Jump to content
IGNORED

Finansijsko stanje na BU


gospa buba

Recommended Posts

Ovo je povezana vest, možda tako što donekle može da objasni otkud toliko "bzvz" radova. Stvarno, zašto bi iko poželeo da izbaci bzvz rad? :fantom: Vest je inače pravi antinostalgin za nas eks-akademce.
o boze. jesi ti negde rekao da smo mi (mi ovde, ne vi tamo), pretecha svih fensi moda na svetu? ^_^dobrodoshli oni nama u klub konja koji skachu za sve pare :ph34r:edip. mada. sad raspravljam to sa koalicijom. ali to je zapravo to: u okviru sistema koji poznajem, objasne mi se sta treba da radim, i ja to radim, obilno i minimalno kvalitetno, jer uslovi zahtevaju takav pristup. inache cu da izgubim posao. sto mi je vrlo milo da se shkolujem 200 godina za neshto, da sam sasvim ok chak i po ozbiljnim svetskim standardima, i da mi neka somina iz administracije objasni sta je dobro za mene, zato sto je tako na ne znam ni ja gde (mislim, kakva smo mi francuska, takva sam ja edit pjaf).i to je, izvinjavam se, sasvim legalna reakcija na moguci gubitak posla, kada mi se tako predstavi. napravicu petsto krsheva. vece zlo bi bilo da treba da nacepam milione kubika drva za izborni period, to slabije umem, ali mogu da nauchim ^_^ (mislim, da se razumemo, ja se nalazim u 'profitabilnoj', svetski masovnoj struji za pubikovanje. neshto srecnim sticajem okolnosti, a neshto zato sto neshto bash umem da radim. kada bi se to iznenada promenilo (bez mogucnosti da imam bar minimalni prelazni period da se 'promenim'), o, da. shtancovala bih kao topchider <_<)a menadzeraj je tek posebna pricha. ima ovde 1 struja fanatichnih shtrebera (i ponavljacha, to je mater mila svima <_<) koji pokushavaju da im se menadzeraj u nauci vrednuje vishe od nauke same, i ako moze da se i drugima tako vrednuje (da znash da su na tvoje posebno udarili, mnogo im smetaju soj, rod i vrsta. ili sorta. ili shtagod :P). ja bih isto da mi se vrednuju zmu i deca (doprinose svakog dana!), ja smatram da je to vrlo vazno :s_w:edip2. @arbeitmann. kazu li shta za pravilnik, porodishe li ga? mislim, fantastichan je, ali je u skladu sa zakonom :isuse: Edited by thermal bug
Link to comment
  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    41

