Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Pojam "urbano"

Featured Replies

a jeste, vreme je za osvetu provincijalaca III deo, powered by BS

  • Replies 783
  • Views 74.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nikad nisam cuo smisleno objasnjenje kako je moguce da Beograd utrostruci stanovnistvo nakon Drugog svetskog rata i ostane staaaari Beograd, a da devedesetih nastaje lom u tom obrazcu, koji onda pocinje da proizvodi kriminalno-splavarsku kulturu. Skrenulo se levo kod Albukerkija?

ja kad sam ziveo u beogradu osamdesetih svi su bili kulturni i tankocutni, jeli zlatnim escajgom i piskili kolonjsku vodu.

I kakili Nutelu/Eurokrem, kako si mogao da zaboravis...

Pa dovedite coveka, priti pliz!

mislim da bojkotuje e-komunikaciju (tipa nema ni email), ali moguce da je to samo pitanje vremena i otpora prema mediju.

 

a jeste, vreme je za osvetu provincijalaca III deo, powered by BS

ovo bi bila vise osveta duha 1980ih koji je u potpunosti nestao usled distance koju je stvorio rat. i usled koje je nastala ta nerealna i potpuno mitologizovana predstava o popkulturama tog vremena.

Pa dovedite coveka, priti pliz!

-1

jos 1 takav nam bas hvali

Nikad nisam cuo smisleno objasnjenje kako je moguce da Beograd utrostruci stanovnistvo nakon Drugog svetskog rata i ostane staaaari Beograd, a da devedesetih nastaje lom u tom obrazcu, koji onda pocinje da proizvodi kriminalno-splavarsku kulturu. Skrenulo se levo kod Albukerkija?

 

pa nije ostao staaaaari beograd.

 

I kakili Nutelu/Eurokrem, kako si mogao da zaboravis...

nista eurokrem. london stanglice - iste one koje smo konzumirali na ilegalnim slavama pod svecama i sa spustenim roletnama.

+1

 

inace, ovoj temi fali filbijev i moj drugar koji je zivot posvetio obracunu sa izmastanim beogradskim urbanitetom 80ih i uopste dekonstruisanju bilo kakve primisli nekakvog modernizma ex yu new wavea i punka. on bi na ovom topiku imo field day.

Da, i onda ce oni da nas ubede da je sve bila samo....

Ma daj bre, od tih sto se obracunavaju sa svim i svacim, sve je ovo i pocelo.

Izvini, ne zelim da budem (pre)ostar, ali Beograd jeste bio multikulturna i urbana sredina sa svim plusevima i minusima koji uz to idu.

I za to nisu potrebni nikakvi Kinezi: dovoljna je bila razlika u kulturnom obrascu koji su predstavljali oni sto sede kod Vukovog spomenika, stanovnici Kaludjerice, basta Sumatovca, Slovenci, posle mase izbeglica, od svuda...

Moja napomena o osveti strebera bila je samo pokusaj da skrenem paznju na jedan nimalo beznacajan aspekt urbanog iz tih vremena: skoro apsolutna apoliticnost kao obelezje mladog urbanog sveta o kome smo govorili. Politikom su se bavili streberi, mladi omladinci u komitetima - matore aparatcike ne racunam: pokusaj da zamislis ondasnjeg 20-godisnjaka kako kasni na basket zbog gledanja T V dnevnika, uostalom.

Kada je doslo vreme da svi gledaju TV dnevnike (ili slusaju B92, svejedno) bio je kraj i doslo je doba koje je neko gore nazvao splavarenjem.

To su dve potpuno razlicite price i samo u njihovom kontekstu ima smisla ona ofucana napomena da Beograd devedestih nije imao nista ili vrlo malo slicnosti sa Beogradom osamdesetih.

-1

jos 1 takav nam bas hvali

Sta hvali da dodje?

-1

jos 1 takav nam bas hvali

pa da, ima tu aktivnih sudionika i palih boraca drustvenog i kuturnog zivota 80-ih...

meni deda iz zgrade vratio soma dinara sto mi ispalo iz dzepa :fantom:

sad ce da dobije kolace kad se ispeku

 

baba iz zgrade mi duguje 2.000 i to sam joj pozajmio u sred meseca kad sam na računu imao tek par crvenih više.

trebalo je da mi vrati nakon izbora, gde je dežurala kao predstavnik SNS-a (sic!). to se nije desilo.

sada me eskivira, a telefonom mi rekla da se seli iz BG-a u rodno selo. to nije nimalo urbano.

Pa dovedite coveka, priti pliz!

sad kad to bude kirgan!

baba iz zgrade mi duguje 2.000 i to sam joj pozajmio u sred meseca kad sam na računu imao tek par crvenih više.

trebalo je da mi vrati nakon izbora, gde je dežurala kao predstavnik SNS-a (sic!). to se nije desilo.

sada me eskivira, a telefonom mi rekla da se seli iz BG-a u rodno selo. to nije nimalo urbano.

 

 

huh. 

meni u zgradi instalirali video nadzor pa sad po vasceli dan spijuniram ko ulazi i izlazi. to nije nimalo urbano. vise mi prilici kakvo selo u ravnici s klupicom kraj kanala pa da zabodem travku medj skrbave zube i osmatram ko, gde, s kim i kako.

uvek mozes da blejis na prozoru kao prava baba, posebice ako si u prizemlju

najjace da mogu sa prozora u potkrovlju :(

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.