Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

Tu radi zeleni talas, barem noću.

 

Ako je verovati pričama, on je telohranitelj izvesnog M Marića iz Iriga, od ranije poznatog svima. Marić se kobne noći bećario po Irigu pa su naišli drugi bećari pa su ga tako pretukli da ga je hitna odvezla u NS. Verni telohranitelj je seo u audi i krenuo za gazdom. Ostalo znate.

Link to comment

Jel' neko slučajno kažnjen zbog ovog, kad već snimak postoji? Ako slučajno znaš.

Ne znam za te kamiondžije, to je od pre godinu ili dve, možda i više. Znam da sam to davno video na tubetu, pa sam sad iskopao opet jer sam znao šta tražim.

Edited by nesha taxista
Link to comment

Prethodni semafor je nekih 200 metara ranije, ako je tamo stajao nema šanse da bi na sledećem već išao tom brzinom, koliko god da su brza kola nije formula 1

Razmak je veći od 200 metara, gledaću danas da izmerim, a ako znamo da serijski model za 5s stiže do stotke ... kažem, izmeriću rastojanje pa možemo računati.

Link to comment

Razmak je veći od 200 metara, gledaću danas da izmerim, a ako znamo da serijski model za 5s stiže do stotke ... kažem, izmeriću rastojanje pa možemo računati.

 

300 metara je razmak ali ja neću da računam jer ću postati nenormalan :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

Ne bih da branim prolazak na crveno ali stvarno verujem da pri toj brzini nisu imali sanse da ga primete. Imala sam slicnu situaciju pre desetak godina, silazimo sa Gazele ka Sava Centru, u po bela dana, osim vozaca i mi saputnici gledamo levo, nema nijednog vozila ni na horizontu, ukljucujemo se u ulicu i u tom momentu pored nas proleti nesto crveno, izbegao nas je samo pukom srecom. Bukvalno se stvorio niotkuda ogromnom brzinom, ne znam ni koji je auto jer sam videla samo crvenu boju.

Link to comment

Razmak je veći od 200 metara, gledaću danas da izmerim, a ako znamo da serijski model za 5s stiže do stotke ... kažem, izmeriću rastojanje pa možemo računati.

 

Plan plus kaže 252m ako sam dobro video

Link to comment

sa crvenog kod mosta, od 0 do 150 mislim da nema teorije da napravi do pre sledećeg semafora. a još je počeo da koči negde na kraju pešačkog kad ih je video. monstrum od auta je ljudskom monstrumu spasao život. 

 

za tako snažna vozila bih uveo 5-10 puta skuplju registraciju od najskuplje trenutno, i još gomilu nekih osiguranja obaveznih, svakom ko želi da ih registruje u redovnom saobraćaju, a ne za auto trke.

Link to comment

Ne bih da branim prolazak na crveno ali stvarno verujem da pri toj brzini nisu imali sanse da ga primete. Imala sam slicnu situaciju pre desetak godina, silazimo sa Gazele ka Sava Centru, u po bela dana, osim vozaca i mi saputnici gledamo levo, nema nijednog vozila ni na horizontu, ukljucujemo se u ulicu i u tom momentu pored nas proleti nesto crveno, izbegao nas je samo pukom srecom. Bukvalno se stvorio niotkuda ogromnom brzinom, ne znam ni koji je auto jer sam videla samo crvenu boju.

 

Nema šta tu da se brani. U ovakvu raskrsnicu ući na crveno, pa još povlačiti u provaliju smrti sa sobom još dva života, treba da si veći ludak nego da nabiješ 150 na sat. Bar ja tako percipiram vožnju.

Link to comment

Nema šta tu da se brani. U ovakvu raskrsnicu ući na crveno, pa još povlačiti u provaliju smrti sa sobom još dva života, treba da si veći ludak nego da nabiješ 150 na sat. Bar ja tako percipiram vožnju.

tako nešto, mada ih ja, ipak, izjednačujem

Link to comment

Nema šta tu da se brani. U ovakvu raskrsnicu ući na crveno, pa još povlačiti u provaliju smrti sa sobom još dva života, treba da si veći ludak nego da nabiješ 150 na sat. Bar ja tako percipiram vožnju.

