Jump to content
IGNORED

Finansijsko stanje na BU


gospa buba

Recommended Posts

Ne sa SCI liste nego sa SCI liste sa impact factorom. To je kudikamo redja zverka.
nisam ni znala da ima sci bez impakt faktora :omislim, ima, ali se kod nas ne pojavljuje kao kategorija...lovite ondak retke zverke, nema vam druge ^_^ps. idem duzmem neki mushtuluk na 1.4 :D Edited by thermal bug
Link to comment
  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    41

  • gospa buba

    32

  • Dr Arslanagić

    18

  • Quince

    17

Koja je logika da se teže objavljuje u društvenim naukama, koje uglavnom nemaju eksperimentalni deo, nego u prirodnim? Ja mislim da bi kod nas hemijske stvari bile mnogo bolje da ne kuburimo nenormalno i sa opremom i sa hemikalijama, ovako se objavljuje, ali mogli bi ti ljudi koji to rade kod nas i mnogo bolje.

Link to comment

Jbg, nase lokalne teme nisu zanimljive. Jedini strani casopis koji mi je zapao za oko a da cesce ima neke ovdasnje autore i teme je Nationalities Papers, a i to zato sto im dodjemo kao enfant terrible i pokusni kunici.Za svetske teme smo mi mali deca; dopiremo negde do opisnog i prikaznog nivoa u ogromnoj vecini struka. Jedino gde nekad ima prodje je da se uveze neka nasa pojava sa aktuelnom u svetu, ili po nekoj kolegijalnoj osnovi.Postoji fin broj stranih casopisa koji je van SCI liste a koji lako i brzo objave neki ovdasnji rad. Sta vredi kad se to boduje sa "sedi, 1". To je privlacno samo mladjima koji dobro stoje sa engleskim i znaci im svaki rad.Opet, ne treba zaboraviti da na spisku mno za drustvene nauke ima oko 90 domacih casopisa, na spisku mno za istoriju oko 40. To je negde par hiljada radova godisnje, plus gomila zbornika. Tu je gro aktivnosti. Sa druge strane ne treba sumnjati da ne postoje protekcija i elitizam. Ako imas dva potpuno ista rada od kojih je jedan potpisao prof sa Yalea i drugi koji je potpisao prof iz Monpeljea, sta mislis kome ce pre da objave?@Quince - ako je ovo tacno ne bi li broj objavljenih radova trebalo da bude veci?

Edited by buffalo bill
Link to comment

Objavljenih gde? Mislis na nase radove na SSCI u A&HCI ili bilo gde?Drustvene i humanisticke (tzv. soft-pure) inace karakterise niza stopa objavljivanja od cistih prirodnih nauka (tzv. hard-pure), kaze literatura, i to zato sto su prirodne kompetitivnije, fokusiranije na resavanje nekog zadatka, podrazumevaju rad u timovima, dok su drustvene vise individualisticke, pluralisticke, daleko manje kumulativne. Prve su kvantitativne, druge su kvalitativne i interpretativne.Edit: ovo navodno ima veze sa "kulturom" neke discipline i iskreno ne mogu da kazem da li to tako jeste ili nije, nisam testirala, te zato verujem drugima koji su se time bavili.

Edited by Quince
Link to comment
Kovačević je, odgovarajući na pitanje „Politike” šta će biti ove godine sa zahtevom studenata da ponovo 48 bodova donosi budžet umesto zakonskih 60, odgovorio da će verovatno biti tako, jer reforma nije sprovedena do kraja pošto ni profesori a ni studenti nisu uradili posao do kraja.– Takođe ni država nije rešila problem finansiranja, tako da smo svi zakazali. U oba mandata najteža je bila sirotinja. Uvek smo gledali kako da spasemo glavu, da preživimo – kako da platimo troškove, a da ne urušimo kvalitet. Krivi smo i mi, jer imamo univerzitet kakav nigde u svetu ne postoji – niko nikome ne može ništa da naredi, rektor je Jovan bez zemlje, odnosno engleska kraljica. Svuda u svetu kada rektor nešto kaže, o tome se ne diskutuje, postoji subordinacija kao u vojsci – rekao je rektor, odgovarajući na naše pitanje šta mu je bilo najteže u ova dva mandata.
Jel bilo ovo?http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Raspisani-izbori-za-rektora-UB.lt.html
Link to comment
kod drustvenjaka ima vise prostora za baba i striceve (citaj: nekumulativnost, relativizam, kontekstualizam)
A i puno nas je koji se time bavimo. Ili je malo casopisa. Moja drugarica je astrofizicar i objavljuje kao luda. Njih je relativno malo, a neki casopisi izlaze na dve nedelje. A mi srecni ako ne izlazi kvartalno, nego svaka dva meseca.
Jbg, nase lokalne teme nisu zanimljive. Jedini strani casopis koji mi je zapao za oko a da cesce ima neke ovdasnje autore i teme je Nationalities Papers, a i to zato sto im dodjemo kao enfant terrible i pokusni kunici.
To sam i ja mislio do skora. Ali evo recimo u (pret)poslednjem izdanju jednog od najboljih svetskih casopisa iz podrucja kvantitativne sociologije uredno clanak o Srbiji (mladi, skola, tranzicija ka trzistu rada, itd). Osnovno je prodati poruku da je kontekst tvog istrazivanja iz bilo kog razloga jako zanimljiv. Edited by Kampokei
Link to comment
To sam i ja mislio do skora. Ali evo recimo u (pret)poslednjem izdanju jednog od najboljih svetskih casopisa iz podrucja kvantitativne sociologije uredno clanak o Srbiji (mladi, skola, tranzicija ka trzistu rada, itd). Osnovno je prodati poruku da je kontekst tvog istrazivanja iz bilo kog razloga jako zanimljiv.
Ili koristiti neku inovativnu metodologiju, doci do nekih neocekivanih zakljucaka il tako nesto.Evo jednog zanimljivog & zabavnog clanka :)How to Avoid the Seven Deadly Sins of Academic Writing.PDF
Link to comment