  • gospa buba

    32

  • Dr Arslanagić

    18

  • Quince

    17

edip2. @arbeitmann. kazu li shta za pravilnik, porodishe li ga? mislim, fantastichan je, ali je u skladu sa zakonom :isuse:
nisu jos i nece sigurno pre izbora... pa onda treba cekati par meseci dok se formiraju ministrastva pa da vidimo kojoj cemo fukari sesti na volej.ali ce definitivno biti ona druga verzija, izmenjena i dopunjena posto se digla naucenjacka kukatm i motikatm.
Link to comment
nisu jos i nece sigurno pre izbora... pa onda treba cekati par meseci dok se formiraju ministrastva pa da vidimo kojoj cemo fukari sesti na volej.ali ce definitivno biti ona druga verzija, izmenjena i dopunjena posto se digla naucenjacka kukatm i motikatm.
u februaru su rekli bice pare u aprilu, otada je proshlo 4 godine...ali, ali. nijedna (takodje fantastichna) izmena, koju su kuka i motika pedlagale, nije usvojena. bar u domenu prirodnih nauka. kod nas je druga verzija ista praktichno kao prva, nakon sto su rezultati 'javne' rasprave prelomljeni preko odgovarajuceg organa. sto isto nije loshe, s obzirom na predlagane brojne izmene iz domena nauchne i epske fantastike :ph34r:ali, sto kazesh, skoro pa svejedno ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment
u februaru su rekli bice pare u aprilu, otada je proshlo 4 godine...ali, ali. nijedna (takodje fantastichna) izmena, koju su kuka i motika pedlagale, nije usvojena. bar u domenu prirodnih nauka. kod nas je druga verzija ista praktichno kao prva, nakon sto su rezultati 'javne' rasprave prelomljeni preko odgovarajuceg organa. sto isto nije loshe, s obzirom na predlagane brojne izmene iz domena nauchne i epske fantastike :ph34r:ali, sto kazesh, skoro pa svejedno ^_^
to je samo kako sefovi projekata zamisljaju kako se pravi jedna liderska nauka u regionu. pri tom nema kolektivnog ugovora.
Link to comment
i kod nas ce biti slicno ako usvoje novi Pravilnik o postupku i nacinu vrednovanja i kvantitativnom iskazivanju naucnoistrazivackih rezultata istrazivaca koji je predlozen.
Na zadnjoj sednici skupstine ZIS-a (decembar, ako je bila neka posle nisam obavesten) se pricalo i o tome, kako je sjeban iz vise razloga, a narocito uslovi za izbor / reizbor u viseg NS.To bi ona kuka i motika.Mene je samo obradovalo interno pojasnjenje da se boduju i radovi u domacim casopisima van liste domicilnog MNO, "ako su vezani za temu projekta".Prosle godine na nekoj tribini receno iz MPN da ce se poostriti i pitanje afilijacije pri objavljivanju radova. Ko je zaposlen na projektu MPN, ili radi na drzavnom univerzitetu, a rad objavi pod nekom levom afilijacijom nece dobijati bodove. Kazu da je zbog takvih afilijacija BU-u izmaklo mesto na sangajskoj listi Top 500, jer je 1/3 radova bila sa afilijacijom ka nekoj drugoj instituciji / NVO / whatever.
to je samo kako sefovi projekata zamisljaju kako se pravi jedna liderska nauka u regionu. pri tom nema kolektivnog ugovora.
Liderstvotn je mozgalica ministarstva, sefovi projekta su u istom sosu sa ostalima. Ustanovljava se brojem radova na SCI listi medju zemljama u regionu (video licno ppt "prezentaciju rezultata" MPN-a) Edited by buffalo bill
Link to comment
Na zadnjoj sednici skupstine ZIS-a (decembar, ako je bila neka posle nisam obavesten) se pricalo i o tome, kako je sjeban iz vise razloga, a narocito uslovi za izbor / reizbor u viseg NS.
da, po predlozenom pravilniku za zvanje viseg NS treba da si Dambldor licno (sef medjunarodnog naucnog projekta ako sam dobro razumeo).
Link to comment
Na zadnjoj sednici skupstine ZIS-a (decembar, ako je bila neka posle nisam obavesten) se pricalo i o tome, kako je sjeban iz vise razloga, a narocito uslovi za izbor / reizbor u viseg NS.To bi ona kuka i motika.Mene je samo obradovalo interno pojasnjenje da se boduju i radovi u domacim casopisima van liste domicilnog MNO, "ako su vezani za temu projekta".Prosle godine na nekoj tribini receno iz MPN da ce se poostriti i pitanje afilijacije pri objavljivanju radova. Ko je zaposlen na projektu MPN, ili radi na drzavnom univerzitetu, a rad objavi pod nekom levom afilijacijom nece dobijati bodove. Kazu da je zbog takvih afilijacija BU-u izmaklo mesto na sangajskoj listi Top 500, jer je 1/3 radova bila sa afilijacijom ka nekoj drugoj instituciji / NVO / whatever.Liderstvotn je mozgalica ministarstva, sefovi projekta su u istom sosu sa ostalima. Ustanovljava se brojem radova na SCI listi medju zemljama u regionu (video licno ppt "prezentaciju rezultata" MPN-a)
Na kraju ce neko jednostavno morati da ih tuzi. BU apsolutno ne zasluzuje da dobije balo kakve bodove od drzavnih instituta veza jedva da je i formalna.
Link to comment
da, po predlozenom pravilniku za zvanje viseg NS treba da si Dambldor licno (sef medjunarodnog naucnog projekta ako sam dobro razumeo).
ne bash tako, mada su se i kuka i motika jako trudile. kakvi bolidi :rolf: :ph34r:sushtina koja meni nije jasna je u sledecem: ulaznica u sistem sa donje strane je praktichno dzaba, poshalje me partijski aktivista, strina zora ili sluchajni prolaznik, i prime me na projekat, mladi, ovo, ono. nema konkursa, ne zna se brojno stanje, nishta transparentno. sistem se puni neverovatni likovima, a onda se brani tako sto pravi usko grlo na vrhu, i to gde, na institutima. mislim, sta mene boli meduza sto redovnom profesoru dishu zavrat, do te mere, da vns (na institutu!) posle jednog reizbora leti napolje (da naglasim, zakon o nauci je takav, ne samo pravilnik)??? znachi, objektivno, shkolujesh choveka josh 15 godina posle diplome, za jebena visokosofosticirana usmerenja, radjash mechke za mentorstva, hiljadu trecih radnji... i onda mu se zahvalish? zato sto je starcima frka? :isuse:
Na kraju ce neko jednostavno morati da ih tuzi. BU apsolutno ne zasluzuje da dobije balo kakve bodove od drzavnih instituta veza jedva da je i formalna.
nadam se da ce da ga zapali neko. zajedno sa ovim nashim moronskim pomodarima <_<edip. ne mogu da nadjem link na poslednji draft konachnog reshenja pravilnika, a negde dzezdi na mejlu. valjda podsvesno neshto :P Edited by thermal bug
Link to comment

