Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

Plan plus kaže 252m ako sam dobro video

Ne, prvi put si bio blizi - ima 165 metara, danas sam merio. Bio sam ubedjen da je mnogo više. Ti si bio u pravu.

Link to comment

sa crvenog kod mosta, od 0 do 150 mislim da nema teorije da napravi do pre sledećeg semafora. a još je počeo da koči negde na kraju pešačkog kad ih je video. monstrum od auta je ljudskom monstrumu spasao život. 

 

za tako snažna vozila bih uveo 5-10 puta skuplju registraciju od najskuplje trenutno, i još gomilu nekih osiguranja obaveznih, svakom ko želi da ih registruje u redovnom saobraćaju, a ne za auto trke.

 

Audi A8 je zapravo limuzina, nije uopšte namenjen za trke, uopšte automobil koji prazan ima blizu dve tone i treba da ima prilično jači motor nego Punto ili Klio.

 

Ne prolazim često kroz taj deo, ali sve mi se čini da se i ne kontroliše nešto preterano, a opšte je poznato da se po bulevaru i preko mosta/prema Mišeluku jurca non stop, čim je iole prazno, kao na trkama. S druge strane, mislim da su tamo na mostu pre Najlona postavili kameru koja snima svakog ko prekorači brzinu i zatim se šalju kazne na kućnu adresu - tako mi reče jedan taksista - i nema više jurcanja. Da tako nešto nameste svuda gde su crne tačke po gradu sigurno bi drugačije sve to bilo.

Edited by Time Crisis
Link to comment

strasno,

cesto vozim nocu i bas zbog ovakvih ni na zeleno ne prolazim raskrsnicu dok se ne uverim da nece neko da me spuca,.

 

+1

Na semaforu pored moje zgrade se stalno ne cukne i to iskljucivo nocu.

 

I, iako mi zena kaze da sam paranoican, nocu se uvek zakljucam.

 

 

 

Sent from my WP 7.8 Trophy using Tapatalk!

Link to comment

jebote kako besprizoran tekst, od naslova do poslednje recenice.

Kako ide ovo? Advokat posadi roditelje na kauč, suoči ih sa alternativama i kaže, dajte da ja organizujem 1 intervju sa novinarom koji mi duguje?

 

Sve je tu: žurio je jer je morao, kaje se, porodica sastavlja kraj sa krajem. Olakšavajuće okolnosti se same pišu. 

Link to comment

 

 

Audi A8 je zapravo limuzina, nije uopšte namenjen za trke, uopšte automobil koji prazan ima blizu dve tone i treba da ima prilično jači motor nego Punto ili Klio.

 

Ne prolazim često kroz taj deo, ali sve mi se čini da se i ne kontroliše nešto preterano, a opšte je poznato da se po bulevaru i preko mosta/prema Mišeluku jurca non stop, čim je iole prazno, kao na trkama. S druge strane, mislim da su tamo na mostu pre Najlona postavili kameru koja snima svakog ko prekorači brzinu i zatim se šalju kazne na kućnu adresu - tako mi reče jedan taksista - i nema više jurcanja. Da tako nešto nameste svuda gde su crne tačke po gradu sigurno bi drugačije sve to bilo.

Na mostu se meri brzina fiksnom kamerom - radarom, a i na obe strane tunela. Takođe na prvom semaforu do mosta postoji i kamera koja snima prolaske kroz crveno. Svaki dan prelazim taj most najmanje 2 puta i ne bih rekao da se baš nešto divlja. Osim navedenog ponekad policija kontroliše brzinu radarom i sa sremske strane oko 500 metara posle tunela, neposredno pre oštre krivine. Prema tome nije tačno da ne preduzimaju ništa, ali bahatih uvek ima. Sem toga, snaga ponese čoveka, zaboravi se.

Edited by nesha taxista
Link to comment

 

Na mostu se meri brzina fiksnom kamerom - radarom, a i na obe strane tunela. Takođe na prvom semaforu do mosta postoji i kamera koja snima prolaske kroz crveno. Svaki dan prelazim taj most najmanje 2 puta i ne bih rekao da se baš nešto divlja. Osim navedenog ponekad policija kontroliše brzinu radarom i sa sremske strane oko 500 metara posle tunela, neposredno pre oštre krivine. Prema tome nije tačno da ne preduzimaju ništa, ali bahatih uvek ima. Sem toga, snaga ponese čoveka, zaboravi se.

 

 

upravo prođoh pored mosta (n.fronta - ulazak/silazak na most) i imam utisak da baš mnogo vozača divlja u oba smera. zapravo tvrdim to.

i uglavnom, mnogo mi je žao što naše društvo ublažuje krivicu divljaka koji je vozio onolikom brzinom (bezbroj puta) jer je drugi kreten prošao kroz crveno.

Link to comment

ladno su i botove angažovali, govna smrdljiva.

 

vaso, ko su ovo dvoje novinara koji su potpisali tekst? jer ovo je očigledno naručeno - botovi, "tata" vest, spinovanje... ili je ovo neki novi manir u advokatskoj praksi?

Link to comment

Dakle i definitivno je telohranitelj nekog muflona ciji je auto vozio.

 

Nase drustvo je otislo u k.... Snimak je tu, sve je tu, ali dzaba. Vise volimo da tupimo. Nacionalni sport - tupljenje.

Link to comment

vaso, ko su ovo dvoje novinara koji su potpisali tekst? jer ovo je očigledno naručeno - botovi, "tata" vest, spinovanje... ili je ovo neki novi manir u advokatskoj praksi?

 

 

Ana Lalic je dopisnik Blica iz NS, ovo drugo ime mi nije poznato.

ne mora ovo da bude naruceno, ne ide to bas tako. prvi zadatak novinara u ovakvim situacijama je da odu kod roditelja zrtve/pocinioca, i pustice u novine sta god da ovi kazu.

Link to comment

2 potpuno nezavisna dogadjaja, nema smisla porediti ih po ludilu.

krivica jednog ne iskljucuje krivicu drugog.

 

Ma naravno, loše sam formulisao.

 

Htedoh reći da je deplasirano tupiti na temu da li je jedan mogao/nije mogao drugoga na vreme da vidi i da li je imao vremena da ne uđe u raskrsnicu/ukoči.

 

Potpuno mi je neverovatno da ljudi traže olakšavajuće okolnosti za ludaka koji na crveno ulazi u raskrsnicu sa bulevarom i uzima osam traka fore da bude saučesnik u vlastitom samoubistvu. Ne pokušavam ni najmanje da opravdam telohranitelja sa dušom, ali stoji da sam mnogo više osetljiv na bilmeze koji sa drugim ljudima u kolima rade Polo stvar, ali rekoh već, to je proisteklo iz mog ličnog saobraćajnog iskustva i uopšte ne računam sa tim kao sa nekavim argumentom.

 

Imam utisak i da profil učesnika u odrđenoj meri kreira stavove, a to je bezveze.

Link to comment

upravo prođoh pored mosta (n.fronta - ulazak/silazak na most) i imam utisak da baš mnogo vozača divlja u oba smera. zapravo tvrdim to.

i uglavnom, mnogo mi je žao što naše društvo ublažuje krivicu divljaka koji je vozio onolikom brzinom (bezbroj puta) jer je drugi kreten prošao kroz crveno.

 

Slažem se, nisam znao za kamere, ali tek onda mi nije jasno, kroz tunel i preko mosta većina vozi 90-100-110 u bilo koje doba dana

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...