moj utisak pri prelasku iz psihologije u neuro vode je da je mnogo lakse objaviti neurosci clanak. istovremeno, mnogo ga je teze napisati. sto bi rekao jedan znameniti forumas, sve to ima svoje.

Link to comment
moj utisak pri prelasku iz psihologije u neuro vode je da je mnogo lakse objaviti neurosci clanak. istovremeno, mnogo ga je teze napisati. sto bi rekao jedan znameniti forumas, sve to ima svoje.
Napisati kao napisati, ili kao uraditi?
Link to comment
Ili koristiti neku inovativnu metodologiju, doci do nekih neocekivanih zakljucaka il tako nesto....
pa to je, kako da kazem, uvek u igri i kod svakog, zar ne? ili bi bar trebalo da bude. ponekad je, dakako, dobro i potvrditi/ruinirati (ali ovo drugo bash nerado!) tudju metodu ili rezultat, narochito ako su sasvim novi, jer ne moze chovek ni u ludilu da stalno smishlja nove i neochekivane pojave... mislim, ni u strujama, prirodnjachkim, gde se publikuje kao blesavo (nemojte zaboraviti da se i tu radi za lebac, na najdirektniji moguci nachin!), to nije sasvim jednostavno. mislim, moze chovek da 2 ili vishe puta objavi bukvalno istu stvar, ako je bash primoran da pokusha, i da uspe, ili ako je takav chovek pa mu to ide lako i prirodno, ima onih koji samo to i rade. ali je svako, po pravilu svestan kada mu se priblizi kraj neke sekvence, da je to kraj i da je vreme za novo i neochekivano. i to moze da se deshava chesto. al nije jednostavno. Edited by thermal bug
Link to comment
kod drustvenjaka ima vise prostora za baba i striceve (citaj: nekumulativnost, relativizam, kontekstualizam)
ajde molim te objasni, jedva cekam da procitam nove izlive soft-pure nemustosti.ako je gledati po tome sta pises po forumu, ne cudi me sto je tesko u 'drustvenoj' struci bilo sta objaviti - redak je susret sa takvom cistotom kvaziintelektualnih proseravanja koja nit su tamo nit vamo vec se po principu 'u sredini zitko govno' razlivaju po mozgu bilo koga ko nesretnim slucajem naleti ovim putem, citajuci tvoje izjave koje govore niti jedno niti drugo, jer zapravo misljenje ne postoji u vidu razlicistosti je li tako, sve je relativno, a samim tim i sve je jedno, so say we all, so say we all.
Link to comment
Kako ste uopste uspeli da dodjete do naukometrije?Zar se standardi "istrazivackog kvaliteta" ne postavljaju za svaku disciplinu ponaosob? Sto bi cinilo patkometriju izlisnom?
naravno da se postavljaju. ali se kod nas stalno provlachi pricha o "izlasku na trzishte", sto je apsolutno nenormalno za neke bazichne oblasti, posebno iz drushtvenih, pa onda dolazi do prirodnog merkanja izmedju prirodnih i drushtvenih i raznih mrzilachkih kombinacija unutar grupacija. onda se nenormalni kriterijumi namecu ljudima koji ni u teoriji ne mogu da postignu. recimo, za primer, kontraprimer praktichno, meni se, pored krsha i loma sa isi liste, impakta i slichnih sr, trazi da objavim rad na srpskom u domacem chasopisu, kao veoma ozbiljan uslov, sushtniski dokaz da sam shirila sajens mezdu srbima. jer inache nisam. pri chemu ne postoji domaci chasopis na srpskom. tako da je to meni po tezini jadnako tezak uslov kao nekom geografu koji treba da zainteresuje svetsku nauchnu javnosto podatkom kolko je slepih misheva uletelo u pecinu. ili vizantoloshkom nekom institutu koji treba da nadje svoje mesto na trzishtu. mislim :blink:a lebac svi treba da jedu. alternativno, uvek mozemo da se dogovorimo da nam to ne treba nishta, da do vaskrsa ugasimo osnovne nauke, posle par godina i primenjene, a onda i svetlo. moguce je da nam to nishta ne treba. ali se iz nekog razloga ne pristupa tom procesu nikako, nego se vrshe razne skarednosti nad ljudima...edip. da zanemarim prostu chinjenicu da mi nemamo trzishte. na koje bi se izashlo. nedavno, paradoksalno, gledala neki projekat koji se chak i bavio mogucnoshcu da se neki applied science uvalja nekom na trzishtu kao poklufabrikat, najblaze recheno. bar 75% projekta je zahtevalo da se detaljno opishu marketinshke ideje kako ce se to plasirati na trzishtu, kako reklamirati i kako animirati shiroka populacija nacije za proizvod, za koji bi teorijski mogle da budu zainteresovane 2 firme, od kojih je jedna vodovod. i kanalizacija. Edited by thermal bug
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...