Jump to content
IGNORED

Finansijsko stanje na BU


gospa buba

Recommended Posts

Pa obe stvari vaze; formalno se placa upis svake godine i za doktorante-istrazivace, ali isto tako imaju i platu/stipendiju (kako se gde zove).

Link to comment
  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    41

  • gospa buba

    32

  • Dr Arslanagić

    18

  • Quince

    17

To vazi ako si kao doktorant, sto se kaze, glorified research assistant.Ali moze drugacije da se gleda - kao placane usluge.Ako nisi vec radis svoje istrazivanje i ako na prvoj (i drugoj) godini imas kurseve kao i na mastersu onda placas ucitelje i superviziju. Ako nisi na mentorovom projektu vec radis svoj samostalan rad, onda taj mentor treba da izdvoji neko vreme da cita sta napises, da caska sa tobom i sl.
Samostalan rad na doktoratu? :o To postoji? Mislis, ne radi se onako kako profesor diriguje....daj posalji me u taj paralelni univerzum, molim te :DSalim se naravno, kapiram da ima i toga, negde daleko od mene...:D
Link to comment
Баш сам данас поправио финансијски салдо БУ уплативши 500 евра за наставак докторских студија angry.gif Миомире Деспотовићу, јебаћу ти матер, кад-тад.
Kako si uspeo da moras da platis 500e? Zar nije podeljeno na 8 rata?BTW, ja sam u periodu ponedeljak-sreda isao na FF 5 puta, otkrio da imam nekih 5 bodova viska (od kojih glava ne boli) te da sam "preplatio" 2000din prosle godine. Kad sam dole na salteru ispruzio ruku i rekao "daj dve crvene nazad" samo sam blago & tugaljivo pogledan uz odgovor "resicemo".BTW2, sem kontakta sa mentorima (koji su vanserijski u tom smislu), od faxa za ove godine i placene skolarine nisam dobio apsolutno nista, sem pristupa biblioteci. Dakle, ni vezbi, ni seminara, ni jebeni newsletter o nekim desavanjima (a imam uredan "personalni" mejl sa faxovim domenom). Samo ogoljeno - daj pare da dobijes papir.Sledeci put kad budem morao da odem dva puta zbog iste stvari, uz izgovor da je na sajtu "pogresno napisano" ili sl. doci cu opremljen brenerom i plinskom bocom. Edited by buffalo bill
Link to comment
Samostalan rad na doktoratu? :o To postoji? Mislis, ne radi se onako kako profesor diriguje....daj posalji me u taj paralelni univerzum, molim te :DSalim se naravno, kapiram da ima i toga, negde daleko od mene...:D
Stavise, moguc je i scneario gde i pored publikacije, na trzistu rada lose prodjes ako si percipiran kao research assistant a ne samostalan istrazivac sa sopstvenim potencijalom. To je, verovatno, prisutnije u durstvenim naukama nego u vise timski orijentisanim prirodnim naukama.
Link to comment

Jbg..."research assistant" je moja radna titula zapravo :DSamo "nesamostalan rad" ne znaci nuzno da ti nisi samostalan istrazivac sa sopstvenim potencijalom, vec da obradjujes temu koja ti je manje vise zadata. Profesor ti kaze "resi to i to" a onda te ostavi samog da se snalazis kako...ali da, kapiram da je to nesto sto vise vazi za prirodne i narocito tehnicke nauke (gde sam ja) nego za drustvene.

Link to comment
Zasto onda svi ne rade doktorate, i to stalno? Kad zavrsis jedan, uvek mozes drugi. :D
Vecni doktorat je lagodan zivot? Gde to? :DAko zavrsis (prezivis) jedan, mora da budes lud da upises jos jedan
Link to comment
Kako si uspeo da moras da platis 500e? Zar nije podeljeno na 8 rata?
Каснио сам са задње две рате за прошлу годину.Ово за добијање ничега за те паре је аксиом.
Link to comment
Каснио сам са задње две рате за прошлу годину.Ово за добијање ничега за те паре је аксиом.
Fuck 'em.Ja sam sebi samostalno uneo stres da mora da se plati do 20. tekuceg meseca da mi fishkali nesto ne sjebu, neku ispitnu prijavu, SIR ili prijavu izrade disertacije.Kad me smori gradivo dovoljno mi je da pomislim da ne zelim vise da idem u tu zgradu. To mi uvek da nitro pogon...
Link to comment

kako chujem, na jednom vidjenijem beogradskom institutu pochelo je smanjivanje plata za shestinu kriminalcima koji nisu prijavili bu kao afilijaciju na objavljenim radovima.onima koji nisu objavili nishta - nishta se nije ni dogodilo.shangaj, peking, eto nas, samo sto nismo :ph34r:edip. momci, kako chuh u sluchajnom susretu sa naj-big-dzajnt-hedom, od dmt nema nishta, ne zna se do kada. pishite evropske projekte, da uzmemo neku kintu iz pred-pristupne jasle ^_^

Edited by thermal bug
Link to comment

topić šta? :huh: jbg, znaci mi sa trecim stepenom neamo sha ovde da trazimo...kako da se informisem o univerzitetu treceg doba...al dobro, dobro, odo ja da nastavim da ubacujem ugalj u podrum....

Edited by Pera Zeka
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...