Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

ruska - check, u rerni podvarak sa jabukama, karamelizovanim lukom, malo kima i najvaznije kolenica, dve vece vratne, malo slanine i jedna sveza kobaja bice za koji sat, prepranac potopljen, madjarica kore napravljene fil u frizideru, za fudge kuglice stavljeno mleko da se kondenzuje. Btw, dva je ujutru.

Link to comment

madjarica kore napravljene fil u frizideru, za fudge kuglice stavljeno mleko da se kondenzuje. 

 

napisi mi, molim te, kad pojedes i kad se slegnu utisci, par reci o madjarici. bas me zanima. 

a i taj fadz sa kondenzovanim, videla sam po netu, takodje prepricaj kad se slegne u zelucu :)

Link to comment

Mađarica jedan od najlepših kolača...

Bravo Veljo

Videćemo...

Žena me na silu naterala da slaninu u trakama uzmemo kod Matijevića. Ali nije bilo gužve...

Ja se gicao, jer ne volim kod njih da kupujem. I naravno kad sam otvorio mnogo "restlova" ionako su kratke, pa još ovo kraće...

Ali biće valjda dobro...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Sarma gotova, čorba uskoro, brownies gotovi, mex prebranac u pripremi, prasetina posle prebranca, ruska posle čorbe, paprika s kikirikijem u medjuvremenu, pitu s kruškama kad nađem vremenski procep.

Link to comment

Balkon prepun pića, normalni ljudi bi to do uskrsa pili. Spremam se da pravim rusku upravo, kiflice gotove, večeras patka (nije eufemizam) iz rerne sa krompirićima u soli i ruzmarinu, uz to princes krofne, razni novogodišnji kolačići (švapski medenjaci iz Nirnberga, domaći makarons, lemingtoni i razni keksići). Treba još da se ispeče pogača, sarme čekaju na uvijanje, možda bude sutra ili prekosutra.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...