Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

Zar nije važećim zakonom o bezbednosti saobraćaja predviđeno obavezno pružanje prve pomoći povređenim osobama? To je valjda i jedan od razloga zbog kojeg su uveli posebno obuku i polaganje prve pomoći prilikom polaganja vozačkog ispita...

Link to comment

Aj se kladimo da će biti uslovna, u najgorem slučaju, ali ja očekujem i oslobođenje, jer je devojka pretrčavala na crveno, a on je nije mogao videti zbog nečega...

 

Videti pod Petra Cvijić, kako to ide...

Jedino sto je sigurno je to da nece biti uslovna. Obzirom da je prekoracio brzinu tesko da moze biti i oslobadjajuca. Ako se muva, ostaje osudjujuca do godinu dana i kucni zatvor, sto je junioru isto kao i uslovna.

Kod ove sa RTS-a je problem vestacenje kojim se udarac malo izmestio sa pesackog prelaza. Da bi junior izbegao osudjujucu presudu morali bi da malo dorade™ vestacenje brzine.

Edited by Uskebasi
Link to comment

A koje su kvalifikacije Pink Juniora/Kantrimena da proceni da li je devojka/momak bila/bio mrtva ili ne?

 

Pa u skladu sa logikom ove sudske prakse, ne trebaju mu nikakve kvalifikacije. Dovoljno je da, ne izlazeći iz vozila, odokativno proceni da onom drugom nema pomoći i da na osnovu te procene produži dalje. Stao bih ja druže sudija, majke mi, ali zaključio sam da je sigurno mrtva i da nema svrhe pružati pomoć pa sam odlučio da tetki odnesem lek...

 

Po nekom mom mišljenju svakom učesniku u saobraćajnoj nesreći bi trebalo da po zakonu bude zabranjeno da se udaljava sa mesta iste, bez obzira na to da li ima ili nema povređenih. Ovako kako je sada, ispada da onaj ko izazove tešku saobraćajku pa pobegne može da odgovara za nepružanje pomoći povređenima samo u slučaju da oni prežive. Ako, pak, poginu, tim bolje za ovog što je izazvao udes - vaskoliko srpsko sudstvo će ga teretiti za jedno krivično delo umesto za dva :isuse:

Link to comment
  • 3 weeks later...

Nemamo topik samoubice na drumu

 

Danas je u Beogradu dvoje poginulo u dva odvojena slucaja tako sto su pretrcavali autoput  :frust:

 

otprilike ovaj rad

 

http://www.youtube.com/watch?v=hnNadsfGNfc

 

Jednom sam doziveo nesto slicno. Srecom po danu u obicnoj ulici. Na kraju mi je casna starina pretio stapom zato sto sam se drznuo da mu svirnem.

Edited by katamaran
Link to comment

Ima jedna... Hmmm... Nije anegdota nego :isuse:

Pre nekoliko godina na TV-u je pričao recimo Okanović, ili onaj profesor sa saobraćajnog (Vujanić?) da je neka evropska agencija za bezbednost saobraćaja ili tako neka institucija analizirala izveštaje o broju nesreća, stradalih vozača, putnika i pešaka u Srbiji. I kaže zove jedan gospodin iz te komisije i kaže da su pronašli grešku u izveštaju, verovatno je u unošenju brojeva u kompjuter došlo do greške, jer je cifra neverovatna. Pitaju ga koji podatak je u pitanju. Kaže - ma sigurno ste pogrešili, nemoguće je da imate ovoliki broj poginulih pešaka na autoputevima, pešaci ne idu autoputem...

Link to comment

Danas mi se desilo nešto neverovatno...

 

Novosađani će znati tačno gde se odvija radnja, tačno kod Banovine, prema mostu... Dve trake sa obe strane...

 

Radnja je oko 7, saobraćaj gust, poprilično...

 

Idem levom trakom, jer se uključuje autobus sa desne strane, od jednom, lik iza mene daje gas, prelazi duplu punu, i skreće prema meni... Mahinalno cimam volan desno, i sva sreća da sam autobus obišao i ima prostora... Lik me zaobilazi i nešto maše rukama...

 

Ja narednih pola minuta ukadar nevera stanju...

 

Svašta sam do sada video, ali da neko u gustom saobraćaju cepa duplu punu, rizikuje i svoj i tuđ život... Jebem ti, kakvih budala ima...

Link to comment

Nesto slicno mi se desilo u Beogradu pre par godina. Isto sam morao da cimnem volan desno da bih izbegao idiota i srecom je onaj u traci pored imao dobre reflekse pa je uradio isto i sve je proslo bez posledica.

 

Obislo me nesto zadriglo u golfu i isto je bilo mahanje rukama.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...