Jump to content
IGNORED

Finansijsko stanje na BU


gospa buba

Recommended Posts

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    41

  • gospa buba

    32

  • Dr Arslanagić

    18

  • Quince

    17

je l' bi moglo bez skracenica, odnosno da ih date u fusnoti? to nosi 1 bod, a ako objasnite vise od tri skracenice, svaka sledeca ima ponder 0.3
A1-A5 - kategorije koje dobijaju istrazivaci na osnovu bodovnog salda. Jedan od 4 faktora pri racunanju plate.m24 i drugo - jedna od oznaka za kategoriju tj. vrednost objavljenog rada. Tu se meri koliko je ko bodova skupio.mno - maticni naucni odbor - organ ministarstva nauke i prosvete (mpn) koji je krovno nadlezan za neku naucnu oblast (izdaje ove ove gorepomenute kategorije i dr)SCI - lista casopisa koju izdaje Thomson Reuters, a koju koristi i nase MPN za dodeljivanje bodova. SSCI je za Social Sciences a AHCI za Arts & Humanities. Postoji jos lista ali moj mno (za drustvene nauke) ih ne koristi.IF - impact factor - "uticajnost" pojedinih casopisa. Nemaju svi casopisi sa SCI liste ovu vrednost, pa se smatra "prestizom i uspehom" objaviti nesto u takvom casopisu. ZI - Zajednica Instituta - nasa mala gilda...IDN - Institut drustvenih naukaDakleM, 10 skr objasnjeno. Kolko je to bambija za mua?edit: a i ti arbajtmane, sto ne napravi pdf ko coek, kad sam raspakovao razlete mi se 40 jpgova. Edited by buffalo bill
Link to comment

Bio je negde proletos tekst u Vremenu o losem sistemu bodovanja u drustvenim naukama u Srbiji. Ja o tome nemam tri ciste, al me zanima. Stoga i pitanje da li svi casopisi sa SCI/SSCI liste nose isti broj bodova, bez obzira imaju li impact factor ili ne? I racuna li se impact factor pri bodovanju za bilo sta?

Link to comment

ne, ne donose (5. pa ka gore, i zbog i.f.), ali keč je da samo s' jednim clankom u sci casopisu obezbedjujes a1, dakle najvisi rang koji je, jopetno naspominjem, drasticno razlicite platne-tezine na institutima od fakulteta.. kanda, prelazak u novi status (i.e. docent/naucni saradnik, vanredni prof./visi n.s...) zahteva unapred definisani šakohvat bodova, gde sci vise nego pomaze al' ne na gromopucatelni, zavrsio-sam-posao nacin kao kod a klasifikacije.

Link to comment
Bio je negde proletos tekst u Vremenu o losem sistemu bodovanja u drustvenim naukama u Srbiji. Ja o tome nemam tri ciste, al me zanima. Stoga i pitanje da li svi casopisi sa SCI/SSCI liste nose isti broj bodova, bez obzira imaju li impact factor ili ne? I racuna li se impact factor pri bodovanju za bilo sta?
Za nas MNO ne nosti isti broj bodova. Lista je podeljena po kriterijumu prvih 20% sa spiska, srednjih 50% i poslednjih 30%. Milsim da nose nesto poput 8, 5 i 3 boda, ali ovo ne zna napamet ni moj sef projekta a kamoli ja. :lol: Za bodove ove vrste nije bitan IF. On je (bar u nasem MNOu) bitan jer objavljivanje u casopisu sa IF automatski vuce A1 kategoriju i time vecu platu, ali i dalje nosi isti broj bodova (recimo 8).Valjda je ovo tekst na koji mislis. Fin tekst, ali sam imao par primedbi, pa cu ih kuckati kasnije.
Link to comment
Jupii, stigla plata povecana za 1,4%. :ziga:
zashto? :oi hoce li i meni stici? :s_w:edip. 1 sa isi liste za a1 kategoriju u drushtvenim naukama? :obijednici bijedni, nije ni chudo sto ja ni ne znam sta je m24 <_<(mojne me pogreshno shvatiti, imam mnogo i iskreno razumijevanje za vashe polozaje u ovom novom kapitalizmu i trzishnoj utakmici. kad bi se sve ravnalo po nama, vi ne bi ni doruchkovali ni ruchali ^_^)edip2. @arbeitmann. sto si skenirao pobogu, zar vam nisu dali u elektrichnoj formi? istini za volju, ja sam elektrichnu izgleda bacila, u zelji da se ne preuzbudim pre vremena, s obzirom na fantastichne uticaje koje imam na ishod :ph34r:. jel dobijate ishta u elektrichnom obliku? ako ne, da ne bacam ubuduce :unsure: Edited by thermal bug
Link to comment
zashto? :oi hoce li i meni stici? :s_w:edip. 1 sa isi liste za a1 kategoriju u drushtvenim naukama? :obijednici bijedni, nije ni chudo sto ja ni ne znam sta je m24 <_<(mojne me pogreshno shvatiti, imam mnogo i iskreno razumijevanje za vashe polozaje u ovom novom kapitalizmu i trzishnoj utakmici. kad bi se sve ravnalo po nama, vi ne bi ni doruchkovali ni ruchali ^_^)
Plata - to je valjda povecanje za sve. Meni sad stiglo i povecanje (neiskazivo beznacajno) po osnovu "minulog rada". Usao sam u svet matorih :D Ne sa SCI liste nego sa SCI liste sa impact factorom. To je kudikamo redja zverka.
mnogo divljači u sosu od senfa i malina. ili po izboru. hvala :)
Aargh, znao sam da ne treba da pocnem sa dijetom :(
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...