Jump to content
IGNORED

Finansijsko stanje na BU


gospa buba

Recommended Posts

Da bude okaceno - 99% nema evaluacije projekata i istrazivaca na kraju godine, nego mozda/verovatno sledece, i projekti se produzavaju za godinu dana.Pare za dmt2 ce (nadajmo se:)) stici za oko 2-3 meseca.Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2

Link to comment
  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    41

  • gospa buba

    32

  • Dr Arslanagić

    18

  • Quince

    17

Inace, cenjeni i uvazeni drz sekretar r mitrovic je imao 1 sjajan nastup na studiu b prosle nedelje. Kukao je na finansije, govorio da ce mnogi sa projekata ostati bez hleba, da mu nije jasno sta ce toliko mnogo drustvenih instituta itsl. Posle je dobri t sabo morao da pegla stvar.Edit: jel vam dao moca dmt za sajam knjiga; :)Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2

Edited by buffalo bill
Link to comment

Nama dali po 10K. Prosle godine smo kolega i ja opeljesili stand English Booksa, uzeli smo za oko 15K knjige vredne nominalno preko 30K.Na sharm, naravno. :D Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2

Link to comment

mi prosle godine nismo dobili nista, stavise terali su nas da dezuramo na standu Ministarstva prosvete i nauke.raznih je tu bilo zgoda, od verbalnih napada na nas od strane ljudi kojima je Ministarstvo odbilo da štampa knjige do pijanog benavljenja jednog činovnika istog...

Link to comment
Inace, cenjeni i uvazeni drz sekretar r mitrovic je imao 1 sjajan nastup na studiu b prosle nedelje. Kukao je na finansije, govorio da ce mnogi sa projekata ostati bez hleba, da mu nije jasno sta ce toliko mnogo drustvenih instituta itsl.Posle je dobri t sabo morao da pegla stvar.
juce ga ja uzivo slusala gde je otprilike isto to govorio, samo malo upakovano, i pominjiao je da im Svetska banka "pomaze" da osmisle efikasniji sistem naucno-istrazivackih instituta
Link to comment
juce ga ja uzivo slusala gde je otprilike isto to govorio, samo malo upakovano, i pominjiao je da im Svetska banka "pomaze" da osmisle efikasniji sistem naucno-istrazivackih instituta
Državni sekretar Ministarstva nauke, prosvete i tehnološkog razvoja Radivoj Mitrović izjavio je danas da očekuje da će u četvrtak na sednici vlade biti usvojena Stretagija obrazovanja čiji je cilj da se do 2020. godine poveća procenat visokoobrazovanih sa 6,5 na 40 odsto.
Za osam godina da se poveća na 40% :isuse: Ako se poveća na 15% bilo bi sjajno a i to bi bilo teško izvodljivo. Edited by Kelt
Link to comment

Pa ako racunaju samo po broju diploma mozda i postignu, kao da je ovde problem nastancati par stotina hiljada bilo cega. O kvalitetnom povecanju necu ni da razmisljam

Link to comment

gospode, dokle vise sa tih jebenih 6.5%! U Srbiji je procenati visokoobrazovanih sigurno 20% u kategoriji 30-34, a to je kategorija koju EU gleda i gde se pominje famoznih 40% (kao cilj EU za 2020.).

Link to comment
gospode, dokle vise sa tih jebenih 6.5%! U Srbiji je procenati visokoobrazovanih sigurno 20% u kategoriji 30-34, a to je kategorija koju EU gleda i gde se pominje famoznih 40% (kao cilj EU za 2020.).
A sta predstavljaju onda tih 6.5%, ozbiljno pitam, posto tu cifru vec znam napamet koliko je vrte?
Link to comment

procenat ukupne populacije sa stecenim univerzitetskim obrazovanjem (znaci ne vise skole, sto je od 2005. na ovamo deo sistema visokog obrazovanja) prema popisu iz 2002.

Link to comment
Da bude okaceno - 99% nema evaluacije projekata i istrazivaca na kraju godine, nego mozda/verovatno sledece, i projekti se produzavaju za godinu dana.
kul. idioti.
dobri t sabo
ovo je ono, kako se zove, kao krokodil vegetarijanac? oksimoron? ^_^
juce ga ja uzivo slusala gde je otprilike isto to govorio, samo malo upakovano, i pominjiao je da im Svetska banka "pomaze" da osmisle efikasniji sistem naucno-istrazivackih instituta
pomaze svecka banka, jakako, i evropska, da se sto je moguce vishe kredita slupa u gradjevine :s_w:jebemtizivot kad te pare dodju na naplatu, kome cemo objasniti da belog evra nismo videli :unsure: Edited by thermal bug
Link to comment

radivoje mitrović se više puta upitao zašto postoji mnogo društvenih/istorijskih/politikoloških instituta ("kad je sve to ionako isto") i da bi to trebalo spojiti u 1/2/3, dakako nacionalna, sa po preko 100 istraživača, što je i jedini cilj. priča se da će tako biti ostvarene "uštede", mada matematika tu baš nije jasna, kad 95% para ide na plate.najslađi je kad počne to da obrazlaže sa "ja kao mašinski inženjer ne razumem zašto...", ko đido kad su mu javili da sme da se toči alkohol posle 22h.kad kažem 99% mislim na 1% zadrške jer nije jasno koja ekipa će ostati da rula u ministarstvu, i da otprilike naganjaju "ds" kadrove, pošto ih već 2-3 meseca zaobilaze i izopštavaju iz dogovora.btw, neka ministarstva u koja su zasela gospoda iz sns-a imaju problem sa manjkom prostora za šurnjaju, kumovu ćerku i sinovca pa squeezuju kancelarije gde može i gde ne može.mmw, sledi nam tranzicija (još 1), full monty -_-

Edited by buffalo bill
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...