Jump to content
IGNORED

Finansijsko stanje na BU


gospa buba

Recommended Posts

radivoje mitrović se više puta upitao zašto postoji mnogo društvenih/istorijskih/politikoloških instituta ("kad je sve to ionako isto") i da bi to trebalo spojiti u 1/2/3, dakako nacionalna, sa po preko 100 istraživača, što je i jedini cilj. priča se da će tako biti ostvarene "uštede", mada matematika tu baš nije jasna, kad 95% para ide na plate.najslađi je kad počne to da obrazlaže sa "ja kao mašinski inženjer ne razumem zašto...", ko đido kad su mu javili da sme da se toči alkohol posle 22h.kad kažem 99% mislim na 1% zadrške jer nije jasno koja ekipa će ostati da rula u ministarstvu, i da otprilike naganjaju "ds" kadrove, pošto ih već 2-3 meseca zaobilaze i izopštavaju iz dogovora.btw, neka ministarstva u koja su zasela gospoda iz sns-a imaju problem sa manjkom prostora za šurnjaju, kumovu ćerku i sinovca pa squeezuju kancelarije gde može i gde ne može.mmw, sledi nam tranzicija (još 1), full monty -_-
ne mogu da verujem, za ekipu sa starom majkom shurnjajom i snajom - pukla sam potpuno. nemamo nikoga ko je dobar s njima, a da bi posluzio kao insajder. javljajte ako shto doznate.od radivoja mashinskog inzenjera mitrovica stvarno ne znam sta se moze ochekivati. to sa institutima drushtvenim, tu vashu golgotu je vec jednom proshao 1 inteligentni i snalaznljivi psiholog zauvek zaposlen u politici, kada je 'objasnio' delegaciji iz maks planka (obratiti paznju na izbor sagovornika!), josh davne 2001 (nema ko da me ispravi ako omashim godinu, samo ja sam toliko stara :P), da od osnovnih/prirodnih nauka nema nikakve koristi, i da drushtvo kao drushtvo moze da profitira samo uzgajajuci psihologe, sociologe itakoto (ako sam ispustila neshto, iskreno se izvinjavan dragom uchesniku). vi ste, avaj, tada bili mladi te ne iskorististe tu shansu :Pelem, radujemo se ledjima sabo dr tibora, po istom principu kao kada se radilo o ledjima profesora tadica. dosta je bilo. u nadi da ce doci red i na mashinske inzenjere.oko tezine uslova bilo chijeg opstanka, rachunajte da ce vam chorbu zachinjavati fizichari. namely, mi smatramo da vi ne radite nishta korisno, a pride to ni ne radite dovoljno! zato vam se ima otezati! :lolol:toliko o svemu :Pps. uozbiljicu se kasnije. realno, imam abrove da smo najebali, opshte prakse. kao i specijalno, da kobson nije placen ni za proshlu godinu, a da ovi ni ne znaju sta je kobson, osim da bi znali sta ce sa tim novcima. pa vi vidite. Edited by thermal bug
Link to comment
  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    41

  • gospa buba

    32

  • Dr Arslanagić

    18

  • Quince

    17

e, pričao sabo pre neki dan o kobsonu, da ministarstvo odbrane duguje 20M, i da je pussy obećao da će uplatiti, a da dug mpn od cca 150M samo što nije stigao. ili je već stigao tako da nema frkiš. ^_^oko najebavanja opšte prakse - prvi nacrt budžeta za mpn za sledeću godinu je bio manji nego za ovu, iako se budžet povećao summa summarum. obradović odbio, pa sad ide novi nacrt, šatro povoljniji.

