Jump to content
IGNORED

Justified


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

Čekaj, pa sad ispade da se deca ne mogu imati sa emancipovanim i samostalnim ženama, nego samo sa onim patrijarhalnim. :huh:
Nisi me razumeo, nisam dovodio u vezu njeno (niti bilo cije for det metr) radjanje dece sa time da li je patrijarhalna ili emancipovanan i samostalna. To su dve odvojene stvari u ovom slucaju, njene dve uloge u seriji. Mogla je i naka druga da mu radja dete, nebitno je, ali eto ta uloga je zapala njoj. Ostaje eventualno otovreno pitanje da li su i koliko oni zeleli zajednicko dete, ali to je opet druga tema za raspravu.
Link to comment

Ma ne, nisam mislio da to tvrdiš ti, nego sama serija. A sad kad razmislim, ona tako nešto zaista i tvrdi. Nije Vinoni "zapala" uloga majke Rejlonovog deteta, ovo nije dokumentarac, pa da kažeš, eto desilo se, kamera snimila, šta sad :) Neko je našao za shodno da Givensa skući pored damsel in distress, a ne pored neke otresitije ženskinje. Nekad su to možda i bile nezaobilazne konvencije žanra, ali danas stvarno nisu. U stvari me to najviše nervira.Zato su mi Bojd i Ejva mnogo gotivniji par.Edit: Naravno, sve ovo može da se razreši na bolji način, ako se u budućnosti ove stvari problematizuju, ali nešto mi govori da serija ipak nije spremna na tako radikalne zahvate.

Edited by Syme
Link to comment
Ma ne, nisam mislio da to tvrdiš ti, nego sama serija. A sad kad razmislim, ona tako nešto zaista i tvrdi. Nije Vinoni "zapala" uloga majke Rejlonovog deteta, ovo nije dokumentarac, pa da kažeš, eto desilo se, kamera snimila, šta sad :) Neko je našao za shodno da Givensa skući pored damsel in distress, a ne pored neke otresitije ženskinje. Nekad su to možda i bile nezaobilazne konvencije žanra, ali danas stvarno nisu. U stvari me to najviše nervira.
Pa i nisu, niti je to ovde predstavljeno kao konvencija. Jednostavno, imaš nekih muškaraca koji padaju na damsels in distress, i malo šta mogu da urade povodom toga. Ne znam sad kako se to tačno kaže, ali zna moja psihijatrica.Malo previše učitavate. Ejva je bila riba na koju se palio i koja je mogla da ga isprati i bila bi dobar partner, ali je on pao na ribu koja jedva može i sebe da prati, jako je zahtevna i ima malo šta zajedničko sa njegovim odabirom zanimanja i načinom života koji to zanimanje nosi, što mu donosi samo dodatne nevolje i userava mu život još više. E to kompletno useravanje života junaka i neuspevanje da se uradi skoro bilo šta je konvencija žanra. :) Edited by Lrd
Link to comment

EDIT: @Syme:Da da ok, to je vec tema za diskusiju. Zasto je to bas ona?Samo nije da su ga bas skucili pored nje, trenutno je odnosa otrilike takav da ce Rejlan jedva dete i da vidja, a kamoli da se skuci s njima. Svakako ne savrsen odnos.

Edited by Sludge Factory
Link to comment

dobra je fora to sa rejlanovom zenom u odnosu na ejvu, ego i id, covjek od zakona vs ucesnik u decenijskom fajtu givensi-beneti, ali je vinona i dalje nimalo zivopisna, uprkos vickastosti u dijalozima sa buducim a ujedno i bivsim muzem

Link to comment

skroz je neljudski ovaj brzoumiruci edithtjedoh da kazem, ne moze biti slucajno sto je onoliko zena u seriji, i to kakvih zenaova serija voli zenske likove, i jedna je od rijetkih takvih

Edited by morgana
Link to comment

Vinona jeste damsel in distress ali nije dvodimenzionalan karakter. Pokušavala je iz epizode u epizodu da natera Rejlana da se skuće i da on batali lawmaking i Kentaki pa makar živeli kao prosjaci u kolibi.Deli Rejlanovu sudbinu u tome što je otišla u veliki grad i tu se emancipovala i kroz seriju se provlači to da ona zapravo ne želi da živi u sredini kakva je Kentaki. Ona mora biti straight lik nasuprot koloritnom, otkačenom Rejlanu. Ono čemu se teži, umerena i patrijarhalna ali visoko obrazovana i emancipovana, i pokušava da ubedi Rejlana da je on umorni kauboj i da mu prangijanje sa krimosima ne treba. Pa da ne bi bila previše dosadan like dodali su joj interesantne dijaloge i manje interesantne, eskapade, moralne konflikte i probleme u koje upada ne bi li tako razvili njen lik malo više.Ona je kućica sa belom ogradom i sitna dečica, takoreći neki jednostavan cilj u životu i motivacija da istraje ne bi li njih dvoje odjahali zajedno u sumrak.

Link to comment
Ona je kućica sa belom ogradom i sitna dečica, takoreći neki jednostavan cilj u životu i motivacija da istraje ne bi li njih dvoje odjahali zajedno u sumrak.
Uz dodatak da je ovaj kao jednostavan cilj nedostižan za Rejlana.
Link to comment
skroz je neljudski ovaj brzoumiruci edithtjedoh da kazem, ne moze biti slucajno sto je onoliko zena u seriji, i to kakvih zenaova serija voli zenske likove, i jedna je od rijetkih takvih
Slazem se skroz! Ovo je serija kod koje definitivno ne vazi Filipenkova teorija o direktnoj srazmeri poboljsanja kvaliteta serije sa uklanjanjem zenskih likova :D
Uz dodatak da je ovaj kao jednostavan cilj nedostižan za Rejlana.
Sto bi rekli, plus jean!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...