Jump to content
IGNORED

Finansijsko stanje na BU


gospa buba

Recommended Posts

šta je prikoilica?
prosveta?eminentni mini-profesor, luconosnog univerziteta, kulorski ab ovo, zeli se oslobodit mrtvog tereta, koji njemu, nejakoumnom, ali vrednom, bi na tovaren na kokosije grudi...inace, u institutima je plan sledeci: ili uranilovka, tj. preobrat na staro, i.e. nema bodovanja, vec zvanje iskljucivo vuce pay grade, ili smanjenje svima za 10%.
Link to comment
  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    41

  • gospa buba

    32

  • Dr Arslanagić

    18

  • Quince

    17

1. pa jeste, bio je otpor i nauke kad se spajalo radi "uštede"; kruže planovi da se napravi min za visoko obrazovanje i nauku, mada, pitanje je ko će tu da baca drob i gata šta će da ispadne.2. planovi se prave jer para nema, naravno ne iz nekih sistemskijih pobuda, a ljudi su napucali bodova (na ovaj ili inaj način). manje bolan plan je da jednostavno podignu lestvicu za a1 pre svega, neko reče na 200 bodova za društvenjake. to će taman da dohvate ili ludi/genijalni ili plagijatori.ne mora da mi da smanjenje, dovoljno da dmt moram da platim iz svog džepa, isti mi đavo. <_<

Link to comment

ideja o ~200. ne mere ba proc, jerbo bi po tom sistemu (a reevaluacija/revalorizacija projekata, citaj: bodova, bit ce, ako je i bude, najverovatnije, tek krajem sledece godine), a sistem, barem statutarno, postojat mora, a4 bi bio na oko 80. sto je sadasnji a1... ili imas informaciju da ce samo a1 biti uokviren na taki somnabulan nacin, bez povlacenja nizih kategorija, sto bi tek bila konsternirajuca pizdarija?mogucno kod vas, mada sumnjam, jeste impakt/isi relevantnost pri ustolicenju za najvecu platu - chez nous prirodnih, u principu, tako i funkcionira, u drustvenim, tesko.a da ce produziti/vratiti ciklus na 5. dina, to je done deal.

Link to comment
2. planovi se prave jer para nema, naravno ne iz nekih sistemskijih pobuda, a ljudi su napucali bodova (na ovaj ili inaj način). manje bolan plan je da jednostavno podignu lestvicu za a1 pre svega, neko reče na 200 bodova za društvenjake. to će taman da dohvate ili ludi/genijalni ili plagijatori.
meni bi bio bolan, taj tvoj plan, rachunajuci da su nam do sada vec jednom shiftovali a1. pa su se ljudi opet napucali bodova, na ovaj ili onaj nachin. nachi, protiv chega je upereno, to ne radi. drugo. to je veoma zaobilazan nachin na koji se nauchna zajednica obrachunava sa mangupima u svojim redovima. a na primer da neko ustane i javno kaze - evo ova se spajtala sa editorom eminentnog stranog chasopisa (na ovaj ili onaj nachin, biva i to ^_^) i izlazi joj 10 djubreta godishenje u istoj novini, odmah se to proglashava za maliciozno na lichnom nivou. i svi - ijuju pa zashto to. taj problem je nereshiv. i svako sistemsko reshenje koje sam do sada videla, zagorchavalo je meni zivot. i tu se nishta nece menjati, kako stvari stoje.
Link to comment
1. pa jeste, bio je otpor i nauke kad se spajalo radi "uštede"; kruže planovi da se napravi min za visoko obrazovanje i nauku, mada, pitanje je ko će tu da baca drob i gata šta će da ispadne.2. planovi se prave jer para nema, naravno ne iz nekih sistemskijih pobuda, a ljudi su napucali bodova (na ovaj ili inaj način). manje bolan plan je da jednostavno podignu lestvicu za a1 pre svega, neko reče na 200 bodova za društvenjake. to će taman da dohvate ili ludi/genijalni ili plagijatori.ne mora da mi da smanjenje, dovoljno da dmt moram da platim iz svog džepa, isti mi đavo. <_<
:s_w: a sada je 75štagod da bude, mi se spremiti moramo: predlažem da se pokrenu PPPološke sveske ili Spomenica Marka M. Dabovića, za redakciju ćemo se dogovoriti, 4 broja godišnje minimum, 500 strana, samo da vidimo za pare... bodovi se moraju sakupljati!P.S. jedna crtica - Najveći Srpski Živi Naučnik (zna buffalo bill na koga mislim) izgleda ide u ambasadore :s_w: :s_w: :s_w:
Link to comment
ideja o ~200. ne mere ba proc, jerbo bi po tom sistemu (a reevaluacija/revalorizacija projekata, citaj: bodova, bit ce, ako je i bude, najverovatnije, tek krajem sledece godine), a sistem, barem statutarno, postojat mora, a4 bi bio na oko 80. sto je sadasnji a1... ili imas informaciju da ce samo a1 biti uokviren na taki somnabulan nacin, bez povlacenja nizih kategorija, sto bi tek bila konsternirajuca pizdarija?mogucno kod vas, mada sumnjam, jeste impakt/isi relevantnost pri ustolicenju za najvecu platu - chez nous prirodnih, u principu, tako i funkcionira, u drustvenim, tesko.a da ce produziti/vratiti ciklus na 5. dina, to je done deal.
nisam čuo da sve dižu linearno, nego samo a1, jer to pravi najveću finansijsku razliku.btw, za nas važi da rad u časopisu na sci (ssci + ahci) koji ima IF vuče automatski a1. tako da se za revalorizaciju ove/sledeće godine nanizalo podosta kandidata za a1.uopšte, kategorija je 1 od 4 koeficijenta za platu - zvanje, staž, ocena projekta, + kategorija, koja sama čini mi se vuče najviše para.na kraju krajeva, mpn je u reshuffle modu, malo je šta sigurno.
:s_w: a sada je 75štagod da bude, mi se spremiti moramo: predlažem da se pokrenu PPPološke sveske ili Spomenica Marka M. Dabovića, za redakciju ćemo se dogovoriti, 4 broja godišnje minimum, 500 strana, samo da vidimo za pare... bodovi se moraju sakupljati!P.S. jedna crtica - Najveći Srpski Živi Naučnik (zna buffalo bill na koga mislim) izgleda ide u ambasadore :s_w: :s_w: :s_w:
jel me zajebavaš? :Hail: :Hail: :Hail:btw, bibliografija does him no justice. to treba čitati! Edited by buffalo bill
Link to comment

