso bi odmah 1. da odbraniš svoj iskaz.
e jeste, baš si me našao u neznanju, nisam mogao da se setim nijednog pametnog ateiste, morao sam da virim u wikiako ti je tako lakše...
pa rekao sam. da se uporedi ko je dao veći idoprinos dosadašnjoj civilizaciji. teisti ili ateisti. ne vidim smisla raspravi ako se turaju spiskovi sa wiki.
ne, nisi rekao, nego uvrćeš i tri puta pitaš da ti se pokaže da su stvarno ateistiako ne vidiš smisla, nemoj da raspravljaš daljespisak sa wiki je sasvim legitiman odgovor na tvoje pitanješto se patkometrije tiče, drugi put...potpitanje : koliko ljudi je ubijeno kroz istoriju od strane religioznih zato što se uopšte usudilo postaviti pitanje postojanja boga?
treba se poznavati odnos prema Bogu i delo pojedinca. te sama materija u kojoj se on ističe. pa na osnovu toga diskutovati jeli teista/ateista istinska veličina ili ne.
word saladkako se može poznavati odnos prema nečemu što ne postoji i još prema tome ocenjivati neki kvalitet?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...