Jump to content
IGNORED

Justified


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

Dobro, to jeste tačno, ali Justified, kao i svaki pametan žanr, ume da progovori o socijalnim odnosima sve kao pričajući žanrovsku priču o policajcima i lopovima. Podzaplet sa Black Pike-om ti je upravo ovo o čemu govori Lunn.

Edited by Syme
Link to comment
Najbolja riba u seriji mu je bivša, ali se o tome na PPP-u ne govori zbog pokreta Antižena-antićerka™, koji je u svoje čelične šake uzeo sve osim nekoliko slobodara.
Koja bivša? Eva Krauder je super, ali bivša-sadašnja žena je krš.
Link to comment

nije što je ženatm, već što je punjena patka. da su je prikazali u njegovim snovima kako se smeši i ništa ne govori, niko ne bi imao primedbu. ali oni je pustili da glumi. :isuse:

Link to comment

Kako sad QED?Pa i Ejva Krauder je nečija žena i ćerka, samo što je svog muža ubila, kak normaljno :)Bez sve šale, Ejvin lik ima jedan super feministički arc, koji se meni jako sviđa. Upoznajemo je kao maltretiranu ženu muža siledžije, da bi u međuvremenu prošla kroz niz transformacija i sada postala crime lord in her own right, u ravnopravnoj vezi sa Bojdom.Vinona, s druge strane, na prvi pogled izgleda kao snažna, emancipovana žena, ali posle uviđamo da je zapravo razmažena, zavisna od drugih (kako sadašnjih tako i bivših muževa), nesposobna da samostalno donosi odluke, itd. Ma užas. I ta navodna neugasiva strast između nje i Givensa je potpuno neubedljiva. niti imaju neku hemiju (za razliku od Bojda i Ejve, npr), niti je jasno šta on vidi u njoj.

Edited by Syme
Link to comment

Vec smo o tome pricali, pa da ne davim puno, ali meni je Ava daleko bolji lik od Wynone [uz to sto mi je i ljepsa, i generalno simpaticnija zbog Penny Hardwick]. Wynona, iako na momente duhovita, je tu samo da bi Raylanu pravila probleme i da bi je on spasavao. Ava je ekshli lik u prichi.I Carla Gugino se pojavljuje, makar samo 1 epizodu, tako da - josh jedna koja bolje izgleda od Wynone.

Link to comment
Vec smo o tome pricali, pa da ne davim puno, ali meni je Ava daleko bolji lik od Wynone [uz to sto mi je i ljepsa, i generalno simpaticnija zbog Penny Hardwick]. Wynona, iako na momente duhovita, je tu samo da bi Raylanu pravila probleme i da bi je on spasavao.
Pa to. Jedna damsel koja stalno iznova upada u razne distress-ove. Bljak.
Link to comment
Kako sad QED?Pa i Ejva Krauder je nečija žena i ćerka, samo što je svog muža ubila, kak normaljno :)Bez sve šale, Ejvin lik ima jedan super feministički arc, koji se meni jako sviđa. Upoznajemo je kao maltretiranu ženu muža siledžije, da bi u međuvremenu prošla kroz niz transformacija i sada postala crime lord in her own right, u ravnopravnoj vezi sa Bojdom.Vinona, s druge strane, na prvi pogled izgleda kao snažna, emancipovana žena, ali posle uviđamo da je zapravo razmažena, zavisna od drugih (kako sadašnjih tako i bivših muževa), nesposobna da samostalno donosi odluke, itd. Ma užas. I ta navodna neugasiva strast između nje i Givensa je potpuno neubedljiva. niti imaju neku hemiju (za razliku od Bojda i Ejve, npr), niti je jasno šta on vidi u njoj.
Vinona je i patrijarhalni tip, hoce muza, porodicu, sredjen brak i kucu. Suprotno od utiska koji odaje na prvi, povrsan, pogled. Lepo si je stavio u kontrast sa Evom, izmedju ostalog joj je to i namena u seriji, a sve vezano za Givensov lik i njegov odnos sa te dve, u njegovom zivotu (bar do sad) najbitnije zene. Ona je tu i iz jos jednog bitnog razloga, da rodi dete Rejlanu. Jedna od centralnih tema serije je odnos oceva i dece (najcesce sinova je li), najizrazenija kroz odnos Arla i Rejlana, pa je tako vazno i to sto ce Rejlan postati otac. Ne bih se slozio da nema hemije izmedju Rejlana i Vinone, a sta on u njoj vidi, pa verovatno neki ideal (iz proslosti?) kojem bi deo njega mozda tezio, ili ipak ne :D Hocu reci, meni Vinona ne smeta, nit se pojavljuje toliko cesto, nit je jedan od glavnih likova oko kog se sve vrti, njena svrha je jasna i tako je ja i dozivljavam. Najbolja riba svakako nije, ali to nije ni bitno. Rejlanu se svidela, to je vazno.
Link to comment
Vinona je i patrijarhalni tip, hoce muza, porodicu, sredjen brak i kucu. Suprotno od utiska koji odaje na prvi, povrsan, pogled. Lepo si je stavio u kontrast sa Evom, izmedju ostalog joj je to i namena u seriji, a sve vezano za Givensov lik i njegov odnos sa te dve, u njegovom zivotu (bar do sad) najbitnije zene. Ona je tu i iz jos jednog bitnog razloga, da rodi dete Rejlanu.
Pa to. Zaboravih da pomenem:
Jedna od centralnih tema serije je odnos oceva i dece (najcesce sinova je li), najizrazenija kroz odnos Arla i Rejlana, pa je tako vazno i to sto ce Rejlan postati otac. Ne bih se slozio da nema hemije izmedju Rejlana i Vinone, a sta on u njoj vidi, pa verovatno neki ideal (iz proslosti?) kojem bi deo njega mozda tezio, ili ipak ne :D Hocu reci, meni Vinona ne smeta, nit se pojavljuje toliko cesto, nit je jedan od glavnih likova oko kog se sve vrti, njena svrha je jasna i tako je ja i dozivljavam. Najbolja riba svakako nije, ali to nije ni bitno. Rejlanu se svidela, to je vazno.
Čekaj, pa sad ispade da se deca ne mogu imati sa emancipovanim i samostalnim ženama, nego samo sa onim patrijarhalnim. :huh:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...