Edited by buffalo bill
Link to comment
Meni ovo zvuci nekako kul ^_^Nego, bil' mi neko pojasnio cime se tacno bavi Institut za Fiziku a cime Fizicki fakultet. Mislim OK jasno mi je da FF ima osnovne i master studije dok IzF nema jer istrazivacka institucija ali zanima me upravo taj deo oko istrazivanja, tj. doktoranata. Da li je moguce da neko bude doktorant na FF bez da ima ikakve veze za IzF? Da li se na FF rade neka istrazivanja koja nemaju veze sa IzF, ili je sve to uvezano, ili se na FF uopste ne rade istrazivanja? Da li su doktoranti na IzF nuzno i doktoranti FF ili nisu? Da li su profesori na FF takodje po default-u zaposleni u IzF ili ne...uopste kakav je odnos te 2 institucije. Zanima me jer mi se cini da se nekako "preklapaju po nadleznostima". I ovi nasi sto ucestvuju u CERNovim projektima, je l ti IzF ili FF ili Vinca ili pomesano?
ne videh ovo, sori. dakle, sve shto valja i ima smisla od experimenata je u institutima, uglavnom. radi se tako sto tezu/eksperiment radish u vinchi ili institutu za fiziku, ili u ihtm i josh kod nekih, a onda je branish na fizichkom fakultetu ili etf ili negde i pri tome mora mentor da rodi mechku da je dovoljna velichina (ili ima jake ortake na faksu) da ga jednostavno ne izguraju iz komisije i dodele tezu nekom ko nije ni jeo ni mirisao, ali moze da bude mentor jer ima stolicu/prima platu na fakultetu. i to je cela igranka. i taj honorar koji se daje za sedenje u komisiji (koji moze da bude fina kinta, a moze da bude i skoro nishta, zavisno od fakulteta. i lep deo od oba, i fine kinte i skoro nichega uzima mentor)ja ne mogu da budem mentor nigde. mogu da izvedem eksperimentalnu tezu od pochetka do kraja i onda da je dam nekom drugom, ko sedi na fakultetu, da je potpishe. ako imam srece, puste me da budem komentor okachen na machkin rep i uzasno mi se mnogo zahvale. zato nisam mentor (mada ne mogu da napredujem bez te pojave) i bijem se u glavu kad god treba da potpishem bu. sto je srazmerno chesto <_<sad su nam svima obecali da to vishe nece biti tako, ali instituti moraju da se sporazumevaju sa svakim fakultetom ponaosob oko toga, mada mislim da postoji generalni papir iz univerziteta koji vazi za sve. pa ako su dobri ortaci, oni se sporazumeju :s_w:edip@quince. impozantne obrve, obecavaju. mislim da takve josh nismo imali. a mitrovica ako nisi videla/chula uzivo, molim da te ne chujem ^_^edip2. recimo, instituti fakultetima placaju shkolarinu za svoje postdiplomce (naravno, to je sve lova ministarstva, koja se mulja tamo vamo). i svake godine se najstrashnije naganjaju oko toga, sto rezultuje kasnjenjem shkolske godine i silnim zayebavanjem studenata (koji su zaposleni na projektima instituta). toliko su instituti univerzitet.edip3. instituti ne mogu da drze nastavu, da ne komplikujem objashnjenje, ima 1 stavka kod akreditacije nastave, koja se zove matichnost. fakultet koji je srodan, mora da dozvoli institutu da drzi nastavu. a to se nece desiti nikad.edip4. osecam da se ponavljam, sve vreme, no svi se cheshu di ih svrbi, pa tako i ja. glavninu radova na bu zaista pishu insitiuti. fakulteti (navodno) ne mogu da stignu od studenata, stoke nepregledne. opet, njima zivot i opstanak ni ne zavisi od tih radova, zato ih i ne pishu, dochim se mi koprcamo za sve pare. i od nas zavisi svecki status bu. i mi od toga nemamo nishta. a nemaju ni oni. i tako. ja imam teoriju, i ona je moja. i ja je imam! ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment

pa ne sumnjam da ts ima kapacitet da ostane. pri tome su moji zahtevi mnogo alaviji od 1 ts, ali, shtono kazu, malo rukah, malena i snaga. zena boranija, samo kukam ^_^edip. no evo i neshto za vashe kujne, poshto toga kodnas nema -_-

