Jump to content
IGNORED

Drive (2011)


3opge

Recommended Posts

prvo kada jedan reditelj dodje makar do negativnog poredjenja sa mannom on je za mene uspeo a drugo ukoliko zelis da u ovu raspravu uvuces neki njegov (mannov) film onda je bolje da to bude thief.
tacno, vidljivo je vec na plakatu. iz fonta i boje slova je jasno kome je drive namijenjen - poznavaocima filma da se usrece sto prepoznaju reference i zenama koje bale na goslinga.za nas ostale nema nista.
Link to comment
mense sviđa, a nisam ni tuđin ni poznavalac (nisam prepozno nijednu referencu). :(
gledaj thief ako ima negde da se 'kupi'.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
(nisam prepozno nijednu referencu). :(
...u zivotu. vrlo sam ponosan na tu cinjenicu.
Link to comment
koliko ja shvatam gospodu sto kaze da im se ne svidja film i rajan gosling aka vozac, htela bih samo da sumiram da se slazu oko toga da je film spor, vozac dosadan i kao da je duzi muzicki spot.vozac nije ekstrovertna osoba, nije govno, nije seksualni manijak, nije necovek, nije pizda itd... on je uzasno emotivan, pravdoljubiv, covek koji nema ni proslost ni buducnost. on je filmski andjeo :) u ovom filmu dosta toga se ne kaze ali se vidi. ko ne ume da gleda nek pocne prvo da prati seriju 'lie to me' :D u pitanju su nijanse. ako se secate onog nemackog filma 'the lives of others', najjace scene su upravo one u kojima nije dominirao dijalog. u principu to je to. nemam nameru da nikog ubedjujem da je ovo sjajan film, samo mi je zao sto ga ljudi nisu shvatili i uzivali u njemu. za mene je savrsen.i zaboravih da dodam, da upravo ta muzicka podloga iz drive-a, kao i muzika iz filma the informers , na primer only you me najvise asociraju na holivud i neke delove LA. identican dozivljaj imam.
ti si uvek bila otvorena za drukcije poglede i pokrete druzis se sa njima em ga gotivis pa da te pitam privlaci li rajan fegete i trandze?
Link to comment
prvo kada jedan reditelj dodje makar do negativnog poredjenja sa mannom on je za mene uspeo a drugo ukoliko zelis da u ovu raspravu uvuces neki njegov (mannov) film onda je bolje da to bude thief.
Nije mi bila namera da Refna upoređujem sa Manom, osim ako upoređivanjem ne smatraš to što sam napisao da njegovom krivicom Gosling nije bio još bolji u ovom filmu (a jeste da smatram da je Majkl Men odličan reditelj - naročito u radu sa glumcima) a napomena o "noćnim snimcima grada" je usputna. Da, Thief je odličan film (dobro je da si ga se setio, davno sam ga gledao i nisam ni znao dugo vremena da je to Menov film) koji je referentan za Drive, mada su meni, gledajući ga, prvo na pamet pali Šejn (priča je skoro pa istovetna sa sve završetkom) i naročito Samuraj (sa tim da Goslingov lik pokazuje mnogo više emocija nego Delonov).
Link to comment
mense sviđa, a nisam ni tuđin ni poznavalac (nisam prepozno nijednu referencu). :(
Ti brate sve naopako, ne sviđa ti se Valhala a sviđa ovo. Moram da ubedim Kima da ti smisli neku psihoanalizu za Valhalu, pa će ti se i ona svideti.
Link to comment

Ne bih nikako mogao da se složim, Valhala je i po zahvatu i po stilu mnogo komplikovaniji film, a da ne govorimo o tome koliko je tema značajnija. A Mikelsen je za Goslinga (u Drajvu barem) izmislio glumu. Teško mi je sad da ulazim u neko ozbiljnije poređenje, osim da kažem da je u oba filma prisutna tema žrtve i ona je u Valhali urađena daleko uverljivije, i ako su tamo motivi dosta apstraktniji. Drajv se osim toga gubi u raznoraznim referencama gde je proizvoljnost istih teško braniti, dok je Valhala dovoljno jaka da postoji sama za sebe. Po ubedljivo prikazanoj surovosti epohe Valhala me podseća (razumem da ne mora svako da se složi s ovim) na Bergmanov Devičanski izvor.

Link to comment
Nije mi bila namera da Refna upoređujem sa Manom, osim ako upoređivanjem ne smatraš to što sam napisao da njegovom krivicom Gosling nije bio još bolji u ovom filmu (a jeste da smatram da je Majkl Men odličan reditelj - naročito u radu sa glumcima) a napomena o "noćnim snimcima grada" je usputna. Da, Thief je odličan film (dobro je da si ga se setio, davno sam ga gledao i nisam ni znao dugo vremena da je to Menov film) koji je referentan za Drive, mada su meni, gledajući ga, prvo na pamet pali Šejn (priča je skoro pa istovetna sa sve završetkom) i naročito Samuraj (sa tim da Goslingov lik pokazuje mnogo više emocija nego Delonov).
ne znam ja sta si ti mislio ali si uporedio.thief i drive su slicni filmovi (cak je kraj identican - i lopov i vozac ranjeni napustaju bojno polje i odlaze u noc). to su price o profesionalcima koji odstupaju od svog profesionalizma (dok je samuraj film o tome kako je lojalnost kodeksu profesionalca vaznija od ljubavi). s tim da je mannov film vise blue collar i pokazuje direktno radni proces dok mi se cini da drive u svojoj stilizaciji vise govori o samom umetnickom procesu (i otuda ta referentnost).@kobni: za drajv se moze reci verovatno svasta ali ne da se i gubi. Edited by kim_philby
Link to comment

ja gledao ponovo!i utisak je malo bolji, ali ne značajno. prvo da kažem da film koči negde malo iza polovine, otprilike od scene u liftu, i tu posle slabo ima pomoći. ona nestaje iz filma, ostaje on sa svojim "drive-om", koji očigledno nije dovoljan, bar za mene. takođe, kad sam već kod scene u liftu, tu on ubija onog tipa tako što ga, sasvim neuobičajeno, 78 puta đonom nabode u glavu dok mu se mozak ne pretvori u sok od maline. drive?moj trip je da je taj "drive"... htedoh da napišem autodestrukcija, ali je suviše jeftino. dakle, ne znam šta je, muči ga neka briga, ali ja ne vidim šta je to. pita bruksa u jednom momentu da li zna za priču o škorpiji i žabi, a na kraju, dok sede u restoranu, on zna (znamo i mi) da će ga ovaj roknuti kad izađu, i ipak ga pušta da to uradi (okreće mu leđa). sve to sa anđeoski blagim licem. i na kraju, definitivno odlazi da umre negde pored puta (u tom poslednjem kadru kao da se na njegovom licu vidi olakšanje). i da ostane živ, on mora da ode, nesposoban je za uspostavljanje emotivne veze + sa sobom donosi nevolje, ili još gore, sam ih provocira. to mu je valjda taj drive, drive škorpije koja cepi žabu iako zna da je to i njen kraj. sa tim lepa komšika nema nikakve veze.sve bi to bilo ok da se nama sve vreme ne sugeriše da je on nekakav heroj. to je samo njegov drive. dižem ocenu za jedan podeok, tako da sad stiže do negde 7/10. ipak mislim da nije iskorišćen potencijal.i na kraju, stvarno je uslikan bogovski, ali s očiglednim predumišljajem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...