+1

Link to comment

Pa i nije baš tako. Ako bismo svi poštovali city limit koji iznosi 50kmh, ajde i da ga prekoračimo za 20%, mogli bismo slobodno da ignorišemo semafore, prolazimo kroz crvena svetla i zakucavamo se jedni u druge - ne bi bilo mrtvih, samo materijalne štete. Vožnja od 160 kmh u gradskoj zoni će vrlo brzo ubiti nekog, bilo kroz zeleno kao ovaj pavijan ili kroz crveno kao onaj kreten iz Pančeva.

 

Mnogi ljudi svesno prave saobraćajne prekršaje i izlažu se riziku ali to ne rezultira masovnim pogibijama jer drugi učesnici u saobraćaju imaju vremena da isprave njihove greške. Zašto? Pa zato što niko normalan neće nagaziti preko stotke računajući da mu se u gradskoj zoni ništa nepredviđeno neće dogoditi. Zato prolasci kroz crveno mnogo češće rezultiraju čukanjem a mnogo ređe masakrom. To je tekovina city limita i elementarnog zdravog razuma.

 

Klinac iz Pola je imao 20 godina, neiskusan vozač. OK, auto škola ga očigledno nije naučila da se kroz crveno ne prolazi ni pod kakvim izgovorima, da je to osnovni no-no u saobraćaju i da na raskrsnicama punog profila predstavlja ekstremno opasan postupak. Ali neko ko ulazi u raskrsnicu punog profila sa 160 kmh kako bi uhvatio poslednji treptaj zelenog svetla dužan je još više da uzme u obzir moguće izletanje nečega ispred sebe. On zna da ide 160 i da ako nešto/neko izleti nema spasa, dočim onaj drugi gleda praznu raskrsnicu i bez obzira na to što čini težak i opasan prekršaj, i dalje ne zna da nešto bukvalno doleće da ga uništi.

 

Meni sve više deluje da je klinac bacio pogled levo koliko je mogao, možda nekih 50-60 metara, i videvši da je sve prazno zaključio da nije frka da prođe na crveno. Možda je čak i video xenonke od onog pavijana u daljini ali neiskusan kakav je bio, skontao je da ovom treba podosta vremena da dođe do raskrsnice i da neće biti problema. Mislim da bi zapravo i iskusni vozači teško mogli da procene koliko je zapravo kratko vreme za koje će ona budaletina doleteti do raskrsnice. Ljudi naprosto ne očekuju takve stvari, bez obzira da li i sami čine prekršaj ili ne. To je po meni najopasniji aspekt tog divljanja u gradskoj zoni, to što drugi učesnici u saobraćaju čak i kada vide idiota prave proračun u deliću sekunde uzimajući neke koliko-toliko razumne brzine kao premisu. Ako se ispostavi da je ta premisa 2-3 puta manja od stvarne, smrt je zagarantovana.

 

Mislim, izleteo je i meni tantuz u 5 ujutro na moje trepćuće zeleno. Ali pošto sam ušao u raskrsnicu sa 70 a ne 160, uspeo sam da ga izbegnem i bez kontakta završim u suprotnom smeru koji je bio prazan. On je svojom vožnjnom postavio situaciju tako da dođe do udesa a ja sam je svojom vožnjom postavio tako da je udes moguće izbeći ako se nešto desi. Neću sigurno da nagazim do daske i zapevam: "Neće Valjda ti što spase.."  

Link to comment

Nema šta tu da se brani. U ovakvu raskrsnicu ući na crveno, pa još povlačiti u provaliju smrti sa sobom još dva života, treba da si veći ludak nego da nabiješ 150 na sat. Bar ja tako percipiram vožnju.

2 potpuno nezavisna dogadjaja, nema smisla porediti ih po ludilu.

krivica jednog ne iskljucuje krivicu drugog.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...