kapiram to za a1 cost-effect, ali je je cifra od 200. gargantuansko obesmisljavanje, cak i za dileje koje u u mpn-u rade na tome - eee, 50. clanaka/40. monografija... smanjenje troskova, that is not. racunaj na 10% manje plate, realnije je.

Link to comment

računam.računam i na gore, trenutno smo uleteli u makaze jednog drugog ministarstva i "sposobnih" likova koji se preporučuju "novima", i nude "rešenja" preko naših leđa. <_<bah, odo nešto da pišem.

Edited by buffalo bill
Link to comment

ti si pretpostavljam, kod skupstine, u jednoj od histo-druzbi? pricaj kako, sta, situacija... u mini. odboru sam, delegiran za prirodne, ali smo bliski sa drustvenim.

Link to comment

min kulture (muzej žrtava genocida) deli sprat sa nama, recimo 2/3 sprata je "naše", gde je inst bio cca 50 godina.novi drž sek a bivši glavonja iz etnografskog muzeja (m. tasić - naprednjak) šeta tako po hodnicima i pomisli da bi baš bilo zgodno da se tu prošire i smeste neki novi ministarski klinci, za šta je dobio mig od direktora drugog insta (M.P. - znaće arbajtman ko je). pod pričom, eto, "šta će to vama, mnogo vam je to prostora", pri tom upada ljudima u kancelarije i gleda "ima li koga" itsl, a razgovor obično počinje sa "zn'te, ja sam rođeni beograđanin..."onda je min glavom i bradom rekao 1 kolegi na sajmu knjiga - "eto, mi ćemo vam dati neki prostor u drugoj zgradi, mi smo to već sve sredili, sve je superiška", iako je zadnji mesec govorio "ma opušteno, nema ništa od toga" kada smo indirektno došli do njega.pazi, ovde je i deda-mićun imao ideju da pravi neki "intelektualni klub", da ne mora da šeta daleko od skupštine, pre 10ak godina; pa je karić bogoljub dolazio da pita "pošto košta ova zgrada" ali je ukapirao da je sve staro i da bi bilo mnogo za njegov pošteni & ubogi džep da se renovira. i tako, svako malo nekom padne na pamet slična ideja.ne znamo koliko je ozbiljno, šefovi se spremaju da idu kod mašića ili r. mitrovića, nauka je nevoljeno dete prosvete, jbg, tako je. mašiću je pisano formalno pre 10ak dana, ni pisma ni razglednice od tad.ako ništa racionalno ne pomogne, a namere ostanu na snazi, ići će se preko medija jer je novi min extra osetljiv po tom pitanju - kad su napušili onog kolarevića odmah je trčao kod autora napušbe da se objasni da bude fini. sve u svemu, stranačko zapošljavanje at its best, odjednom imaju potrebu za prostorom, sekretaricama i stručnim službama koje nisu imali, hmm, nikad.inače, isto min je pre par godina uspešno uzurpiralo bibliotečki prostor 3 instituta sa oko 50000 knjiga, koje su popakovane u kutije i prebačene u kotlarnicu i čekaju bolje dane, valjda papir-servis.

Link to comment

Ne pominji biblioteku, plače mi se...Inače, priča se da ćemo i mi možda dobiti nogu u dupe iz zgrade.EDIT moguće je onda da će nas spakovati zajedno negde... znaš li koji je prostor pominjan?

Edited by Arbeitmann
Link to comment
kapiram to za a1 cost-effect, ali je je cifra od 200. gargantuansko obesmisljavanje, cak i za dileje koje u u mpn-u rade na tome - eee, 50. clanaka/40. monografija... smanjenje troskova, that is not. racunaj na 10% manje plate, realnije je.
to je sve ludenje. i kad su prvi put uspostavljene kategorije i sledeci put kad su ponovo obrachunavane, svaki put su najavljivane kategodije od-do, a posle su pare realizovane normativno, imamo toliko para, prvih 10% ide u a1, sledecih x% u a2 i tako redom. i gotovo. nishta od-do. nije da se ljudi nisu bunili, narochito zato sto su se pravila menjala usput, kad su ovi saznali koliko imaju nemaju para. tako da je sve to oko a1 bulaznjenje, sa tim izuzetkom sto su natrpali josh 5 iljada istrazivacha, pa onih 10% vishe nije ovih 10%. ali oni sami sebi i drugim kenjaju u ruchak neprekidno, i prave dodatni posao, a sve kako bi se poslala slika u svet. i to je njihov najveci problem... kako da svetu prikazemo da nam je 1 delatnost bash super, mada nas za istu esencijalno bole delovi tela <_< Edited by thermal bug
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...