Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

čuveni institut Kiril Savić, a skoro 100% sam siguran da će vozača audija braniti milenko milisavljević(žabaljski most, petra cvejić, mitrović jr. itd)

Link to comment

uh, a tek kad izbije na videlo koliko je human, koliko ga vole komšije, kako ni mrava ne bi zgazio, bio najbolji đak u razredu, babama iz komšiluka guro kolica s pijace, grackiro klikere jačoj deci da bi dao slabijoj. što b'  reko ćale mog drugara (ne za ovog): ja ga znam ko fina dječka!

 

slinavi malagurski će sa još par ovakvih degenerika ubica moći da snimi novu pravdu za ______________ .

 

porodice mrtvih da skupe za opravku onog tenka, bolje na vreme da počnu.

Edited by Aće
Link to comment

Ne bih mu uradio nista, i da mogu. Dao bih mu u najmaju ruku maksimalnu kaznu zatvora za izazivanje opste opasnosti. Jer ovo sustinski jeste to. Ili tretirati ovakve stvari (160kmh po gradu) kao pokusaj ubistva, bez obzira da li je nesto uzrokovano ili ne. I ciji je uopste to "mali", jel se zna?

Isto mislim, vezano za "tretiranje".

Pokušaj ubistva.

Znam da to nema veze s pravom, ali voziti 160 po gradu to jeste.

Nema opravdanja, nema olakšavajućih okolnosti, nema razumevanja.

 

I da mogao bih takve osobe... Mhm...

Link to comment

Dakle ubicu iz Audija su prvo pustili, ali su se posle predomislili:
 

 

Pritvor do 30 dana i krivična prijava protiv Despota Vranića

 

 

Despotu Vraniću (21), jedinom preživelom iz udesa kod Merkatora, je nakon saslušanja određen pritvor do 30 dana, i protiv njega će biti podneta krivična prijava zbog "teškog dela protiv bezbednosti javnog saobraćaja"

 

http://www.021.rs/Novi-Sad/Hronika/Pritvor-do-30-dana-i-krivicna-prijava-protiv-Despota-Vranica.html

Link to comment

Da. Inače sam auto serijski ima 350 ks, ali većina ''čipuje'', odnosno kompjuterski pojačava, tako da je Vranićeva mašina imala verovatno preko 400. To znači da je veoma zamislivo da je pre semafora išao i dosta ispod 100, ali kad je video trepčuće svetlo dodao je gas, moćan auto je munjevito podigao brzinu i ostalo znamo.

 

Protiv njega se već od pre vodi više postupaka zbog ogromnih brzina (prošle godine je uhvaćen sa 260 na autoputu). Da je sudstvo efikasnije, on ne bi ni bio na putu.

Link to comment

Da. Inače sam auto serijski ima 350 ks, ali većina ''čipuje'', odnosno kompjuterski pojačava, tako da je Vranićeva mašina imala verovatno preko 400. To znači da je veoma zamislivo da je pre semafora išao i dosta ispod 100, ali kad je video trepčuće svetlo dodao je gas, moćan auto je munjevito podigao brzinu i ostalo znamo.

 

Čisto sumnjam, od Mišeluka, pa kroz tunel i preko mosta je sve ravno i u to vreme uglavnom prazno, mnogo je verovatnije da je išao preko 200 nego ispod 100

Link to comment

Dosta zavisi i od toga da li je morao da uspori ili se zaustavi na prethodnom semaforu. Uviđaj je trajao više od 6 sati, nadajmo se da je urađeno sve kako treba. Ja sam bio na licu mesta oko 15 minuta nakon udesa i ujutru oko 7.

Link to comment

Sam Mišeluk je inače poznato opasno mesto koje mnogi doživljavaju kao trkalište, ali evo situacije u kojoj nije bilo velikih brzina, ali meni svejedno nije jasno kako se nije dogodio udes. Katastrofalna neodgovornost!

 

 

Link to comment

Kako ne mogu na kamerama da izracunaju brzinu. Trebali bi da znaju sa koliko slika u sekundi je kamera snimala (nisam gledao snimak, niti zelim da ga pogledam). Distancu je lako izracunati. Brzinu je lako izracunati. Pitanje je da li je to pravno prihvatljivo. 

 

Sve se moze kad se hoce. Problem je sto nece. Ne interesuje ih. Sto bi se "cimali" oko toga?

 

Znas mesto udara, mozes naci uglove koje zaklapa kamera od pocetka kadra do mesta udara, imas snimak. Dalje je prosta matematika. Maksimalno dva sata posla sa sve merenjem na terenu.

Link to comment

Sam Mišeluk je inače poznato opasno mesto koje mnogi doživljavaju kao trkalište, ali evo situacije u kojoj nije bilo velikih brzina, ali meni svejedno nije jasno kako se nije dogodio udes. Katastrofalna neodgovornost!

 

 

Jel' neko slučajno kažnjen zbog ovog, kad već snimak postoji? Ako slučajno znaš.

Link to comment

Ako je ovaj vozio 150+ na sat, onda je vozac Pola tesko mogao da ga primeti, a

 

 

ako je isao 150 na sat to je 40ak metara u sekundi..sto znaci da je dio od kraja mosta do merkatora presao za  15ak  sekundi..ovako iz glave racunam..nema tu vise od kilometar od merkatora do ulaska na most. znaci dok su ovi nesretnici  ubacili u brzinu, dodali gas i usli u raskrsnicu ovaj je vec 200 m presao,,,nema sanse da su mogli da ga vide sve da su stajali na semaforu i gledali..

Link to comment

Dosta zavisi i od toga da li je morao da uspori ili se zaustavi na prethodnom semaforu. Uviđaj je trajao više od 6 sati, nadajmo se da je urađeno sve kako treba. Ja sam bio na licu mesta oko 15 minuta nakon udesa i ujutru oko 7.

 

Prethodni semafor je nekih 200 metara ranije, ako je tamo stajao nema šanse da bi na sledećem već išao tom brzinom, koliko god da su brza kola nije formula 1

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...