Jump to content
IGNORED

FB Slagalica


Quizmaster

Recommended Posts

ispravili pogresku u nagradama :P stiglo krvavo zasluzenih 250 zlatnika :lol: i ponovo mogu igrati, a bolje da nisam, ispusio obe partije :P

Link to comment
  • Replies 703
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ros

    84

  • *edited by mod

    64

  • Quizmaster

    60

  • KennyDalglish

    46

malopre me lik sa 2600 oprao ko vola.... naravno da je u slagalici imao 2x11 za nekih 15 sekundi, a u spojnicama je spokio gde se ulivaju africko-americko-azijske reke, al bukvalno, ko iz picke. 10 stotinki razlike od kad moze da klikne odgovor do kliktanja. i na kraju kao slag na tortu je otvorio d1 hirosima (d kolona japan-to se nije ni trudio da upise) i ukucao konacno VRT lolol

Edited by 8-walker
Link to comment
mondoslagalicakonacanpl.jpgNakon mesec dana i vrlo zanimljivih borbi završen je 5. Kviz kup Srbije, koji već tradicionalno organizuje Savez zagonetača Srbije. Ove godine takmičenje je održano u formi Mondoslagalice, kroz popularnu igru Slagalica na Fejsbuku. “Trofej Jan Bažik” osvojio je Đorđe Karna iz Beograda, pobedivši u finalnom meču Sinišu Jankovića iz Minhena, rezultatom 3:0. U meču za bronzanu medalju Neđeljko Svrkota Tica iz Ćuprije savladao je Dejana Lazovića iz Beograda, takođe 3:0. Turnir je završilo 53 takmičara od prijavljenih 56, a pored domaćih ljubitelja Slagalice učestvovali su igrači iz Nemačke, Norveške, BiH, Crne Gore, Makedonije. Kao domaćin takmičenja zahvaljujem se svima na učešću, uz zadovoljstvo što je ovako složena organizacija protekla bez većih problema. Za drugu polovinu maja najavio sam open turnir po švajcarskom sistemu igre i gledaću da ispunim svoje obećanje, ali moram napomenuti da će tempo igre biti brži nego na Mondoslagalici i da odlaganja neće biti moguća. Uostalom, videćete propozicije, pa procenite možete li da igrate. Najuspešniji učesnici Mondoslagalice dobiće medalje, diplome, enigmatsku literaturu i razne robne nagrade, a o terminu i načinu dodele biće uskoro obavešteni. Konačan plasman (na osnovu faze takmičenja, većeg broja pobeda i manje odigranih partija): 1. Đorđe Karna, 2. Siniša Janković, 3. Neđeljko Svrkota Tica, 4. Dejan Lazović, 5-6. Aleksandar Simić, Miloš Karna, 7. Rade Goljović, 8. Branko Vujadinović, 9. Zoran Radisavljević, 10-11. Dražen Korica, Slaviša Milovanović, 12-13. Stevan Pantić, Živko Ćurčić, 14. Vladimir Obradović, 15. Sanja Milovanović, 16. David Galiot, 17. Mladen Mitrović, 18. Nebojša Jevtović, 19-20. Nataša Petrović, Nenad Savić, 21. Stevan Uzelac, 22-23. Dragan Tolomanoski, Darko Čekerevac, 24. Zoran Jordanov, 25-27. Dejan Milenković, Miroslav Prijović, Vanja Tomašev, 28. Sloba Zabunović, 29. Milan Ivanović, 30-31. Ana Jovanovska, Zdravko Kasalica, 32. Dejan Vejinović, 33. Irena Mihajlović, 34-40. Dušan Bogdanović, Strahinja Vlajović, Miodrag Petrović, Pavle Petrović, Dušan Stanar, Jovana Stangačilović, Miloš Cvetić, 41. Šemsudin Muminović, 42. Iskra Jovanovska, 43-46. Aleksandar Pantelić, Maja Dobraš, Pavle Marinković, Dragan Stojanović, 47. Danijel Milošević, 48. Toni Stojčev, 49-51. Vladimir Ivančević, Nikola Milutinović, Borman Mladenov, 52. Miloš Škarić, 53. Srbislav Turinski. Kompletni rezultati po grupama i kup sistemu mogu se videti NA OVOM LINKU Edited by Quizmaster
Link to comment

Ovo polako počinje da gubi svaki smisao. Protivnik otvara A1 izlazi "PLAVO", rešenje kolone A "MORE" i konačno "HOBOTNICA"......jeeeeeeeeboooteeee! Kome je još HOBOTNICA prva asocijacija kad se spomene more. Samo sam ga poslao u 3pm i izašao iz igre...

Link to comment

I meni je jutros upala najjadnija od svih mogućih asocijacija:A: NOVAK ĐOKOVIĆB: VOJVODINAC: BEOGRADD: TOKIOKonačno: SRBIJA :lol:

Link to comment
Jao Ros, neki klinac te razneo... dry.gif
kao sto sam vec rekao...doci ces mi kad tad na penal pa cemo se poigrati na slagalici :D
Link to comment

Ma ja sam u Slagalici nebitan lik, dobijam ove sove pocetnike i zene srednjih godina... kladionica je moj fah, tu sam jaci od Mileta Kitica. Nego, zbog ovog debakla cu dobro razmisliti da li cemo i ove godine ici na pice kad dodjes, ipak te je razbio neki golobradi deran, sramota da me ljudi vide s tobom... biggrin.gif

Link to comment
Nego, zbog ovog debakla cu dobro razmisliti da li cemo i ove godine ici na pice kad dodjes, ipak te je razbio neki golobradi deran, sramota da me ljudi vide s tobom... biggrin.gif
ma nemas brige za to. samo navuci one tvoje pink gace i odmah ces me zaseniti :D
Link to comment

jel neko imao spojnice gde se spajaju najmnogoljudnije drzave sa brojem stanovnika i najvece drzave sa povrsinom u km? ova mi je skoro u rangu sa horoskopskom :isuse:

Link to comment

Imao ja. Pogodis prva 2-3 pa posle gadjas koje su manje ili vece od tih.

Edited by pavllle
Link to comment

Takve spojnice mozes pogadjati i uporedjujuci (znas npr. da Madjarska ima vise od Slovacke a da je Bocvana veca od Nemacke :P ).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...