Upućujemo Vas na naše otvoreno pismo ministru nadležnom za nauku u Vladi RSkoje se tiče sistema vrednovanja istraživača, a nalazi na adresihttp://ceon.rs/pdf/peticija.pdf. Taj tekst sadrži mnoštvo ocena, zahteva ipredloga i ne očekujemo da ćete se s nama složiti u svemu. Ipak, ako ga uosnovi prihvatate, pozivamo Vas da ga potpišete kao peticiju na adresihttp://www.peticije2..._ministru_nauke.Istovremeno Vas molimo da ovaj apel prosledite kolegama kojima on nije neposrednoupućen.Na taj način izvršili bismo pritisak na ministra i njegove saradnike da u propise,čija priprema je već duže vreme u toku, ugrade rešenja kojima se sprečavaju sadašnjezloupotrebe i obezbeđuje normativni i etički integritet sistema vrednovanjaistraživača u Srbiji.Inicijativni odbor:prof. dr Pero Šipkaprof. dr Ratko M. Jankovprof. dr Zoran Jevtovićprof. dr Miroljub Radojkovićdr Ljiljana Vučković-Dekić, n. sav.
rekoshe da je javno, pa rachunam... Edited by thermal bug
Link to comment

ja vidim da su neki drushtvenjaci, a posle i u tekstu kapiram da su oni, jer samo oni imaju tu finu privilegiju da im se boduje domaca publikacija. ne kazem, i taj lebac jedem posredno, ne zalim se :s_d:btw. koje su vrste drushtvenjaci?

Link to comment
radivoje mitrović se više puta upitao zašto postoji mnogo društvenih/istorijskih/politikoloških instituta ("kad je sve to ionako isto") i da bi to trebalo spojiti u 1/2/3, dakako nacionalna, sa po preko 100 istraživača, što je i jedini cilj. priča se da će tako biti ostvarene "uštede", mada matematika tu baš nije jasna, kad 95% para ide na plate.
Tu ideju su već jednom sproveli, kada su sve vojne istraživačke institute spojili u jedan, gde je vazduhoplovstvo prošlo toliko loše da sada slave kao dan osnivanja datum vezan za kopnenu vojsku iako su oni stariji. Teror prašinara.
Link to comment
oko najebavanja opšte prakse - prvi nacrt budžeta za mpn za sledeću godinu je bio manji nego za ovu, iako se budžet povećao summa summarum. obradović odbio, pa sad ide novi nacrt, šatro povoljniji.
to vrlo moguće ima veze sa prikolicom koje je trebalo da se oslobodi, ampak jošte neće.
Link to comment

šta je prikoilica? :unsure:edit:

pa ne sumnjam da ts ima kapacitet da ostane. pri tome su moji zahtevi mnogo alaviji od 1 ts, ali, shtono kazu, malo rukah, malena i snaga. zena boranija, samo kukam ^_^edip. no evo i neshto za vashe kujne, poshto toga kodnas nema -_-
Upućujemo Vas na naše otvoreno pismo ministru nadležnom za nauku u Vladi RSkoje se tiče sistema vrednovanja istraživača, a nalazi na adresihttp://ceon.rs/pdf/peticija.pdf. Taj tekst sadrži mnoštvo ocena, zahteva ipredloga i ne očekujemo da ćete se s nama složiti u svemu. Ipak, ako ga uosnovi prihvatate, pozivamo Vas da ga potpišete kao peticiju na adresihttp://www.peticije2..._ministru_nauke.Istovremeno Vas molimo da ovaj apel prosledite kolegama kojima on nije neposrednoupućen.Na taj način izvršili bismo pritisak na ministra i njegove saradnike da u propise,čija priprema je već duže vreme u toku, ugrade rešenja kojima se sprečavaju sadašnjezloupotrebe i obezbeđuje normativni i etički integritet sistema vrednovanjaistraživača u Srbiji.Inicijativni odbor:prof. dr Pero Šipkaprof. dr Ratko M. Jankovprof. dr Zoran Jevtovićprof. dr Miroljub Radojkovićdr Ljiljana Vučković-Dekić, n. sav.
rekoshe da je javno, pa rachunam...
to je već stiglo & potpisaTo :) Edited by buffalo bill
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...