Jump to content
IGNORED

Drive (2011)


3opge

Recommended Posts

nijesam nikaki pciho, al rekla bih da nam drajver i nije bas pasivnoagresivan. jer da je pasivnoagresivan, svojom bi pasivnoscu izazivao agresivnost drugih (sto je cest nacin ponasanja zlostavljanih zena, nizih cutljivih cinovnika itd..) tj ne bi on sam sprovodio agresiju, koju je onoliko ispoljio tokom filma. ja bih rekla da je opsesivan tip licnosti, sa regresijom na analno-sadisticki stadij pa stoga simbolika skorpije, kao veza sa magijskom nacinom razmisljanja, karakteristicnom za ovaj tip. ...otud neko nasem heroju ovde spocita da je se bori protivu sopstvenih demona, tj pederastije. misssim, razumecemo se, on nasem junacini - tako ;-)
skorpija je stavljena na jaknu zbog ...u stvari necu da kazem:wicked:ali ako je passive-aggressive tip coveka u potrebi da se dopadne, u ovom slucaju lepuskastoj komsinici, nije li njegovo ponasanje to to? ili nacin izbora u kojima se suocava? ma lupam, trazim kompleksniju viseslojnost, jasno je da je introvertan tip, malo kaze - dosta uradi :heart:, .... okle si ti djevojko? :)
Link to comment

gledala drugi putwub.gif izgleda sam onaj prvi put bila samo umorna ko skot. pogrešila bih da nisam otišla opet. hvala zorgeu i kimu na pisanju ovde. ubediše. dobro je da kirbi ne prodaju.

Link to comment

Meni se toliko gleda ponovo, premotavao sam i neke scene vec vise puta, ali cekam pravi momenat da ga ponovo overim u celini i celosti. A eto drzi me jos od subote, malo malo pa razmisljam na temu filma. Evo jutros mi palo na pamet nesto sto je, cini mi se, MocaVukotic ovde rekao, da junak nema ni proslosti ni buducnosti. Hmm, pa za proslost ok, ali buducnost mislim da ima. On je svojim delanjem pokrenuo svoj zivot up ahead sto bi rekli, sa mrtve tacke. Recimo da je za to katalizator bila ljubav i briga za komsinku, te da je on u sebi otkrio nesto novo. I postao je (super)junak. U zavisnosti od toga kako zelite da tumacite sam kraj, on je ili otisao u noc da tiho umre, nakon sto je uspesno razresio sukobe koje je imao i damu u nevolji iz iste izbavio, ili je pak otisao u svet u potragu za novim avanturama. U oba slucaja svom zivotu dao je/pronasao je smisao. A mi smo prisustvovali izgradnji mitologije novog (super)junaka. Buducnost mu je dakle svakako obezbedjena. Ja biram ovu drugu varijantu, tako mi se vise svidja. :)

Link to comment
.... MocaVukotic ovde rekao, da junak nema ni proslosti ni buducnosti....
ja sam rekla, al verovatno ne ocekujete od plavuse bistre reci. moci se film ne djasvi....i dalje :)
Link to comment
ja sam rekla, al verovatno ne ocekujete od plavuse bistre reci. moci se film ne djasvi....i dalje :)
Pardoniram, nije bilo zbog sexizma, nego zbog loseg pamcenja :D Izvinjavam se i Moci!
Link to comment

rekao sam i ja, i ostajem pri tome. sam driver sama škorpija u toku filma "kaže" da umire na kraju. ja mislim da jedino tako i može, da se drive ispolji do kraja.a ostajem i pri tome da nije superjunak. oni ne ubijaju petominutnim skakanjem po lobanjama, ne udaraju žene čak ni kad imaju savršen razlog. uostalom, svo njegovo delanje se objašnjava driveom, slabo se tu nejgova volja pita.ja sad već imam jedan potpuno novi trip o ovom filmu, ali je toliko bolesna ideja da ne bih baš da lupetam ovde.

Link to comment

ne lozite se dzabe, najverovatnije cemo gledati sequel.sto rece Refn "Character is born."“Six years later – Phoenix. Out of nowhere someone wants Driver dead. Who? Why? Big mistake…”

Edited by 3opge
Link to comment

offskinuo 5GB hd filma pre nekoliko dana, ostrio se da nadjem slobodno vreme i pogledam ga - otvaram ga veceras kad ono ruska sinhronizacija :isuse:

Edited by CowBoy
Link to comment
offskinuo 5GB hd filma pre nekoliko dana, ostrio se da nadjem slobodno vreme i pogledam ga - otvaram ga veceras kad ono ruska sinhronizacija :isuse:
:Dto se i meni jednom desilo, 28 nedelja kasnije sa njemackim sinhrom. no sivonja sam, pa sam skino engl titl i odgedo.
Link to comment
rekao sam i ja, i ostajem pri tome. sam driver sama škorpija u toku filma "kaže" da umire na kraju. ja mislim da jedino tako i može, da se drive ispolji do kraja.a ostajem i pri tome da nije superjunak. oni ne ubijaju petominutnim skakanjem po lobanjama, ne udaraju žene čak ni kad imaju savršen razlog. uostalom, svo njegovo delanje se objašnjava driveom, slabo se tu nejgova volja pita.ja sad već imam jedan potpuno novi trip o ovom filmu, ali je toliko bolesna ideja da ne bih baš da lupetam ovde.
Zato sam i stavio ono super u zagradu, jer moze biti da si tu u pravu i da je tvoja definicija njega kao antiheroja na mestu. Porazmislicu jos o ovome sto kazes, ovako sad mogu da nabacim par stvari. Ko je u konacnom obracunu izmedju Bernija i Drivera zaba, a ko skorpija, pitanje je koje me muci? Ja pre mislim da je skorpija Berni, jer je on taj koji predlaze dogovor i ko obecava da nece 'ubosti'. Ali ova zaba (Driver) zna sta ga ceka na kraju basne i pristaje da nosi skorpiju na ledjima ali uzvraca udarac, skorpija gine, a zaba... pa jos pliva ranjena ka drugoj obali. Hmm, mozda se metafora Drivera kao zabe moze preneti i na ostatak filma, tj. i na njega kao getaway drivera, pa i kao vozaca kaskadera, a i trkaca. Daj neko pismeniji od mene da proba da razradi ovo! Gde je drug Kim? :D
Link to comment
offskinuo 5GB hd filma pre nekoliko dana, ostrio se da nadjem slobodno vreme i pogledam ga - otvaram ga veceras kad ono ruska sinhronizacija :isuse:
stani sekundu. imam i ja taj. pokusaj da promenis audio track, mislim da ima i ruski i engleski :)
Link to comment

Ali... to uopste nije film o nekakvom superjunaku, to je jedan vizuelni stejtment, jedna manifestacija stila. Najsmesnije su mi one kritike koje se bave "pricom", pa to je kao da Tarantino, ili spaghetti western, nikad nije ni postojao. Ne mogu se neki ljudi oteti ideji da film mora uvek da bude nekakva prezentacija realnosti. Kad bi to tako bilo, moglo bi se reci da Driver ima toliko rupa da ne bi bilo pogresno reci da je diletantski. Ali, nije tako, na srecu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...