BU nema nikakve formalne veze sa velikom vecinom instituta, ali postoje neformalni izuzeci. Ako se direktor insta i dekan faxa koji su oblasno isti/slicni dogovore, istrazivaci saradnici / pripravnici sa isntituta koji su doktoranti na tom faxu obicno ne placaju skolarinu (podrazumeva se da nisu stipendisti). Jerbo fakulteti obicno pokupe gotove naucne saradnike i prevuku ih u docente, kada ih instovi "izbruse" pa je fer da faxovi snose deo troskova.Ovo oko ulaznice za mlade - ja sam iz MPN bar tri puta cuo da love ima ko shashe a da su mladi / fakulteti / instovi / sefovi projekta neaktivni u trazenju iste.Kolko sam upucen ( :unsure: ) sada za NS treba samo 16 bodova, a za VNS 48, + mentorstva, medj. konferencije i sl.

Edited by buffalo bill
Link to comment
BU nema nikakve formalne veze sa velikom vecinom instituta, ali postoje neformalni izuzeci. Ako se direktor insta i dekan faxa koji su oblasno isti/slicni dogovore, istrazivaci saradnici / pripravnici sa isntituta koji su doktoranti na tom faxu obicno ne placaju skolarinu (podrazumeva se da nisu stipendisti). Jerbo fakulteti obicno pokupe gotove naucne saradnike i prevuku ih u docente, kada ih instovi "izbruse" pa je fer da faxovi snose deo troskova.Ovo oko ulaznice za mlade - ja sam iz MPN bar tri puta cuo da love ima ko shashe a da su mladi / fakulteti / instovi / sefovi projekta neaktivni u trazenju iste.
gde ima love kao shashe? a nema za struju, grejanje, guz papir i toner? :unsure:
Link to comment
Tako rekose prosle i pretprosle godine. Doduse za plate, nisu pominjali DMT 1&2.
a, plate. u tom domenu da, mi i radimo za plate, ja sam mislila da se hvale nekom ekstra lovom koja vene i trune,a oni jadikuju razocharani ^_^
Link to comment

Пробаћу да нађем текст предлога у електронском формату, овде ми је на столу штампана верзија...

Link to comment
a, plate. u tom domenu da, mi i radimo za plate, ja sam mislila da se hvale nekom ekstra lovom koja vene i trune,a oni jadikuju razocharani ^_^
Ja mislio na veliki korak za mlade (sletanje na Projekat) a mali za ministarstvo.Mi jos nismo dobili DMT2 za proslu godinu, a ja budala narucio neke stvari / knjige i sad ne smem od sramote da izadjem ljudima na oci. :cry: @arbajtman - fala vi.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...