Jump to content
IGNORED

FB Slagalica


Quizmaster

Recommended Posts

Meni se i ne igra vise. Opalim povremeno sa sestricinom preko skajpa.... Pre par dana imao 2x12 slova, obe reci mi "dosle" nakon maks 2 sekunde. Lepo je kad te krene od startaI juce smo ponovo igrali, i opet mi doslo RAZNOVRSNOST :lol:

Link to comment
  • Replies 703
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ros

    84

  • *edited by mod

    64

  • Quizmaster

    60

  • KennyDalglish

    46

Minut nakon prethodnog posta naletoh na Ikara preko random partije.Dobio me je na KZZ mada je bilo neizvesno do kraja :)

Link to comment

upravo igrao protiv vodeceg na listi i izgubio 100 razlike <_< . latinski nazivi biljaka 48 poena, prva asocijacija a1 traktor, kolona a guma i pogadja konacno (zaboravio sam koje), druga asocijacija otvaram a1 pasteta, on a3 zuc i pogadja konacno prometej za ukupnih 200 poena :Hail:

Link to comment

E, da... Obavešten sam od nekih ljudi da na televizijskoj Slagalici kopiraju asocijacije sa ove Fejsbuk aplikacije?! :isuse:Neverovatno koliko se taj TV kviz srozao. Što reče jedan kolega, šta se čudimo, to je sasvim normalna stvar, a neverovatno bi bilo kad ne bi bilo takvih idiotarija.

Link to comment

Naravno da je to zanimljivo pitanje, a budući da znamo u kakvoj državi živimo, odgovor se nameće. Trebalo bi ipak reći i da je sam kviz od početka emitovanja neoriginalan i da predstavlja kompilaciju odavno poznatih igara. Tako na primer, početne dve igre su uzete iz Brojke i slova, asocijacije i berza su iz Kviskoteke, pitanja i spojnice nisu ništa novo, a ni logičke igre poput mastermajnda i tangrama. Ranije su bile i neke poznate enigmatske igre (anagramna piramida, ukrštenica 5x5). Ama baš ništa originalno nema u tom kvizu. S druge strane, kakav da je, taj kviz je vremenom postao nekakav brend RTS-a, tako da postoje elementi da se traži plaćanje licence. Međutim, čak i da RTS to uradi, ovi mogu da svoju internet igru nazovu recimo "Sveznalica", da naprave neke konfekcijske izmene (da budu reči do 10 slova, da u računu bude samo jedan dvocifreni broj, da bude simbol i potez više na mastermajndu, itd) i eto "novog" kviza. Tako je svojevremeno postupio i Nikola Nešković, koji je upisan kao kreator Slagalice.

Link to comment

Osnova svega je lenjost da se nesto promeni. Jeftinije je da se cuti i smrducka. Najbanalija matematika moze da objasni svasta. Ajde de, slova, brojevi, mastermind - neka to ide po random principu neke kombinatorike, ali ... pogledati broj emisija pa sve to x2 za asocijacije ili x10 za KZZ.... i onda pogledas sa druge strane koliki je fond reci/pojmova prosecnoga zitelja Srbije. NAravno, da su kroz kviz prosli mnogi ljudi cije znanje daleko i daleko prevazilazi to "prosecno" znanje, ali danas mi se cini da u tom kvizu moze d se pojavi ko god hoce, za neku smesnu nagradu .... ili da ga vide komsije, ili da ga prijavi zena da bi hvalila po komsiluku da joj muz bio na TVeju....

Link to comment
Kako neko iz kolone otac moze da resi konacno Joakim Vujic da mi je znati.
И ја ћу то од сада увек знати, пошто се асоцијације понављају. :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...