Jump to content
IGNORED

Drive (2011)


3opge

Recommended Posts

Da ne bi otišli sad u suvo teoretisanje - koja je to forma kad je Drive u pitanju?
meni je recimo Drive cist strip u filmu. malo fali pa novi zanr.edit:ali nikako filmovani strip Edited by 3opge
Link to comment
Da ne bi otišli sad u suvo teoretisanje - koja je to forma kad je Drive u pitanju?
cist film koliko je to moguce u mainstream filmu. gde je narativ potpuno ogoljen a gotovo svaki kadar mozes ili da uramis ili da te iznenadi kao onaj jedan jedini pokret u markerovom la jette. ovo je film koji se prvenstveno mora analizirati na nivou slike i zvuke. sight and sound.
Link to comment
cist film koliko je to moguce u mainstream filmu. gde je narativ potpuno ogoljen a gotovo svaki kadar mozes ili da uramis ili da te iznenadi kao onaj jedan jedini pokret u markerovom la jette. ovo je film koji se prvenstveno mora analizirati na nivou slike i zvuke. sight and sound.
da nije previše 90 minuta? može to i u 4-5.
Link to comment

Dakle forma je toliko jasna da je vas dvojica vidite dve različite forme. :wicked: Šalu na stranu, ovo što Zorge kaže, zaista ima smisla, sad kad bolje razmislim. Tu je superheroj, postoji insistiranje na bojama, određena jednodimenzionalnost likova, tačno je da to ima veze sa stripom. Verovatno da ima toga još, samo sam zaboravio već. Eh, sad, ko je meni kriv što ne čitam stripove... :) Inače, to Zorgeovo o stripu me je odmah podsetilo na Jarmushev Limits of Control, koji na sličan način pravi video igricu. I opet na prilično dosadan (mada dosledan) način.

Link to comment
Dakle forma je toliko jasna da je vas dvojica vidite dve različite forme. :wicked: Šalu na stranu, ovo što Zorge kaže, zaista ima smisla, sad kad bolje razmislim. Tu je superheroj, postoji insistiranje na bojama, određena jednodimenzionalnost likova, tačno je da to ima veze sa stripom. Verovatno da ima toga još, samo sam zaboravio već. Eh, sad, ko je meni kriv što ne čitam stripove... :) Inače, to Zorgeovo o stripu me je odmah podsetilo na Jarmushev Limits of Control, koji na sličan način pravi video igricu. I opet na prilično dosadan (mada dosledan) način.
http://www.youtube.com/watch?v=cSVBH__bgMofilm, strip, zene, jakne...sve to ide u rok sluzbe.
Link to comment
Dakle forma je toliko jasna da je vas dvojica vidite dve različite forme. :wicked: Šalu na stranu, ovo što Zorge kaže, zaista ima smisla, sad kad bolje razmislim. Tu je superheroj, postoji insistiranje na bojama, određena jednodimenzionalnost likova, tačno je da to ima veze sa stripom. Verovatno da ima toga još, samo sam zaboravio već. Eh, sad, ko je meni kriv što ne čitam stripove... :) Inače, to Zorgeovo o stripu me je odmah podsetilo na Jarmushev Limits of Control, koji na sličan način pravi video igricu. I opet na prilično dosadan (mada dosledan) način.
ti strip junaci neki put i prozbore ponešto. što se tiče superheroja, pre bih rekao da je gosling antiheroj. because there's nothing else to do...
Link to comment

kakav strip, fakin špageti. gosling bez imena, ćutljiva deus eks makinafilm je dobar i interesantan, ali daleko od mesta gde ga 3ore tura

Edited by korindjar
Link to comment
ti strip junaci neki put i prozbore ponešto. što se tiče superheroja, pre bih rekao da je gosling antiheroj. because there's nothing else to do...
On nosi znak (škorpion) kao svaki superheroj. Mislim, dobro, superheroj, antiheroj, nema veze, ima raznih stripova. Ima smisla to, ipak.
Link to comment
kakav strip, fakin špageti. gosling bez imena, ćutljiva deus eks makinafilm je dobar i interesantan, ali daleko od mesta gde ga 3ore tura
Ma dobro, ja pre svega govorim o tome što je rekao o formi. Daleko od toga da je film sjajan, bez obizira na to.
Link to comment

razumete se u seks ko i u film vidim. Nego dajmo se organizirat decki dajte par predloga filmova i drugih kategorija koje su nepravedno ispustene i organizirajmo glasanje za Zlatni Pimpek PPPa

Link to comment

Rece neko, cini mi se Toni, da je ovo emo film. To je otprilike najpribliznije onome kako sam ga i ja video.Tome u prilog govori upravo ta estetika 80s: do zla boga spora i dosadna novo romanticarska muzika, da li je posveta raspalim Uk bendovima iz tog perioda na koje nesrecni likovi seku vene najbolje sto se moglo iscediti iz tog perioda? Ide se ka tome da je ljubav nemoguca zbog visih razloga, razloga koji su izvan moci naseg glavnog anti junaka, on cak mozda i ne zeli da izgura pricu do kraja, ali posto nije taj pravi baja koji zna zasto je upao u sranje i kako iz njega da izadje kao frajer, on prosto skrivajuci emocije (ili je mozda pglu i ne zna da ih izrazi) izlazi pokunjen iz cele price. Hocu da kazem, on se nije do kraja borio za tu ljubav i zato je emo pickica. On cak ne ume svoju nesrecu i platonsku ljubav dovoljno jasno da izrazi. I ne, ne radi se ovde o apstrakciji, bas suprotno: sve je kao u restoranu postavljeno i mirisljavo i prelepo i ukusno, ali to definitivno nije restoran u kome mozes bez pardona da podrignes posle dobre klope i da se svi tome smeju zato sto je dobra zajebancija i sto ih boli uvo. Gosling ce postati odlican glumac tek kada ga vidim da izdominira u 2, 3 komedije. Ako ovako nastavi ostace samo vlazni san napaljenih tinejdzerki koje cekaju svog princa na belom konju.

Link to comment
Ide se ka tome da je ljubav nemoguca zbog visih razloga, razloga koji su izvan moci naseg glavnog anti junaka, on cak mozda i ne zeli da izgura pricu do kraja, ali posto nije taj pravi baja koji zna zasto je upao u sranje i kako iz njega da izadje kao frajer, on prosto skrivajuci emocije (ili je mozda pglu i ne zna da ih izrazi) izlazi pokunjen iz cele price. Hocu da kazem, on se nije do kraja borio za tu ljubav i zato je emo pickica.
ako ti nije problem da ovo malo pojasnis (boldove posebno). mi kao da nismo gledali isti film...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...