Jump to content
IGNORED

Justified


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

Kako sad QED?Pa i Ejva Krauder je nečija žena i ćerka, samo što je svog muža ubila, kak normaljno :)Bez sve šale, Ejvin lik ima jedan super feministički arc, koji se meni jako sviđa. Upoznajemo je kao maltretiranu ženu muža siledžije, da bi u međuvremenu prošla kroz niz transformacija i sada postala crime lord in her own right, u ravnopravnoj vezi sa Bojdom.Vinona, s druge strane, na prvi pogled izgleda kao snažna, emancipovana žena, ali posle uviđamo da je zapravo razmažena, zavisna od drugih (kako sadašnjih tako i bivših muževa), nesposobna da samostalno donosi odluke, itd. Ma užas. I ta navodna neugasiva strast između nje i Givensa je potpuno neubedljiva. niti imaju neku hemiju (za razliku od Bojda i Ejve, npr), niti je jasno šta on vidi u njoj.
Jesi ti gej ili gik? Lrd prica o fizickom izgledu. Koga briga o njenom liku, djelu i emancipovanosti?
Link to comment

Ako se po jutru dan poznaje, bice ovo odlicna 4. sezona.

Upoznali smo nekoliko novih likova koji su svi odlicni, a pogotovu Constable Bob (igra ga Patton Oswalt :Hail: ). Ima jako zanimljiv dugotrajni zaplet (sta se krije u rupi u zidu) koji ce mislim da traje dobar deo sezone ako ne i celu sezonu. Najbolji deo, uz obavezni tent revival, je kada ide scena kako Raylan krije lovu od svoje lepse polovine, a onda u sledecoj sceni Boyd radi to isto :lolol:Usput, u ovoj epizodi je gostovao Chris Chalk (Tom Walker iz Homeland).

Link to comment

Urrraaaa! Kao i na početku svake nove sezone, vidimo koliko je nedostajala serija!Svi novi likovi su super, constable Bob je kralj! :Hail: Doduše, još nismo videlo harizmatičnog novog negativca, zaštitni znak serije, ali ne sumnjam da će se to desiti. :Hail:

Link to comment

Hell yeah! :Hail: Sad dolazi bolan period cekanja od nedelju dana :( Novi likovi su super, a zanimljiv je i zacetak zapleta, fora sa ovim MacGuffinom (ili dva cak) je kul. Najjaca replika mi je bila ono kad

u zatvoru razgovaraju Rejlan i Arlo, pa mu Rejlan kaze da bi vise voleo da dobije cerku, da im se porodicna loza zavrsi sa njima dvojicom.

Zato je Rejlan najkulji lik, like ever! :cool:

Link to comment

Super početak sezone. Odlični likovi.Krajnje je vreme bilo da se susretnemo i sa loony religious types. Mada mi onaj cult leader ne izgleda toliko loony koliko prepreden.Constabl Bob je, što reče Lrd, kralj. A i ovaj Bojdov drugar iz vojske je... od sorte.Sladž, i meni taj trenutak bio super.

Ipak mi je najbolje kad Bojd citira Asimova i Majnard Kejnsa :)

Edited by Syme
Link to comment
Hell yeah! :Hail: Sad dolazi bolan period cekanja od nedelju dana :(Novi likovi su super, a zanimljiv je i zacetak zapleta, fora sa ovim MacGuffinom (ili dva cak) je kul. Najjaca replika mi je bila ono kad

u zatvoru razgovaraju Rejlan i Arlo, pa mu Rejlan kaze da bi vise voleo da dobije cerku, da im se porodicna loza zavrsi sa njima dvojicom.

Zato je Rejlan najkulji lik, like ever! :cool:

a arlo mu na to kaže: tvoja majka je bila frensis, ali ne sv. frensis.

Link to comment

a arlo mu na to kaže: tvoja majka je bila frensis, ali ne sv. frensis.

Hmm da, vidis, mozda nam je to neki clue vezan za zaplet

i za onu torbu, jer mu je rekao "you think you get all your turmoil from me? Your mother was Frances not Saint Fances"

Link to comment

2. epizoda jos bolja od prve! :Hail:

Kao prvo, na samom kraju saznajemo da je Raylanova najnovija riba udata i da joj je muz opasan lik, MMA fighter. Wynn Duffy se vratio na velika vrata, u u badass stilu kakav dosada nismo videli. Waldo je mrtav, a Boyd je bas u problemima, malo ga zeza Rev. Billy, malo Dixie Mafia, a jos sad kad je saznao da je Arlo krio nesto veliko od njega celo ovo vreme.Za najbolju scenu u epizodi mrtva trka izmedju Boyd vs Reverand Billy duela i scene u kuci Waldoa kad onaj lik ladno, dok mu 3 federalna agenta preturaju po kuci, srola joint i pripali ga :lolol:I naravno, Pappy Van Winkle ftw! :Hail:

Link to comment

Auuu. Potpuna dominacija! :Hail: :Hail:Drago mi je što se malo fokus pomerio sa Rejlana i što nastavljaju da uvode carske likove. Fajter mi je odličan, a sinulo mi je da bi prečasni Bili mogao da bude jedan od najatipičnijih negativaca.

Vin Dafi! :Hail: :Hail: :Hail:

Edited by Lrd
Link to comment

Carska epizoda!

Da li se to nama nagovestava da se Rejlanu polako smesi novi sef, mozda na kraju sezone ili tako nesto? Zao bi mi bilo da Art ode/zagine, mnogo je kul lik."- ...'bout the most exciting thing that happened in south-eastern Kentucky since...?- Electricity?- Well, they have that down there now!":lol: Crni Kentaki, koja je to vukojebina :D

Edited by Sludge Factory
Link to comment
:lol: Crni Kentaki, koja je to vukojebina :D
Nemoj tako, idem tamo sledece nedelje na 3 dana, mada ne u Harlan nego nesto zapadnije. U gradu su 2 prodavnice gde je moguce nabaviti Pappy Van Winkle :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...