Jump to content
IGNORED

Drive (2011)


3opge

Recommended Posts

Mi muski to tako vidimo. Ne poistovecujem se sa glavnim glumcem. I to sto se iscimao da ih izvuce iz sranja i sebe uvuce u isto nije u sukobu sa seksom. Mozda je treb`o da joj ostavi mirisljavo, ljubavno, oprostajno pismo. Film jeste dobar, ali mu fali malo da me natera da ga odgledam jos jedared.

Link to comment
Mi muski to tako vidimo. Ne poistovecujem se sa glavnim glumcem. I to sto se iscimao da ih izvuce iz sranja i sebe uvuce u isto nije u sukobu sa seksom.
seks nije u sukobu ni sa cim. samo, ti si pricao o njemu kao o emo pickici koja se nije borila za ljubav.ja kazem da vece borbe od one tamo nema. sa seksom ili bez njega.emo pickice sasvim drugacije delaju, trust me. mi zene to znamo.
Link to comment
Rece neko, cini mi se Toni, da je ovo emo film. To je otprilike najpribliznije onome kako sam ga i ja video.Tome u prilog govori upravo ta estetika 80s: do zla boga spora i dosadna novo romanticarska muzika, da li je posveta raspalim Uk bendovima iz tog perioda na koje nesrecni likovi seku vene najbolje sto se moglo iscediti iz tog perioda? Ide se ka tome da je ljubav nemoguca zbog visih razloga, razloga koji su izvan moci naseg glavnog anti junaka, on cak mozda i ne zeli da izgura pricu do kraja, ali posto nije taj pravi baja koji zna zasto je upao u sranje i kako iz njega da izadje kao frajer, on prosto skrivajuci emocije (ili je mozda pglu i ne zna da ih izrazi) izlazi pokunjen iz cele price. Hocu da kazem, on se nije do kraja borio za tu ljubav i zato je emo pickica. On cak ne ume svoju nesrecu i platonsku ljubav dovoljno jasno da izrazi. I ne, ne radi se ovde o apstrakciji, bas suprotno: sve je kao u restoranu postavljeno i mirisljavo i prelepo i ukusno, ali to definitivno nije restoran u kome mozes bez pardona da podrignes posle dobre klope i da se svi tome smeju zato sto je dobra zajebancija i sto ih boli uvo. Gosling ce postati odlican glumac tek kada ga vidim da izdominira u 2, 3 komedije. Ako ovako nastavi ostace samo vlazni san napaljenih tinejdzerki koje cekaju svog princa na belom konju.
cuj kako si zakljucio da glavni junak napusta ljubavno bojno polje usled visih razloga? mislim to jesu razlozi izvan njegove moci ali ne onako kako ti mislis. film se zove nagon. na stranu sto ja mislim da je u pitanju cisti filmski nagon. Edited by kim_philby
Link to comment

On definitvno ima dosta od tog ulicnog smeka i u nasilnim scenama deluje tvrdo, ali mi se cini da je sto se emotivne inteligencije tice pomalo neuk. Odkud znam, verovatno nije pristao da kao klinac plati kuravelu koja u njegovom kraju ordinise i opravlja, a ortaci nisu smeli nista da mu kazu.

Link to comment
zanimljivo, mislio sam da je samo deo scenografije.
zasto ogranicavati coveka? nego sada cu definitivno procitati i tzv. literarni predlozak.edit@moca: mislim da momak ne tretira zene kao prostitutke. Edited by kim_philby
Link to comment
zasto ogranicavati coveka?
to ja tebe pitam, ti si ga nazvao scenografijom (sa čime se ja nisam složio).ne samo da pročitaš predložak, već i da odgledaš još jednom. i ja ću.
Link to comment
to ja tebe pitam, ti si ga nazvao scenografijom (sa čime se ja nisam složio).ne samo da pročitaš predložak, već i da odgledaš još jednom. i ja ću.
vec sam dva puta gledao film ali cu i treci.jos jedna stvar: ja licno mrzim kada 'karakterizacija' postane kralj. ponekad: prvo film pa likovi (inace ne bi bilo pola hickokovih dela).
Link to comment
jos jedna stvar: ja licno mrzim kada 'karakterizacija' postane kralj. ponekad: prvo film pa likovi (inace ne bi bilo pola hickokovih dela).
naravno, smorio bih se žešće, ali ne volim baš ni da se ide u drugu krajnost. u stvari, neka se ide, ali neka se lepo to i kaže.imam osećaj da je razlika u pro-con stavovima u isto vreme i velika i mala. proesčan ili dobar film, nekad je granica baš tanka. zato, evo sad prestajem da kenjam dok ne odgledam još jednom, pa ćemo videti.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...