Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

постоје камере, али колико сам ја разумео не користе се за мерење брзине... још увек нисам чуо да је неко добио казну за вожњу преко моста, укључујући и мене

Edited by Dionysos
Link to comment

али од како су уведене камере нисам видео саобраћајце на улазу у град, а пре су прилично често тамо хватали оне који се сјуре низ мост

Link to comment

Slažem se, nisam znao za kamere, ali tek onda mi nije jasno, kroz tunel i preko mosta većina vozi 90-100-110 u bilo koje doba dana

Osim onih koji znaju za kamere i neće da raizikuju da dobiju kaznu.

 

Ja retko kad idem preko mosta brže od 80, zbog toga.

Link to comment

Te kamere ne mjere brzinu. Ali, kamera snima saobracaj a onda se na snimku racuna brzina izmedju A i B tacke na mostu..cemu jos sluze ne znam, tako je bar bilo. Kad kazem oni, mislim FTN.

Edited by beeva
Link to comment

Ana Lalic je dopisnik Blica iz NS, ovo drugo ime mi nije poznato.

ne mora ovo da bude naruceno, ne ide to bas tako. prvi zadatak novinara u ovakvim situacijama je da odu kod roditelja zrtve/pocinioca, i pustice u novine sta god da ovi kazu.

jel postoje agencije za botovanje? mogu bez problema da zamislim nekog gada koji angazuje ljude po srbiji da za sitne pare odradjuju poslove na internetu.

ili je to u pitanju, ili je ovaj narod totalno otisao u kurac, ako je ikada i bio normalan.

Link to comment

Osim onih koji znaju za kamere i neće da raizikuju da dobiju kaznu.

 

Ja retko kad idem preko mosta brže od 80, zbog toga.

 

Valjda bi onda do sada već masovno dobijali kazne. Uostalom i 80 je već prekoračenje brzine

Link to comment

Valjda bi onda do sada već masovno dobijali kazne. Uostalom i 80 je već prekoračenje brzine

 

Tabla na mostu je 80.

 

Znam da niko ne dobija kazne, ali, tehnička mogućnost postoji. Uvek mogu da počnu.

Link to comment

Gledala sam u par navrata emisiju o kaznenoj skoli za pijane vozace, u Australiji cini mi se, gde im drze predavanja ljudi kojima je neko nastradao u nesreci ili su izazvali neku tesku nesrecu, plus im prikazuju snimke i fotografije. Ne znam koliko je zaista uspesno ali deluje da ima efekta na ljude. Mislim da bi tako nesto slicno moglo da se organizuje po skolama i fakultetima posto su mladji vozaci najrizicniji. Ne moraju da ih traumiraju fotkama ali bar predavanja gde ce angazovati ljude koji imaju takvo iskustvo. Vecina ljudi ide onim "nece to bas meni da se desi", pa bi mozda pomoglo suocavanje sa realnim zivotom.

 

Tuga me hvata kad vidim ovakve naslove :(

Link to comment

Vala.. najtužnije je što se ovakve stvari dešavaju iako u većini slučajeva apsulutno sve zavisi od samog vozača.

 

Pritom su ovo deca, 18 godina.

 

Siguran sam da, bez obzira na to koliko su putevi loši i signalizaija neuređena, kada bi svi mi malo više pričali jedni drugima da se malo manje gazi po gasu, da se ne pije pre vožnje, da se bude obazriv, poštuju propisi, podigne tolerancija prema drugim učesnicima u saobraćaju - bilo bi duplo bezbednije na ulicama.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...